Šimonytė įvertino provokaciją prieš Pavilionį: tai bus pamoka politikams Papildyta 15 val.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė mano, kad apsišaukelių Rusijos opozicionierių provokacija prieš Seimo narį Žygimantą Pavilionį bus pamoka politikams būti atsargiems. jo manymu, provokacijų prieš politikus rizika išauga dėl griežtos Lietuvos pozicijos prieš režimus Rusijoje ir Baltarusijoje.

„Neklausiau paties pokalbio. Bet manau, kad turbūt visiems politikams yra pamoka, kad kalbantis su pašnekovais reikia būti tikriems, su kuo yra kalbama.

Tuo labiau, turint minty, kad yra provokacijų rizika dėl griežtos Lietuvos Respublikos pozicijos Kremliaus ar Lukašenkos režimo atžvilgiu. Provokacijų reikia ne tai kad tikėtis, bet nebegalima jų atmesti. Dėl tos priežasties reikia būti atsargiems“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Antradienį Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetę žinomi Rusijos pokštininkai paskelbė vaizdo pokalbį su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu.

„Prezidentas – simbolinis“

Pokalbyje Ž. Pavilionis paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį.

„Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida (Šimonytė – BNS), mano premjerė, galvoja, kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes – pati didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis.

Pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį.

Apie šį pokalbį buvo žinoma dar balandžio pabaigoje paaiškėjus, kad Lietuvoje gyvenančiu Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno štabo vadovu L. Volkovu apsimetęs žmogus vykdė provokacijas prieš Baltijos šalių, Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir kitų valstybių politikus.

Iškarpytame vaizdo įraše Ž. Pavilionis kalbėjo apie tarptautinės bendruomenės pastangas siekti demokratijos Rusijoje, Baltarusijoje bei kitose Rytų Europos valstybėse, darbą su šių šalių opozicija ir pilietine visuomene, paramos šiems klausimams telkimą Jungtinėse Valstijose ir Europos Sąjungoje.

REKLAMA

Parlamentaras pokalbyje tvirtino, kad po pernykščių JAV prezidento rinkimų „Vašingtonas dar negrįžo į save, jis tik dabar tampa Vašingtonu“. Jis taip pat pabrėžė tikintis JAV prezidento Joe Bideno komandos galimybėmis griežtinti JAV politiką Rusijos atžvilgiu.

„Dabartinė komanda, kuri atėjo, yra kitokia. Ji tokia reiganiška“, – sakė Ž. Pavilionis, turėdamas omenyje buvusį JAV prezidentą Ronaldą Reaganą.

Apsimetėliai taip pat paprašė Ž. Pavilionio pagalbos susisiekiant su JAV Valstybės departamento atstovais ir senatoriumi Bobu Menendezu, tačiau parlamentaras BNS paneigė perdavęs jiems bet kokius kontaktus.

Politikas BNS tvirtino siejantis Rusijos apsimetėlius su šalies specialiosiomis tarnybomis ir teigė, kad šalies režimas siekia diskredituoti „lyderius laisvės ir demokratijos klausimais“.

„Mes tampame pavojingi Rusijos režimui, nes nemaža dalimi formuojame tą Vakarų politiką, – sakė Ž. Pavilionis. – Jų siekis yra diskredituoti tai darančius žmones“.

Su L. Volkovu apsimetusiais asmenimis kalbėję politikai įtaria, kad jie naudojo vadinamąją „deepfake“ technologiją, leidžiančią vaizdo pokalbyje ar įraše imituoti kito asmens veidą. Patys apsimetėliai tai neigia.

„Vovan“ ir „Lexus“ taip pat neigia savo sąsajas su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tačiau jų provokuojami žinomi žmonės dažnai yra Kremliui oponuojantys aukšto lygio politikai.


Rašyti komentarą...
N
Netikiu
2021-06-09 14:52:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu, kad premjerė neklausė to pokalbio. Apsimelavo, kad nereiktų komentuoti.
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2021-06-09 14:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apgailetina,kad erdveje nesigaudo,kaip jis gakejo but ambasadoriumi JAV?
Atsakyti
0

R
Reptilijus
2021-06-09 14:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienos poros batai. Jis ir jo Ingrida.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų