REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia nematanti pagrindo iš Užsienio reikalų komiteto (UKR) pirmininko pareigų atstatydinti Žygimantą Pavilionį dėl jo paskelbto pokalbio su apsimetėliais iš Rusijos.

Tuo metu Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis žada imtis veiksmų konservatoriaus Ž. Pavilionio atžvilgiu.

„Pono Pavilionio pavyzdys parodė, kad visi turime labai būti budrūs ir atsargūs“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė, kad Ž. Pavilionio pasirinkta pokalbio forma jai asmeniškai nepriimtina, tačiau, anot V. Čmilytės-Nielsen, URK pirmininkas taip kalba nuolat.

„Tai neturėtų stebinti. Tai jo pozicija, kurią jis deklaruoja visą laiką“, – teigė parlamento pirmininkė.

Paklausta, ar mano, kad reikėtų Ž. Pavilionį atleisti iš Užsienio reikalų komiteto vadovo pareigų, V. Čmilytė-Nielsen sakė: „Manau, kad tam pagrindo nėra“.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo opozicijos lyderis S. Skvernelis sutiko, kad apsimetėlių iš Rusijos pokalbį su Seimo URK pirmininku reikėtų vertinti kaip provokaciją, tačiau, anot jo, pokalbio turinys atskleidžia, ką žmogus iš tiesų galvoja.

REKLAMA

Pasak opozicijos lyderio, šiame pokalbyje Ž. Pavilionis parodė nepagarbą prezidento institucijai, pademonstravo „beribį susireikšminimą“.

S. Skvernelis pažymėjo, kad tai jau ne pirma konservatoriaus klaida, susijusi su užsienio politika.

„Visi tie skandalingi pasisakymai, kliurkos užsienio politikoje, manau, jau daro rimtą problemą. Tikrai valdantieji turėtų pagalvoti, ar tai nekenkia šalies interesams“, – sakė opozicijos lyderis.

Jis teigė, kad opozicija imsis veiksmų dėl Ž. Pavilionio, bet neatskleidė kokių.

S. Skvernelis pabrėžė, kad dėl Ž. Pavilionio tinkamumo vadovauti Seimo komitetui pirmiausia turėtų spręsti valdantieji.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad tai valdančiųjų klausimas. Jie deklaravo prieš rinkimus aukštus moralinius, etikos ir skaidrumo standartus, tai dabar tegu pavertina, ir tai, nekalbant apie profesinę kompetenciją“, – tvirtino Seimo opozicijos lyderis.

Didžiausios opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, prašydamas įvertinti Ž. Pavilionio veiksmus, „kuomet nedraugiškų trečiųjų valstybių piliečiams, net neįsitikinus jų tapatybe, teikiama jautri informacija apie Lietuvos vykdomą politiką, užsienio valstybes, strategines partneres bei neadekvačius, Lietuvos Konstitucijai prieštaraujančius bei žeminančius pasisakymus Lietuvos prezidento atžvilgiu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Karbauskis klausia, ar Seimo komiteto pirmininko veiksmai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.

Rusijos pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį, jis manė kalbantis su Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu. Tačiau įrašas paskelbtas tik šiomis dienomis.

Vaizdo įraše Ž. Pavilionis dėsto savo ir valdančiųjų požiūrį įvairiais užsienio politikos klausimais, o pokalbio pabaigoje paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį ir pavadino prezidentą „simboliniu“.

Anksčiau URK pirmininkas Seimo opozicijos kritikos ir reikalavimo jį atleisti iš pareigų buvo sulaukęs dėl komandiruotės Sakartvele, kai jis viešai išreiškė paramą šios šalies didžiausiai opozicinei partijai ir tuomet suimtam jo lyderiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų