Kauno apskrityje šiais metais užregistruoti pirmieji penki trichineliozės atvejai.
Kaip pranešė Kauno visuomenės sveikatos centras, trečiadienį iš Kauno 2-osios klinikinės ligoninės gauta informacija, kad šia kirmėlių sukelta liga susirgo du Kauno miesto, du Jonavos miesto ir vienas Jonavos rajono gyventojas.
Žmonės užsikrėtė valgydami rūkytus šernienos mėsos gaminius. Šerną sumedžiojęs Jonavos rajono gyventojas ir jo žmona yra veterinarijos specialistai, tad mėsą dėl trichinelių tyrė patys kelis kartus, tačiau trichinelių neaptiko. Ir tik tuomet, kai atsirado pirmieji negalavimo požymiai, dar kartą ištyrus šernieną buvo aptikta trichinelių.
Trichinelėmis užkrėsta šerniena sunaikinta, penki trichinelioze susirgę žmonės gydomi ambulatoriškai, dar trims žmonėms, valgiusiems užkrėstą mėsą, teks profilaktiškai vartoti vaistus nuo trichineliozės.
Iš visų susirgimų, kuriuos sukelia helmintai (kirmėlės), trichineliozė - pavojingiausia. Ja žmogus užsikrečia suvalgęs virtos, keptos, sūdytos ar rūkytos trichinelėmis užkrėstos mėsos.
Ligos požymiai dažniausiai išryškėja praėjus 2-3 savaitėms nuo užsikrėtimo. Trichineliozės požymis yra raumenų skausmas, kuris gali būti toks intensyvus, kad žmogus negali apsiversti lovoje, pakelti rankų ar kojų, sunku kalbėti, kramtyti maistą.
Pirmomis susirgimo dienomis kūno temperatūra gali pakilti iki 39-40 laipsnių, karščiavimas gali tęstis 2-3 savaites. Veido patinimas, ypač išryškėjantis apie akis, taip pat yra vienas iš trichineliozei būdingų požymių.
Mėsoje esančių trichinelių neįmanoma sunaikinti - jos ištveria 160 laipsnių karštį, sūdymą, marinavimą, rūkymą ir šaldymą.
Trichineles galima sunaikinti tik sudeginus mėsą. Vienintelis patikimas trichineliozės profilaktikos būdas - nevalgyti mėsos, užkrėstos trichinelėmis.