• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į „Alytaus naujienų” redakciją kreipėsi Alytaus rajono Daugų seniūnijos Meškučių kaimo gyventojai, kurių vaikai mokosi Daugų Vlado Mirono vidurinėje mokykloje, ir paprašė padėti. Artėjant Kalėdų atostogoms mokyklos direktorius Almantas Jakimavičius vaikų tėvų reikalauja užpildyti specialius prašymus išmokėti kompensacijas už vaikų atvykimą į mokyklą maršrutiniais autobusais.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo ateinančių metų vaikai turės patys apsimokėti už kelionę į mokyklą, o po mėnesio tėvams išlaidos bus kompensuojamos.

REKLAMA

Meškučių gyventojams, į Daugų mokyklą išleidžiantiems po kelis vaikus, ramybės neduoda klausimas, kaip per mėnesį reikės sukrapštyti po kelis šimtus litų vien vaikų kelionei į mokyklą.

Per dieną kelionė atsieis beveik 7 litus

Dvylika kilometrų nuo Daugų nutolę Meškučiai rajono tarybos sprendimu pradinės mokyklos neteko maždaug prieš ketverius metus, kai ji buvo uždaryta dėl mažo mokinių skaičiaus ir taupant savivaldybės biudžeto lėšas. Dabar šios mokyklos pastatas prie pat autobusų stotelės riogso išdaužytais langais, išlaužytomis durimis, joje likęs vienas kitas dabar jau apniokotas mokyklos baldas.

REKLAMA
REKLAMA

Į autobusų stotelę rytais susirenka dvylika mokinių laukti maršrutinio autobuso į Daugus. Pakeliui nuo Meškučių iš aplinkinių kaimų šiuo autobusu į minėtą rajono miesto mokyklą važiuoja beveik dvidešimt moksleivių.

Uždarius Meškučių pradinę mokyklą, mokinių tėvai rajono valdžios pažadėtu pavėžėjimu iki Daugų iki šiol nesiskundė. Nors bėdų, pasak kalbintų pradinukų mamų, buvo ir yra. Jų vaikai, pasibaigus pamokoms Daugų Vlado Mirono vidurinėje mokykloje, maršrutinio autobuso į Meškučius priversti laukti apie tris valandas, namo parvežami tiesiog miegantys. Mokykla, turinti dvi transporto priemones - mikroautobusą ir didelį 27 vietų autobusą - mokiniams pavėžėti, į Meškučius jų nesiunčia, nes važiuoja maršrutinis autobusas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio kaimo gyventojų kantrybės taurė buvo perpildyta, kai Daugų mokyklos direktorius A.Jakimavičius prieš Kalėdų atostogas pareikalavo užpildyti prašymus kompensuoti vaiko važiavimo į mokyklą išlaidas, atsidaryti sąskaitas banke SNORAS, kad būtų galima pervesti šias kompensacijas, nes ir mokykla turi savo sąskaitą šiame banke.

REKLAMA

Iš pradžių Meškučių žmonės nesuprato, ką direktorius tokiu raštu nori pareikšti. Netrukus paaiškėjo, jog nuo ateinančių metų savivaldybė už mokinių pavėžėjimą į mokyklą kompensuos ne vežėjams, kaip buvo iki šiol, bet mokinių tėvams. O šie vaikams kas rytą turės duoti pinigų kelionei į mokyklą.

REKLAMA

Bilietas maršrutiniu autobusu iš Meškučių į Daugus atsieina 3 litus 30 centų. Vadinasi, kelionei į mokyklą vaikui kasdien teks duoti beveik 7 litus. Šie privalės rinkti autobuso bilietus, pateikti atsakingiems darbuotojams mokykloje, kad tėvai gautų kompensacijas.

Į kampą spaudžiamos daugiavaikės šeimos

Meškučių kaimo gyventoja Jūratė Goštautienė, į Daugų Vlado Mirono vidurinę mokyklą leidžianti penkis vaikus, šiandien nežino, kaip reikės rasti beveik 700 litų jų kelionei į mokyklą. Kompensacijos sulauks po mėnesio, o iš kur gauti pinigų tuoj po Naujųjų, kai sumažintos beveik visos socialinės išmokos? Apie tai svarsto toli gražu ne viena J.Goštautienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas priėmė tokį sprendimą? Mums neatsakoma net mokykloje. Tik išgirstame, jei nepatinka, leiskite vaikus mokytis kitur. Keistą atsakymą išgirdome ir kai mokyklos vadovų paprašėme leisti mokyklinį autobusą vaikus nuvežti iš Meškučių - susiremontuokite kelią, tada leisime”, - pasakojo Meškučių mokinių tėvai.

REKLAMA

Daugų Vlado Mirono vidurinės mokyklos direktorius A.Jakimavičius, paklaustas, kas priėmė sprendimą dėl naujos mokinių kelionės į mokyklą kompensavimo tvarkos, taip pat buvo paslaptingas ir pareiškė: „Jūs puikiai tai galite sužinoti.”

REKLAMA

Ir sužinojome - rajono taryba prieš dvi savaites patvirtino naują savivaldybės teritorijoje esančių švietimo įstaigų mokinių važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą, kuris įsigalioja nuo 2010-ųjų sausio 1-osios. Aprašas patvirtintas vadovaujantis Transporto lengvatų įstatymu, motyvuojant tuo, kad tėvams, o ne vežėjams už vaikų kelionę į mokyklą kompensuojama ir kitose savivaldybėse, pavyzdžiui, Alytaus miesto. Į šios savivaldybės mokyklas iš kitų savivaldybių atvyksta 1 tūkst. 126 mokiniai, iš jų 1 tūkst. 71 - iš Alytaus rajono savivaldybės. Iš visų atvykstančiųjų tik 645 mokinių tėvams, pateikus autobusų bilietus, kompensuojamos kelionės į mokyklą išlaidos, kitiems nekompensuojama, nes vaikus į mokyklas savo transportu atveža tėvai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miesto švietimo įstaigų vadovų teigimu, problemų dėl kelionės išlaidų kompensavimo nekyla todėl, kad kaimo vaikai ir jų tėvai miesto mokyklas yra pasirinkę savo noru dėl geresnės ugdymo kokybės. O pavyzdžiui, Meškučių jauniesiems gyventojams jau tampa prabanga lankyti ir Daugų mokyklą, nes po Naujųjų jų tėvai gali nesurasti pinigų kelionei į šią ugdymo įstaigą.

REKLAMA

Daugų seniūnijos darbuotojai stebisi, kaip rajono valdžia sunkmečiu galėjo priimti kaimų gyventojų vaikams tokį nepalankų sprendimą. Į seniūniją dėl kelionės į mokyklą išlaidų kompensavimo tvarkos jau kreipėsi Pocelonių, kitų kaimų žmonės, kurių vaikai į mokyklą važinėja maršrutiniais autobusais. Tikėtina, jog netrukus sukrus ir kitų rajono mokyklų mokinių tėvai, savo atžalas į mokyklą išleidžiantys minėtais autobusais, kai jiems kas rytą vaikams teks duoti pinigų kelionei į mokyklą.

REKLAMA

„Dar spręsime, svarstysime”

Daugų Vlado Mirono vidurinės mokyklos direktorius A.Jakimavičius, išgirdęs apie Meškučių gyventojų nuogąstavimus dėl didelių pinigų kelionei į mokyklą, sakė: „Dar spręsime, svarstysime dėl vaikų pavėžėjimo iš Meškučių mokyklos transportu. Vis dėlto dvidešimt vaikų susidaro. Iš 411 mokinių apie pusę atsivežam, lengva ranka direktorius jų negali kažkam atiduoti.”

REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų būtų gerai, kad A.Jakimavičius vadovaujamos mokyklos mokiniais pasirūpintų kaip savo artimaisiais ir kaimynais. Direktoriaus žmona Lina Jakimavičienė dirba bibliotekininke mokykloje, brolis Arūnas Jakimavičius - mokyklos autobuso vairuotoju, jo žmona Rasa iki vaiko auginimo atostogų buvo valytoja, o mokyklos direktoriaus kaimynė Asta Turskienė eina jo pavaduotojo ūkio reikalams pareigas.

Alma Mosteikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų