Šiandien Vyriausybė nutarė pakeisti mokslo ir studijų institucijų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2009–2011 metų programą, kurią šių metų gegužės mėnesį buvo patvirtinusi dar Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė.
Pagal pakoreguotą programą nuo 2009 m. sausio 1 d. darbo užmokestis didinamas vidutiniškai 5,6 procento. Įgyvendinus programą, dėstytojų darbo užmokestis padidės vidutiniškai 50 procentų.
Nuostatos dėl darbo užmokesčio didinimo 2010 ir 2011 metais šiuo metu nekeičiamos. Jos bus koreguojamos iki 2009 liepos l d., išklausius socialinių partnerių pasiūlymus ir atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes.
Programa pakeista įgyvendinant penkioliktosios Vyriausybės veiklos programą, kurioje numatyta didinti mokslo darbuotojų ir dėstytojų darbo užmokestį, tik mažiau, negu buvo numatyta iki krizės.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius antradienį teigė dar negalįs atsakyti, ar dėstytojų atlyginimų didinimo procentas 2010 ir 2011 metais greičiau bus padidintas, ar sumažintas.
„Tai priklausys nuo ekonominės situacijos - jei ekonomika kops į viršų, tie dydžiai gali būti ir didesni. Kalbant apie 2009 metus, mes puikiai suprantame, kad ne dėl šios Vyriausybės kaltės, o dėl ekonomikos lėtėjimo ir paveldėtos finansų būklės tie atlyginimai didinami mažiau, nei mes patys, kaip politikai, norėtumėm. (...) Žvelgiant į 2010 ir 2011 metus, įsipareigojimai tokie (kelti algas po 20 proc. - BNS) yra, o kokios bus realios galimybės, mes kalbėsimės matydami pusmečio biudžeto surinkimo dinamiką“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė G.Steponavičius.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.