Vestuvių ceremonija, pasak renginių planuotojos, jau kurį laiką yra rečiau organizuojama bažnyčioje. Jaunieji paprastai nori šventės gamtoje. Tačiau E. Semaško pastebi, kad žmonėms dažnai pasirodo, kad gamtoje organizuoti ceremoniją yra kur kas paprasčiau ir pigiau nei bet kur kitur, tačiau taip nėra.
„Pavyzdžiui, jie sako: „Mums nieko nereikia, mes norime vestuvių lauke“. Bet pradeda skaičiuoti, kad reikės dar palapinės, reikės bio tualetų ir vandenį iš kažkur tai reikia gauti, tai svarbu įvertinti“, – kalbėjo pašnekovė.
Ji atkreipė dėmesį, kad dabar populiarios vestuvės lauke jauniesiems paprastai atsieina nuo 20 tūkstančių eurų, bet dažnai siekia ir daugiau, jeigu skaičiuojama 50–70 svečių.
Kiek kainuoja įsimintina šventė užsienyje ar Lietuvoje?
Nors užsienyje vestuvės jauniesiems paprastai kainuoja daug brangiau, vis dažniau lietuvių vestuvės vyksta šiltuose kraštuose. Tačiau tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, pagal E. Semaško, galima padaryti vestuves už keliasdešimt tūkstančių eurų.
„Kaip ir Lietuvoje galima užsisakyti sodybą su nakvyne ir, pavyzdžiui, dėl maisto netgi tie patys maisto tiekėjai irgi jų kaina skiriasi. Tai netgi Lietuvoje galima padaryti vestuves už 20 tūkstančių eurų, galima ir daug brangiau“, – patikino pašnekovė.
Pasak specialistės, kainos priklauso ir nuo žmonių kiekio, ir vietos, ir paslaugų, kurių žmonėms žūt būt reikia savo vestuvėse, kaip gyva muzika, papuošimai ir pramogos.
„Gali būti iki 80 žmonių, o po to lieka tik patys artimieji, jau 20 žmonių. Tiktai vakarienės, šventės galima visiems nedaryt. Pavyzdžiui, jeigu kviečiama 100 žmonių su muzika, muzikantais ir nakvynei, ir kitą dieną dar kolegos. Nuo to irgi labai priklauso, kiek kainuos“, – patikslino ji.
Tačiau jeigu jaunieji nenori išleisti visų savo gyvenimo santaupų, pasak vestuvių organizatorės, tikrai įmanoma mažame artimiausių žmonių rate švenčiant sutilpti į kelis tūkstančius eurų.
„Pavyzdžiui, jaunieji ir tiesiog užsako šeimyninę vakarienę restorane su atskira sale ir pasidaro fotosesiją. Aišku, galima suorganizuoti vestuves ir pigiau, bet čia irgi paslaugos, vizijos skiriasi“, – pabrėžė ji.
Keičiasi jaunųjų norai: mažiau alkoholio, daugiau pramogų
Anksčiau dažnai žmonės alkoholį vestuvėse pilstydavo patys, o šių dienų vestuvės neapsieina be mobilaus baro. Turėdami barmenus ir atskirą barą jaunieji nepalieka svečiams patiems pasirūpinti savo gėrimais, o pasamdyti barmenai daro savaime silpnesnius kokteilius.
„Kai geri kokteilius vietoje stipriųjų gėrimų, suvartojamo alkoholio kiekis ne toks didelis“, – pastebėjo E. Semaško.
Vestuvių planuotoja užsimena, kad dažnai jaunieji per vestuves siekia vienas kitą nustebinti ir paruošia ką nors netikėto. Ima ir sudainuoja vienas kitam dainą, kartais net patys ir parašę, o kartais pasinaudoja planavimo paslaugomis ir užsako, kad dainą parašytų už juos.
„Ir gali pasamdyti žmogų, kuris padainuotų, ar patys gali padainuoti, bet gyvai nelabai mėgsta, tai čia gali iš anksto būti paruošta, įrašyta vienas kitam“, – pasakojo ji.
Kartais jaunieji pasidaro patys sau staigmenas papasakodami vienas kitam ir svečiams, kaip susipažino. E. Semaško pastebi, kad beveik visada susipažinimo istoriją jaunieji papasakoja visiškai skirtingai, o tai gali tapti smagia atrakcija vestuvėse.
„Dažniausiai istorijos skiriasi, nes kiekvienas istoriją visai iš kitų kampų mato, tai dažnai patariu neatsakyt, kaip susipažino, o tiesiog parašyti ir galima paskaityt per vestuves“, – apie vestuvių atrakciją pasakojo planuotoja.
Vestuvės tampa kūrybine švente: norisi išsiskirti
Nors paprastai jaunieji vestuvėse turi palinkėjimų knygą, vis dažniau renkasi įdomesnius būdus įamžinti emociją ar linkėjimą. E. Semaško pastebėjo, kad žmonės vestuvėse nori foto būdelių arba momentinių fotoaparatų.
„Būna telefonai, kur svečias atėjo į vestuvės ir laukiant jaunųjų gali pakelti ragelį ir pasakyti savo linkėjimą. Tai va palinkėjimai truputį kitaip dar negu anksčiau atrodo, nes tiesiog jau mažiau palinkėjimų knygų, palinkėjimas gali būt vaizdinis, gali būti garsinis, gali būti nuotrauka – daug rūšių“, – kalbėjo vestuvių planuotoja.
Nors anksčiau dėl dekoracijų jaunieji nepersistengdavo, rinkdavosi paprastesnes, dabar tendencijos keičiasi. Vestuvių planuotoja pamini, kad daug daugiau dėmesio ir pinigų paskutiniu metu skiriama vestuvių dekoracijoms.
„Gėlės ir staltiesių spalva, servetėlių spalvos, vardų kortelės irgi, kad būtų viskas priderinta, suderinta“, – kas svarbu šiuolaikinėse vestuvėse, pažymėjo pašnekovė.
E. Semaško džiaugėsi, kad vestuvės jauniesiems tapo kūrybine švente, nes kiekvienos jos organizuotos vestuvės yra vis išradingesnės ir labiau išsiskiriančios.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tokie tik masto apie save, o jai sudegintu kas koki pinigeli, tai plaukus nusirautu.