• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Vilnių minėti Dievo Gailestingumo sekmadienio jau renkasi piligrimai iš įvairių šalių. Jie plūsta pasimelsti prie mūsų sostinėje esančio Dievo Gailestingumo paveikslo, kuris buvo nutapytas po to, kai Vilniuje gyvenusiai vienuolei Faustinai regėjimuose pasirodė Jėzus. Plačiau apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė kunigas Povilas Narijauskas.

Į Vilnių minėti Dievo Gailestingumo sekmadienio jau renkasi piligrimai iš įvairių šalių. Jie plūsta pasimelsti prie mūsų sostinėje esančio Dievo Gailestingumo paveikslo, kuris buvo nutapytas po to, kai Vilniuje gyvenusiai vienuolei Faustinai regėjimuose pasirodė Jėzus. Plačiau apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė kunigas Povilas Narijauskas.

REKLAMA

Kas yra Dievo Gailestingumo sekmadienis ir ką jo metu reikia daryti?

Kai prieš 90 metų Jėzus pasirodė šventai Faustinai, jis paprašė nutapyti paveikslą. Tarp kitų prašymų buvo tai, kad sekmadienis po Velykų būtų Dievo Gailestingumo sekmadienis, nes Velykos iš tiesų yra Dievo Gailestingumo žinia, mirtis už mus, dovanojimas kalčių. 

Kaip Jėzus sako, pasaulis neatras taikos tol, kol neatsigręš į gailestingumą. Ir šiandien ta žinia yra ypatingai aktuali, nes taika prasideda mūsų širdyse, yra čia taika, yra taika santykiuose, taika tarp valstybių. Tai jau 24 metus švęsime Gailestingumo sekmadienį kaip tą ypatingą dieną. Mes čia, Vilniuje, turime nuostabią, ypatingą dovaną, prie kurios suplūsta piligrimai iš visos Lietuvos. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Mes čia dar ne taip suprantame, kokį didelį lobį turime. Lietuvoje prieš 89 metus Jėzus padiktavo Gailestingumo vainikėlio maldą. 1900 metų visa Bažnyčia kalbėjo: Jėzus mums paliko vieną maldą – „Tėve mūsų“. Prieš 89 metus Jėzus pats asmeniškai padiktuoja dar vieną maldą. Pirmoji malda duota Izraelyje, antroji malda, Dievo Gailestingumo vainikėlis, yra padiktuotas čia, Lietuvoje.

REKLAMA

Dalis žmonių skeptiškai vertina Dievo Gailestingumo paveikslą, nes nežino, ar gali juo tikėti. Ar tikrai galime pasitikėti kažkieno regėjimais?

Mes turėtume pirmiausia atskirti, kad tie apreiškimai yra asmeniniai ir ir skirti visai Bažnyčiai. Ir Bažnyčia niekada nepuola staigiai pripažinti arba staigiai iškelti. Vyksta tyrimas. <...> Jeigu kalbėsime apie regėjimą, buvo to metų kunigų, kurie labai skeptiškai žiūrėjo. 

REKLAMA
REKLAMA

Praeina daugybė metų, mokslas žengia į priekį, ištiriama Turino drobulė, tai yra įkapės, kuriomis buvo Jėzus palaidotas. Ir štai yra skenuojamos įkapės, yra paimamas šitas paveikslas, jie yra sudedami vienas ant kito ir mes turime tą patį Jėzų. 98proc. sutapimo pagal kriminalistiką, tai yra praktiškai neįmanomas dalykas. Nupiešė žmogus, kuris Turino drobulės nematė, kuris piešia pagal Faustinos pasakojimą. Mes matome Jėzų. Mes žiūrime į paveikslą, mes matome kaip Jėzus iš tiesų atrodė prieš 2000 metų, ir tai yra dar vienas tas patvirtinimas, kad tas regėjimas iš tiesų buvo tikras. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priimti ar nepriimti, kiekvieno iš mūsų yra apsisprendimo reikalas. Ar be Gailestingumo paveikslo aš galiu pelnyti išganymą, būti išgelbėtas? Savaime aišku. Ar su juo aš galiu būti lengviau išgelbėtas? Ar per jį aš galiu daugiau priimti malonę? Savaime aišku. Bet mes negarbinome paties paveikslo, nes tai būtų stabmeldystė. Mes per tą paveikslą, kurio Jėzus norėjo, garbinome patį Jėzų.

Kas vyksta šiomis dienomis?

Kadangi piligrimų tikrai yra labai daug, tai pamaldos prasideda nuo pat ryto, nuo 7 valandos Mišių. Ir beveik kas valandą vyksta Šventosios Mišios, 15 val. vyksta Dievo Gailestingumo mišios, kada giedame ir kviečiame visus giedoti rožinio maldos. O vėliau, nuo 22 valandos, vyksta adoracija, kurios metu skamba giesmės, yra mąstymai, yra įvairiausios maldos.

REKLAMA

24 valandos, kada žmogus turi laiko, turi galimybę, jis ateis ir visą laiką ras atviras duris. Žinot, aš esu greičiausiai vienintelis žmogus Vilniuje, kuris gali visiškai paprastai pasakyti žmogui: jūs esate laukiami 24 valandas per parą, nes durys yra atviros.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.

tv3.lt

kurie netiki, nes negali to matyti ar pačiupinėti, yra materialistiniai žmonės, bet be materijos yra žymiai daugiau dalykų laike, erdvėje, visatoje. Tai labai siauras supratimas, mes gi nematome paprasta akimi net materialių dalykų - atomų, neutronų, protonų, bakterijų, virusų, bet jie egzistuoja. Dievas visuomet yra šalia mūsų ir laukia, kada atidarysim jam duris. Visi blogumai kyla ne iš Dievo, bet iš žmogaus, nes patys sau mes skiriame per mažai dėmesio, per mažai meilės, per mažai suprantam, mokomės ir per daug norim visko iš karto.
Ar tu tiki, kad yra radijo bangos, kad yra garsas kurio nematai. Dabar mobiliai neturi laidu… bet istiesu turi, kuriuos tu nematai. Labai geras komentaras. Aciukas Jums gerb. Kunige. Tinkiu ir tikesiu ir Jezum Kristum, Sv. Marija ir Viespaciu. Man net gera ant sirdies, mano Siela laiminga. Su Pagarba. Amen.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų