REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tebesitęsiant atostogų metui ir dažnam lekiant prie jūros ar ežerų, Kelių eismo taisyklių pažeidėjus vis dažniau fiksuoja greičio matuokliai. Netrukus šių turėtų dar padaugėti, mat bus įdiegta daugiau sektorinių greičio matuoklių.

Tebesitęsiant atostogų metui ir dažnam lekiant prie jūros ar ežerų, Kelių eismo taisyklių pažeidėjus vis dažniau fiksuoja greičio matuokliai. Netrukus šių turėtų dar padaugėti, mat bus įdiegta daugiau sektorinių greičio matuoklių.

REKLAMA

Kur jie bus ir kokie pažeidimai dažniausiai nustatomi, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo kelių policijos viršininkas Vytautas Grašys.

Netrukus Lietuvoje atsiras daugiau sektorinių greičio matuoklių. Tai kada jie atsiras ir kokiuose keliuose?

Sektoriniai greičio matuokliai yra įrenginėjami dabar, jie atsiras įvairiuose šalies keliuose ir tikiuosi, kad pradės sėkmingai veikti. O jų poveikis yra tas, kad jie pasieks ne tik vairuotojų ausis, bet ir smegenis, kad Lietuvos keliuose galioja Kelių eismo taisyklės (KET), tam tikri greičio apribojimai ir jų privalu paisyti.

Kokių pažeidimų daugiausia nustatoma sektoriniais matuokliais?

Kadangi tai yra įrenginiai greičiui matuoti, dažniausiai užfiksuojami greičio pažeidimai nuo 10 iki 20 km per val. Kita vertus, kadangi tai yra išmanios technologijos, fiksuoja ir automobilius, kurie nėra apdrausti civilinės atsakomybės draudimu ir kurie nėra praėję techninės apžiūros. Vėlgi tokių pažeidimų irgi yra fiksuojama.

REKLAMA
REKLAMA

O kur tų matuoklių bus daugiausia?

Kelių direkcija turi tam tikrą metodiką, pagal kurią yra įrenginėjami vidutinio greičio matavimo sektoriai. Šiuo metu didesnis dėmesys yra skiriamas aplink didžiuosiu miestus – Vilnių, Kauną, Šiaulius. Bet jų netrūksta ir regioniniuose keliuose, kur greičio viršijimas yra viena pagrindinių priežasčių atsitikti eismo nelaimėms.

REKLAMA

Ar galime teigti, kad pastaruoju metu daugėja viršijančių greitį?

Taip. Na, logiškai, jei daugėja įrenginių, kurie fiksuoja greitį, tai turbūt ne visi įsisamonina, kad KET galioja visuose šalies keliuose, visose miestų gatvėse ir jų privalu paisyti, kad apsaugotume save. Didėja ir tų pažeidimų skaičius.

Bet vėlgi manau, kad pagrindinis uždavinys ir tokios įrangos plėtros uždavinys yra tas, kad pasiektų vairuotojų sąmonę ir jie įsisamonintų, kad važiuoti leistinu greičiu reikia ne tik ten, kur yra greičio matavimo įrenginiai, ne tik ten, kur yra sektorinio matavimo atkarpa, bet visur. Kadangi kalbame ne tik apie stacionarią įrangą, kuri diegiama Lietuvos keliuose, bet kalbame ir apie kilnojamą įrangą, kurią turi kelių policija, ir taikome tuos dalykus. Tuos pačius trikojus gana efektyviai naudojame.

REKLAMA
REKLAMA

O kiek daugėja nustatytų pažeidimų?

Kalbame apie šimtus tūkstančių. Šiais metais vidutinio greičio matavimo sistemomis esame užfiksavę virš 116 tūkst. pažeidimų, pavyzdžiui, greičio matavimo įrenginiais 200 tūkst. tokių pažeidimų užfiksavę. Tai rodo, kad ta informacija, kurią mes skleidžiame, kad Lietuvos keliuose matuojamas greitis, kad pasikeite KET, ausis pasiekia turbūt, bet smegenų ne. Tokiu atveju vairuotojas sulaukia tam tikros atsakomybės – piniginės baudos.

Visą pokalbį su Kelių policijos viršininku žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

tegu neuzmirsta prie greicio matuokliu pridet greicio ribojancius zenklus atrodo kad rupi ne saugumas eisme o kuo daugiau pinigu islupt
Kelius pradžiai sutvarkykite, kad saugu jais važiuoti būtų, o tada investuokite į baudų rinkimo sistemą.
Kelių policijos viršininkui pačiam būtų neprošal pasimokyti KET.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų