Mes gerai žinome, kad mūsų akys ašaroja šaltame ore, atrodytų, nepaaiškinamai. Bet, iš tikrųjų, egzistuoja aiški ir mokslu paremta šio reiškinio priežastis. Tai svarbu mūsų gerovei, kaip skelbia Mirror.com.
Mūsų akys visuomet turi išlikti drėgnos tam, kad galėtume tinkamai matyti. Ir kai yra šalta bei vėjuota, oras yra daug sausesnis. Tokios pat priežastys sukelia ir skilinėjančias lūpas, išsausėjusią odą.
Gydytojas James Auran, oftalmologijos skyriaus vedėjas Niu Jorko Harlemo ligoninėje, paaiškino, kad vėjas ir drėgmės trūkumas priveda prie akių išsausėjimo. Taigi ašarojimas yra normali reakcija. Mūsų kūnas taip užtikrina, kad mūsų regėjimas būtų maksimaliai geras ir jaučiamas minimalus diskomfortas.
Žinoma, šis refleksas gali suveikti ne laiku. Net jei mes esame laimingi kaip slyvos, ašaros vis vien trykš žemyn skruostais, bėgs nosis ir mes atrodysime kaip 17 - tą kartą žiūrėję Džeimso Kamerono režisuoto Titaniko pabaigą, kurioje kiekvieną kartą naiviai tikimės, kad Džekas nepaskęs, o kai paskęsta, imame ašaroti.
Bet kokiu atveju. Taip pat kaip temperatūra, drėgmė taip pat vaidina tam tikrą vaidmenį verkime dėl šalčio. Šviesa, taip pat. Šviesa atsispindi sniege, ir tai gali padaryti mūsų akis jautresnėmis.
Šį karta teks nuliūdinti ir ilgų blakstienų savininkus – tyrimai rodo, kad blakstienos nukreipia daugiau oro į akis ir sukelia dirglumą šaltyje. Tiesa, jos atrodo labai gražiai.
Kaip apsisaugoti?
Gali padėti akiniai. Jie sudaro šiokią tokią pastogę akims. J.Auran sako, jos jie sukuria 'mažą šiltnamį' tarp jūsų veido ir akinių.
J.Auran taip pat siūlo naudoti drėkinamuosius akių lašus prieš keliaujant į lauką. Jie sudrėkina akis ir kūnas nejaučia, jog reikėtų papildomai jas drėkinti ašaromis.
Svarbiausia, prisiminkite, kad visi kiti irgi šąla ten pat, kur ir jūs. Taigi, jei atkeliausite į darbą atrodydami, kaip kątik bliovę, dauguma kitų žmonių, tikėtina, išgyveno tą patį. Bet, paaiškinkite, kad jums viskas gerai, jei norite. Arba tiesiog pasakykite, kad vėl žiūrėjote Titaniką.