Kėdainių mieste bus atnaujintas istorinis parkas, tam savivaldybė planuoja skirti 2,5 mln. litų.
Istorinis miesto parkas buvo pradėtas formuoti XIX a. I pusėje prie vaizdingo Dotnuvėlės upelio įveisė ir naująjį dvarą pastatė tuometiniai miesto savininkai, vokiečių kilmės lenkų bajorai Čapskiai.
Po 1863 m. sukilimo Kėdainių dvaro valdos iš Čapskių buvo konfiskuotos. Dvaras atiteko carinės Rusijos generolui, karo inžinieriui, grafui Eduardui Totlebenui. Grafas dvaro rūmus rekonstravo, o parką pertvarkė, ir pavertė jį peizažiniu, ir vienu gražiausių tuometinėje Kauno gubernijoje.
Kad parkas atrodytų romantiškesnis, E. Totlebeno nurodymu čia buvo pastatyta antikinių skulptūrų, turkiško stiliaus paviljonų ir grakštus minaretas, kurio pietinį fasadą puošė dvi marmurinės lentos su arabišku užrašu, skelbiančiu, jog minaretas pastatytas pergalei prieš turkų sultoną Muchamedą įamžinti.
Minaretas yra įspūdingas Kėdainių parko akcentas ir vienintelis tokio stiliaus architektūros paminklas Lietuvoje. Sovietmečiu minaretas buvo apleistas, o prie jo stovėjusi mečetė ir aivanas nugriauti.
Minaretas pradėtas restauruoti dar 2006 metais, planuojama atstatyti mečetę ir aivaną.
Artimiausiuose parko renovacijos darbuose taip pat numatyta išvalyti Dotnuvėlės upelį ir tvenkinius, pastatyti pėsčiųjų-dviračių tiltelį per upelį į minaretą, rekonstruoti du tiltelius į salas, įrengti prieplauką valtims ir vandens dviračiams, rekonstruoti esamus ir nutiesti naujus pėsčiųjų-dviračių takus, įrengti dviračių-riedučių ir riedlenčių aikštelę, pastatyti suolus, įrengti aktyvaus poilsio aikšteles, takus ir salas apšviesti.