REKLAMA
„Oktoberfeste“ kviečia linksmintis iš širdies: Kaune skambės geriausios bavariškos melodijos  „Oktoberfeste“ kviečia linksmintis iš širdies: Kaune skambės geriausios bavariškos melodijos

„Oktoberfeste“ kviečia linksmintis iš širdies: Kaune skambės geriausios bavariškos melodijos

Rugsėjo 22 ir 23 d. Kaune išties netrūks linksmybių – „Volfas Engelman“ organizuojamoje „Oktoberfesto“ šventėje bus gausu ne tik bavariškais kostiumais pasipuošusių dalyvių, tradiciniais valgiais ir gėrimais nukrautų stalų, bet ir bavariškos muzikos, kuri yra neatsiejama „Oktoberfesto“ švenčių dalis.

Skelbia apie naują pažintinę vietą Vilniuje: pamatyti verta kiekvienam

Vakar Vilniuje duris visuomenei atvėrė įspūdinga ir unikali vieta – nuo šiol bus galima apsilankyti istorinėje unikalioje požeminėje Liepkalnio vandens saugykloje.  Vilniaus miesto savivaldybė vakar pranešė, kad oficialiai Vilniaus vandenys saugyklą perdavė Energetikos ir technikos muziejui. Pastarasis čia organizuos ekskursijas ir kultūrinę veiklą. Duris atvėrė ypatinga vieta „Šiandien Liepkalnio vandens saugykla oficialiai atverta visuomenei.

Kaune – neeilinio grožio reginys: kviečia pamatyti visus

Nuo šiol Nemuno saloje pasivaikščioti išėję kauniečiai ir miesto svečiai turės į ką paganyti akis – šalia „Žalgirio“ arenos baseino iškilo neįprasti kūriniai-aviliai, atvaizduojantys visiems puikiai pažįstamus ikoniškus Kauno modernistinius pastatus. Kauno savivaldybė praneša, kad unikalūs bičių nameliai, papuošę Nemuno salą – „Kaunas 2022 landšafto dizaino festivalio „Magenta“ palikimas.

Atidaromas naujas apžvalgos bokštas Lietuvoje: vaizdai užburs kiekvieną

357
Liepos 21 d. (penktadienį) 11 val. Pagramančio regioniniame parke visuomenei pristatomas naujas Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas. Nuo regyklos atsiveria nuostabaus grožio panorama į dviejų upių santaką, skelbia Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kopiant laiptais į bokštą, santaka apžvelgiama trimis lygiais: nuo vandens, pažintinio tako ir apžvalgos bokšto.

Savaitgalio maršrutas: keliautojų perlai, kuriuos būtina pamatyti ir patirti Tauragėje

Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. „Šiemet Tauragė yra Lietuvos kultūros sostinė, atverianti savo paveldo, tradicijų ir kūrybiškumo lobyną.

Trys dienos – ne sostinėje: jų tikrai pakaks pažinčiai su šio krašto dvarais

Liepos 11–12 dienomis, sostinėje vykstant NATO viršūnių susitikimui, bus uždarytos dalis gatvių, ribojamas eismas, o kai kur – ir pėsčiųjų judėjimas. Pasigirdo raginimų šiomis dienoms atostogaujantiems žmonėms išvykti iš sostinės. Galbūt, tai puiki proga aplankyti kiek toliau nuo sostinės esantį Rokiškio kraštą. Čia siūloma neeilinė pramoga – vienas bilietas atvers net trijų, garsiausių Rokiškio rajone, dvarų duris.

Šie Lietuvos pažintiniai takai laikomi gražiausiais: pamatykite šiemet

61
Vasara yra puikus metas praleisti laiką gamtoje. Kviečiame jus susipažinti su įspūdingiausiais Lietuvos pažintiniais takais, kuriuos vertėtų aplankyti dar šią vasarą.  Nors Lietuvoje yra pilna gražiausių kampelių ir vietų, kurias būtina pamatyti, tačiau teigiama, kad būtent šie pažintiniai takai yra verčiausi jūsų dėmesio. Sužinokite, kokie tai takai ir apsilankykite juose dar šiemet.

Neringoje prasideda folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“

Neringoje ketvirtadienį prasideda keturias dienas vyksiantis tradicinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“, pranešė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras.  „Šįsyk grįšime prie šaknų: kalbėsime apie kilmę, esmę, prasmę“, – sakė festivalį organizuojančio Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.

Ilzenbergo dvaras skelbia vasaros sezono pradžią: lankytojus stebins ypatingomis naujovėmis

Birželio 15-ąją Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare susirinkę svečiai ne tik paskelbė vasaros sezono pradžią, bet ir turėjo progą įvertinti, kas buvo nuveikta per dešimtmetį – tiek truko dvaro pastatų atstatymo ir aplinkos tvarkymo darbai. Daugiau kaip 15 mln. eurų – rekordinės investicijos į tokio tipo objektą Rokiškio rajone, daugiau lėšų yra sulaukęs tik Rokiškio dvaras.

Kėdainių apylinkėse – kvapą gniaužiantis vaizdas: būtina pamatyti

Kėdainių rajono Akademijos miestelyje – kvapą gniaužiantis vaizdas. Čia, netoli mokyklos esančioje Jaunimo gatvėje, pražydo įspūdingas ramunių laukas. Tūkstančiai gėlyčių traukia smalsuolių žvilgsnius, o nuotraukos iš Kėdainių rajono jau sklinda po visą Lietuvą. Ramunių rojus – taip pavadinusi savo užfiksuotus įspūdingus vaizdus paviešino Dotnuvos seniūnijos Vainotiškių kaimo gyventoja Aušra Kuusienė.

Paskelbė naujausią šaltibarščių žemėlapį Lietuvoje: išbandykite šią vasarą

Užsienio turistų ir pačių po šalį keliaujančių lietuvių itin pamėgtame šaltibarščių žemėlapyje nuo šiol galima rasti dar daugiau gurmaniškų šios gaivinančios sriubos pasiūlymų. Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ jau ketverius metus paeiliui atnaujiname žemėlapyje – net 37 skirtingos šaltibarščių interpretacijos.

Rekomenduoja aplankyti šį Lietuvos miestą: vaizdai čia užburia

Kas viską geriausiai žino? Wikipedia? Google? Žmona? Oi, ne. Viską geriausiai žino mamos! Štai ir dabar – ką veikti Šiauliuose. Iš komentarų socialiniuose tinkluose surinkome dažniausiai pasikartojusius pasiūlymus, ką veikti Šiauliuose su vaikais. O klausimas skambėjo maždaug taip – su penkiamečiu vaiku traukiniu keliaujame į Šiaulius, tad ką ten veikti visą dieną? Net 15 skirtingų pasirinkimų 1. Žaidimų stotelė ant stogo.

3 gražiausi pažintiniai takai Lietuvoje: patiks net visko mačiusiems

Pažintinių takų lankymas tapo daugelio Lietuvos gyventojų pamėgtu užsiėmimu ir ne be reikalo – pažintinių takų lankymas yra ne tik nemokama, bet ir labai maloni pramoga. Kviečiame susipažinti su 3 gražiausiais pažintiniais takais, kuriuos aplankyti neatsispirs net didžiausi skeptikai. Karmazinų pažintinis takas Neries pakrante takas tęsiasi apie 1,5 km. Upė šioje atkarpoje ypač graži.
REKLAMA
Ilzenbergo dvare –  žydėjimo metas: įspūdingi vaizdai žavės iki pat rudens  Ilzenbergo dvare –  žydėjimo metas: įspūdingi vaizdai žavės iki pat rudens

Ilzenbergo dvare – žydėjimo metas: įspūdingi vaizdai žavės iki pat rudens

Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare, 17,5 hektarų parke, įvairiausių spalvų tulpių ir obelų žydėjimo metas. Jau netrukus jas keis parke susodinti rododendrai ir rožės. Kaip kalbėjo prie dvaro parko kūrimo pastaruoju metus prisidedanti kraštovaizdžio architektė, kone svarbiausia jos užduotis – sukurti nuolatinę šventę akims, kuri tęstųsi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Paskelbė 7 naujas vietas pasivaikščiojimams Lietuvoje: vaizdai čia užburia

Iki kalendorinės žiemos pabaigos likus 7 savaitgaliams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlo aplankyti 7 įdomius ir neseniai pritaikytus lankymui gamtos objektus saugomose teritorijose.  Žiemą galima pažinti gamtą kitaip: kraštovaizdžio neužstoja lapija, galima grožėtis toliais ir medžių siluetų žaisme, rasti gyvūnų pėdsakus sniege.

Lankytojai kitąmet galės pasivaikščioti Lyduvėnų geležinkelio tiltu

Kitų metų vasarą lankytojai galės pasivaikščioti ant nuo ilgiausio  ir aukščiausio Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tilto, pranešė bendrovė Lietuvos geležinkeliai.  Istorinio 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio statinio pritaikymo lankytojams rangos darbus atliks statybų įmonė „Švykai“, kuri laimėjo Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdančios bendrovės „LTG Infra“ skelbtą viešąjį konkursą. Planuojama rangos darbų vertė siekia 1,46 mln. eurų be PVM.

Savaitgalio išvykos Lietuvoje: TOP 6 vietos Palangoje, kurias dar spėsite aplankyti

Trečiąjį sezoną TV3 žiūrovus džiuginanti kelionių laida „Sveiki atvykę“ priartėjo prie pabaigos. Pasitinkant rudenį, paskutinė laida simboliškai pakvies dar nors kiek pagyventi vasaros nuotaikomis ir apsilankyti Palangoje. Laidos vedėjas, kelionių žurnalistas ir keliautojas Žygimantas Barysas-Žygis aplankys tiek žinomas, tiek ir naujas, tik šiemet pristatytas lankytinas vietas.
REKLAMA
Dzūkijos perlas Merkinė: kraštovaizdis sužavės net išrankiausius  Dzūkijos perlas Merkinė: kraštovaizdis sužavės net išrankiausius

Dzūkijos perlas Merkinė: kraštovaizdis sužavės net išrankiausius

Visada smagu išsirengti į kelionę, iš kurios grįžtame pakylėti: daugiau sužinoję, praturtėję emociškai ir pailsėję. Merkinė, neabejotinai, yra viena iš tokių turiningų krypčių.
REKLAMA
Lietuvos gamta (nuotr. Shutterstock.com) Lietuvos gamta (nuotr. Shutterstock.com)

Laikas poilsiui? TOP 5 išskirtinės poilsiavietės Lietuvoje

Įsibėgėjant vasarai ir lepinant puikiems orams vis daugiau Lietuvos gyventojų susimąsto apie atostogas ir poilsį gamtoje. Jei laiką dažnai leidžiate populiariausiose poilsiavietėse, gali būti, kad boditės poilsiu Lietuvoje ir svajojate apie Juodosios jūros krantus ar Ispanijos saulę. Vis dėlto, mūsų šalyje atsiranda vis daugiau įdomių, nematytų ir itin išskirtinių vietų, kuriose atostogauti tikrai nebus nuobodu net ir išrankiausiems.

Skelbia vietas, kur Lietuvoje maudytis nerekomenduojama

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio antrojoje pusėje gauta informacija apie 104 iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę: kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų.
Į viršų