Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos lyderis, buvęs premjeras Saulius Skvernelis žada imtis veiksmų dėl Seimo Užsienio komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio retorikos prezidento pusėn bei parlamentaro komandiruotės Vokietijoje. Pasak buvusio premjero, Ž. Pavilionio elgesys gali kenkti valstybės interesams. Tačiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako dėl Ž. Pavilionio retorikos nenustebusi: „Ponas Pavilionis taip kalba nuolat“.

Opozicijos lyderis, buvęs premjeras Saulius Skvernelis žada imtis veiksmų dėl Seimo Užsienio komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio retorikos prezidento pusėn bei parlamentaro komandiruotės Vokietijoje. Pasak buvusio premjero, Ž. Pavilionio elgesys gali kenkti valstybės interesams. Tačiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako dėl Ž. Pavilionio retorikos nenustebusi: „Ponas Pavilionis taip kalba nuolat“.

REKLAMA

Ketvirtadienį prieš Seimo posėdį surengtoje spaudos konferencijoje buvęs premjeras S. Skvernelis pažadėjo dėl Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Ž. Pavilionio imtis veiksmų.

Skvernelis žada imtis veiksmų

Šią savaitę buvo paviešintas Ž. Pavilionio pokalbio su rusų provokatoriais fragmentas. Pokalbio metu Ž. Pavilionis pareiškė, kad Lietuvos prezidentas yra simbolinis ir kad nereikėtų kreipti dėmesio į tai, ką jis sako.

REKLAMA

S. Skvernelis teigia, kad valdantiesiems reikėtų pagalvoti, ar tai nekenkia šalies interesams.

„Tai galima vardinti kaip provokaciją, pačios formos nereikėtų diskutuoti, bet turinys daug ką pasako, ką žmonės galvoja realiai ir kalbasi žinodami, kad kalba privačiai. Turinys ir pasisakymai rodo, kad tai yra nepagarba Prezidento insitucijai, keista replika apie savo galimybes įvardinant kontaktus su mafija galima, susireikšminimas beribis.

Keista gridėti, kad ministrė pirmininkė ir partijos pirmininkas mąsto, kaip komiteto pirmininkas, galbūt atvirkščiai turėtų būti. <…> Skandalingi pasisakymai, kliurkos, daro rimtą problemą ir valdantieji turėtų pagalvoti, ar tai nekenkia šalies interesams“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Buvusiam premjerui kyla klausimų ir dėl Ž. Pavilionio elgesio komendiruotės Berlyne metu. Antradienį pats Ž. Pavilionis paskelbė, kad Lietuvos ambasadoje Vokietijoje susituokė su mylimąja, buvusia klasioke Asta Mikutavičiūte-Pavilioniene.

S. Skvernelio nuomone, valdantieji turėtų vertinti parlamentaro moralines vertybes.

„Prieš rinkimus jei diskutavo apie aukštus moralinius, etikos ir skaidrumo standartus, tai tegul pavertina, ar tai atitinka, nekalbant apie profesinę kompetenciją“, – sakė S. Skvernelis.

„Opozicija imsis veiksmų komiteto pirmininko atžvilgiu <…> tegul sugrįžta į Lietuvą, juo labiau, kad ten ir kitų niuancų yra, kitų klausimų dėl komandiruotės ir lydinčiųjų dalykų“, – žada S. Skvernelis.

Politikas konkrečių planų netaskleidžia, sako: „Pamatysite“.

Čmilytė-Nielsen: jis taip kalba nuolat

Paklausta, ar mano, kad Ž. Pavilioniui reikėtų trauktis iš šiuo metu užimamų pareigų, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti tam reikalo. Pasak jos, Ž. Pavilionio pavyzdys išmokė vieną pamoką.

REKLAMA
REKLAMA

„Pono Pavilionio pavyzdys parodė, kad visi turime būti budrūs ir atsargūs“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė sako nesistebinti Ž. Pavilionio retorika, mat jis taip kalba nuolat.

„Forma pasirinkta man nėra priimtina, bet ponas Pavilionis taip kalba nuolat, tai neturėtų stebinti“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Nausėdą pavadino simboliniu prezidentu

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetę žinomi Rusijos pokštininkai paskelbė vaizdo pokalbį su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Ž. Pavilioniu.

Pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ and Lexus, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį. Apie šį pokalbį buvo žinoma dar balandžio pabaigoje paaiškėjus, kad Lietuvoje gyvenančio Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno štabo vadovu L. Volkovu apsimetęs žmogus vykdė provokacijas prieš prieš Baltijos šalių, Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir kitų valstybių politikus.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį paskelbtame iškarpytame vaizdo įraše Ž. Pavilionis kalbėjo apie tarptautinės bendruomenės pastangas siekti demokratijos Rusijoje, Baltarusijoje bei kitose Rytų Europos valstybėse, darbą su šių šalių opozicija ir pilietine visuomene, paramos šiems klausimams telkimą Jungtinėse Valstijose ir Europos Sąjungoje.

Parlamentaras pokalbyje tvirtino, kad po pernykščių JAV prezidento rinkimų „Vašingtonas dar negrįžo į save, jis tik dabar tampa Vašingtonu“. Jis taip pat pabrėžė tikintis JAV prezidento Joe Bideno komandos galimybėmis griežtinti JAV politiką Rusijos atžvilgiu.

„Dabartinė komanda, kuri atėjo, yra kitokia. Ji tokia reiganiška“, – sakė Ž. Pavilionis, turėdamas omenyje buvusį JAV prezidentą Ronaldą Reaganą.

Apsimetėliai taip pat paprašė Ž. Pavilionio pagalbos susisiekiant su JAV Valstybės departamento atstovais ir senatoriumi Bobu Menendezu, tačiau parlamentaras BNS paneigė perdavęs jiems bet kokius kontaktus.

Vaizdo įrašo pabaigoje Ž. Pavilionis paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį. „Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida (Šimonytė – BNS), mano premjerė, galvoja, kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes pati didžiausia partija, pas mus parlamentinė respublika, o prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas BNS tvirtino siejantis Rusijos apsimetėlius su šalies specialiosiomis tarnybomis ir teigė, kad šalies režimas siekia diskredituoti „lyderius laisvės ir demokratijos klausimais“.

„Mes tampame pavojingi Rusijos režimui, nes nemaža dalimi formuojame tą Vakarų politiką, – sakė Ž. Pavilionis. – Jų siekis yra diskredituoti tai darančius žmones“.

Su L. Volkovu apsimetusiais asmenimis kalbėję politikai įtaria, kad jie naudojo vadinamąją „deepfake“ technologija, leidžiančia vaizdo pokalbyje ar įraše imituoti kito asmens veidą. Patys apsimetėliai tai neigia.

„Vovan“ ir „Lexus“ taip pat neigia savo sąsajas su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tačiau jų provokuojami žinomi žmonės dažnai yra Kremliui oponuojantys aukšto lygio politikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų