REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasitikrinti dėl COVID-19 ligos atsisakiusios ikimokyklinio ugdymo mokytojos nuo darbo nušalintos pagrįstai, ketvirtadienį pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

Pasitikrinti dėl COVID-19 ligos atsisakiusios ikimokyklinio ugdymo mokytojos nuo darbo nušalintos pagrįstai, ketvirtadienį pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, nustatęs, kad egzistavo visos būtinosios nušalinimo nuo darbo sąlygos, paliko galioti pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų sprendimus, kuriais atmesti ieškovių reikalavimai“, – rašoma teismo pranešime.

REKLAMA

Civilinėse bylose mokytojos į teismą kreipėsi siekdamos, kad būtų panaikinti darbdavio įsakymai, kuriais jos buvo nušalintos nuo pareigų iki tol, kol pasitikrins, ar neserga koronavirusu. Taip pat darbuotojos prašė priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laikotarpį.

Skundus pateikusios mokytojos nurodė, kad Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme ir jo nuostatas įgyvendinančiame Vyriausybės nutarime nenustatyta konkreti privalančių pasitikrinti, ar neserga užkrečiamąja liga, tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

„Ieškovių teigimu, įstatymų leidėjui būtent Vyriausybei delegavus pareigą nustatyti šią tvarką, ji tokios pareigos negalėjo perleisti jokiems kitiems subjektams“, – nurodė LAT.

„Ieškovės įrodinėjo, kad joms nekilo pareiga periodiškai tikrintis sveikatą, taip pat kad jos turėjo galimybę savo darbo funkcijas vykdyti nuotoliniu būdu, todėl negalėjo būti nušalintos nuo darbo“, – rašė LAT.

Tačiau teismas pripažino, kad dėl mokytojų darbo specifikos ir pobūdžio, jo atlikimas nuotoliniu būdu nebuvo įmanomas nesustabdžius ugdymo proceso mokykloje. Be to, pasak LAT, ikimokykliniame ugdyme prioritetas teikiamas vaikų tiesioginiam, o ne nuotoliniam mokymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bylą išnagrinėjęs teismas taip pat atmetė darbuotojų argumentus, kad išimtinai tik Vyriausybė turėjo teisę nustatyti darbuotojų sveikatos tikrinimosi tvarką.

Anot teismo, darbuotojo pareigos periodiškai tikrintis sveikatą atsiradimui pakanka, kad jo atliekamas darbas būtų įtrauktas į Vyriausybės patvirtintą darbų, kuriuose leidžiama dirbti pasitikrinusiems, sąrašą. 

„Darbų, kuriuose leidžiama dirbti pasitikrinusiems darbuotojams, sąrašo darbovietėje nebuvimas, darbuotojui esant supažindintam su jam taikomu reikalavimu, negali panaikinti darbuotojo pareigos tikrintis sveikatą“, – nustatė LAT.

Šios LAT nutartys yra galutinės ir neskundžiamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų