REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas sutarė priimti įpareigojimą frakcijos nariams Seime nedalyvauti opozicijos inicijuotoje nepasitikėjimo procedūroje, nukreiptoje prieš Užsienio reikalų komiteto pirmininką Žygimantą Pavilionį.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas sutarė priimti įpareigojimą frakcijos nariams Seime nedalyvauti opozicijos inicijuotoje nepasitikėjimo procedūroje, nukreiptoje prieš Užsienio reikalų komiteto pirmininką Žygimantą Pavilionį.

REKLAMA

Tai portalui tv3.lt patvirtino prezidiumo narys, Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

Įpareigojantis sprendimas reiškia, kad frakcijos Seime nariams nepaliekama daug laisvės reikšti savo nuomonės ir elgtis pagal sąžinę, nors parlamento nario mandatas ir yra laisvas.

Jeigu partijos ir frakcijos nariai nutartų nepaklusti prezidiumo sprendimui, tokie politikai galėtų būti svarstomi frakcijoje arba partijos Priežiūros komitete, jiems galėtų būti taikomos įvairios nuobaudos.

„Mes tokių precedentų esame turėję. Jie nėra dažni, bet kai svarbiausiais klausimais nesielgiama taip, kaip nutaria partija, tuomet galima tai teoriškai svarstyti“, – sako V. Benkunskas.

REKLAMA
REKLAMA

Ž. Pavilionis konservatoriams išties kelia galvos skausmą, bet jie nenori dalyvauti opozicijos žaidimuose ir planuoja „patraukti“ šį politiką kiek vėliau, kai situacija neatrodys tokia jautri.

REKLAMA

Ž. Pavilionis kiek anksčiau pakliuvo į rusų provokatorių Vovano ir Leksuso pinkles. Pagalvojęs, kad nuotoliniu būdu kalbasi su Aleksejaus Navalno bendražygiu Leonidu Volkovu, Ž. Pavilionis ragino neklausyti, ką kalba Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, nes tiek premjerė, tiek užsienio reikalų ministras mąsto taip, kaip ir jis pats, gyrėsi ryšiais su JAV kongresmenais, Kubos ir Lotynų Amerikos lobistais, komentavo JAV reikalus.

Kiek anksčiau Ž. Pavilionis pateko į skandalą viešėdamas Sakartvele. Šioje šalyje nesiliaujant ginčams tarp pozicijos ir opozicijos Ž. Pavilionis pagrasino sankcijomis dėl opozicijos lyderio Nikos Melio sulaikymo. Sakartvelo valdantieji apkaltino konservatorių kišantis į vidaus reikalus, o pareiškimus pavadino įžeidžiančiais bei nepriimtinais.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu atvirai, tai tikrai jis daro gėdą ir žalą visai partijai, bet vadovybė nusprendė jį remti. Aišku, dabar nuspręsta neįsivelti į opozicijos žaidimus, jį reikia patraukti tada, kai tai nuspręs mūsų vadovybė, o ne opozicija. Šitą suprantu, bet kad jis geras šmikis ir yra gerai pridirbęs, tai irgi faktas“, – sakė vienas konservatorių narys.

Kad ne visi konservatoriai remia tokią prezidiumo poziciją, akivaizdu ir iš buvusio užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio vertinimo. Politikas portalui tv3.lt sakė nedalyvavęs prezidiume ir balsavime, nes tokiais klausimais būtina plati diskusija, o diskutuoti niekas nesirengė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo ne posėdis. Ten buvo siūloma balsuoti tam tikrais klausimais be diskusijos. Aš šį kartą nutariau nedalyvauti. Tokiais klausimais turi būti diskusija. Visada prezidiume taip būdavo, tai tradicija nuo partijos įkūrimo. O jeigu kokius nors klausimus pateikia – ar pritariate, ar nepritariate – tai čia ne diskusija. Kiti kolegos, matyt, mano kitaip, jie balsavo be diskusijos. Tai kiekvieno žmogaus apsisprendimo reikalas“, – sakė A. Ažubalis.

Nepasitikėjimo procedūrą Ž. Pavilioniui inicijavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, socialdemokratų ir Regionų frakcijos parlamentarai.

Norint atstatydinti Seimo komiteto pirmininką, reikia surinkti ne mažiau nei 71 balsą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų