• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno klinikose dėl kraujo išsiliejimo į smegenis gydomas iš Klaipėdos vaikų ligoninės atvežtas vos 6 mėnesių kūdikis. Berniuką galimai kažkuris iš tėvų smarkiai supurtė. Medikai sako, kad tokių traumų pasekmės dažnai vaikams išlieka visam gyvenimui, o kartais baigiasi net mirtimi. 

Kauno klinikose dėl kraujo išsiliejimo į smegenis gydomas iš Klaipėdos vaikų ligoninės atvežtas vos 6 mėnesių kūdikis. Berniuką galimai kažkuris iš tėvų smarkiai supurtė. Medikai sako, kad tokių traumų pasekmės dažnai vaikams išlieka visam gyvenimui, o kartais baigiasi net mirtimi. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Į Tilžės gatvėje Klaipėdoje esančio prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę skubėjo greitoji. Jiems net du kartus skambino vyras, aiškindamas, kad jo šešių mėnesių amžiaus berniukas nenustoja verkti. 

Vaikas iš tikrųjų buvo labai neramus, įtartinai stipriai verkė. Medikė apžiūrėjo berniuką ir jokios ten ypatingos situacijos nematė, vaikas buvo sąmoningas, kvėpavimas ir kraujotaka buvo pakankama“, – pasakoja greitosios pagalbos Klaipėdos filialo vadovė Nijolė Dambrauskienė. 

Tačiau, kadangi kūdikis nesustojo verkti, greitoji jį nuvežė į Klaipėdos vaikų ligoninę. Čia, po medikų apžiūros, mažylis išgabentas į Kauno klinikas. Nors tėvai daktarams uždraudė žiniasklaidai teikti bet kokią informaciją, TV3 šaltinai patvirtino, kad 6 mėnesių kūdikis buvo stipriai supurtytas, ant smegenų jam išsiliejo kraujas. Tiesa, ar tai padarė kuris iš tėvų – dar neaišku. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mažylis iš Klaipėdos ligoninės buvo pervežtas į Kauno klinikas ir gydytojų teigimu, jo būklė yra stabili, pavojus gyvybei negresia, tačiau gerbdami šeimos privatumą negalime nei plačiau, nei detaliau pakomentuoti“, – teigia Kauno klinikų atstovė Vaida Bytautė. 

REKLAMA

Anot Klaipėdos medikų, visa laimė, kad kūdikio būklė stabili. Mat kūdikio purtymas gali baigtis net mirtimi. 

„Tai atsitinka, kada dažniausiai vaikas yra paimamas už pažastų ir smarkiai sukrečiamas. Suaugusio žmogaus. Dažniausiai ši patologija nepraeina be pasekmių, neretas atvejis, kada baigiasi ir letaline baigtimi, tai yra mirtimi“, – pasakoja Klaipėdos vaikų ligoninės Traumų punkto vedėjas Eduardas Jūraitis. 

Taip nutinka dėl mažo vaiko fiziologijos ir jo vystymosi ypatybių. Mažylių galvos, palyginti su kūnu, yra didesnės bei sunkesnės, sudaro net 30 procentų bendro kūno svorio, kai suaugusio žmogaus – vos 10 procentų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kaukolė yra tam tikros erdvės, didesnės erdvės, kad galėtų smegenys augti ir plėstis. Todėl sukrėčiant, kratant, smegenys, tiesiogine to žodžio prasme, trankosi į kaukolės sieneles“, – teigia E. Jūraitis. 

Be to, kūdikių smegenų kraujagyslės labai trapios, tad nuo smūgių jos trūksta ir išsilieja kraujas. Dažniausiai, anot medikų, mažylius suaugusieji supurto netekę kantrybės dėl vaikų verksmo. 

„Nuolatinis stresas darbe, toliau – depresija, psichologinis nestabilumas ir alkoholio bei narkotinių priemonių vartojimas“, – pabrėžia E. Jūraitis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeima, kurios 6 mėnesių kūdikis dėl tokio supurtymo gydomas Kauno klinikose, Vaiko teisių apsaugos tarnybai nežinoma. Tačiau policija renka medžiagą dėl skausmo sukėlimo mažamečiui. Maksimali bausmė už tai – dveji metai kalėjime. 

„Mes esame gavę pranešimą iš policijos, aiškinamės dabar situaciją ir aplinkybes, atliksime vaiko situacijos vertinimą ir spręsime dėl pagalbos šeimai ir vaikui reikalingumo“, – teigia Klaipėdos vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė. 

REKLAMA

Medikai sako, kad dažnai būna, jog supurtęs kūdikį, dažnai vienas iš tėvų kitam ar medikams neprisipažįsta. O tai padaryti ypač svarbu. 

„Nes bet kuriuo atveju, atlikus visus tyrimus, ištyrus, tiksli priežastis bus nustatyta, ji yra nustatoma, tik tiek, kad mes prarandame laiką, kada būtų galima pradėti gydymą. Čia yra svarbus momentas“, – sako E. Jūraitis. 

Tokios sunkios supurtymo pasekmės dažniausiai ištinka kūdikius iki vienų metų. Tačiau gali būti net vaikams iki trejų metų. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Vaiko pinigų skyrimo pasekmė. Dirbantiems turėtų būti mažinami mokesčiai, kad vaikai būtų auginami atsakingų tėvų. Vaikai neturi tapti neatsakingų pragyvenimo šaltiniu
; [TARYBŲ] laikais buvo keturios injekcijos (dabar 36), kitokia sudėtis, tačiau ir tuomet buvo žala, deja, niekas apie tai nekalbėjo, nežinojo. Dabar aš žinau, kad mano sveikatos problemos, buvo, yra, [skiepų] žala.
Pakartotinai, sąlyginai nesenai, vėl patyriau [skiepų] žalą, kaip ir mano artimieji (kalba eina ne apie [COVIDĄ]), tačiau po šių įvykių pasimokiau, pradėjau domėtis.
Visam gyvenimui sužalota sveikata, kiekvieną dieną, primena kas per nuodai yra [skiepai]. Tad, JUMS tokius kaip aš apgauti be šansų.
Norite diskutuoti? - DĖKITE įrodymus ant stalo: GOLD STANDARD PLACEBO tyrimus; pradžiai.
P.S: štai JUMS straipsnis, gal ne visai į temą, tačiau, manau, kad JUMS bus naudingas: ,,Vaccinated COVID Patients Died at Nearly Twice the Rate of Unvaccinated, Study Finds''.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų