R. Karbauskis sako, kad partija kol kas nėra apsisprendusi dėl sąrašo lyderio rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Politiko įsitikinimu, kad ir kas ves „valstiečius“ į parlamento rinkimus, tai neturės lemiamos įtakos rezultatams.
„LVŽS nėra organizacija, kur vienas žmogus spręstų, kas ves sąrašą. Taryba nėra priėmusi jokių sprendimų, mes svarstysime tą klausimą. Variantų yra įvairių. Nesvarbu, kas ves sąrašą – rezultatas priklausys ne nuo to. Tai didžiąja dalimi priklausys nuo stiprių (vienmandačių – red. past) apygardų kandidatų“, – žurnalistams spaudos konferencijoje teigė R. Karbauskis.
„Paprasčiausiai mums dabar didžiausia koncentracija yra į tai, kad <...> atrinktume žmones į vienmandates apygardas, nes Seimo rinkimuose, kaip ir minėjau, rezultatas didžiąja dalimi priklausys nuo to, kaip sėkmingai partijos pasirodys vienmandatėse apygardose“, – kalbėjo R. Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis neabejoja dėl Igno Vėgėlės pažiūrų: įvardijo, su kuo tikrai neitų į Seimą
R. Karbauskis neskuba kalbėti apie darbą su teisininku I. Vėgėle, kol šis nepareiškė, ar dalyvaus politikoje. Teisininkas pažadėjo sprendimą priimti artimiausiu metu.
„Pirmiausia klausimas dėl žmogaus apsisprendimo dalyvauti politikoje. Pirmas klausimas apsisprendimas, o kitas klausimas – su kuo ir kaip“, – teigė LVŽS lyderis.
Vis dėlto R. Karbauskis neatmeta, kad „valstiečiai“ ir I. Vėgėlė galėtų bendradarbiauti, nes jų politinės programos yra labai panašios.
„LVŽS turi labai daug argumentų, dėl ko Ignas Vėgėlė galėtų pasirinkti bendradarbiavimą su mumis, nes mūsų programos yra beveik identiškos. Jeigu žiūrėtume į prezidento rinkimų kampanijas, ten praktiškai skirtumų nebuvo rasta jokių. Šioje situacijoje būtų sutapimas programų, požiūrio ir kt.“, – komentavo R. Karbauskis.
Politikas netiesiogiai įvardijo, kad į Seimą neitų su liberalais. R. Karbauskis priminė išsiskyrimą su Sauliumi Skverneliu, argumentuodamas tuo, kad jų keliai išsiskyrė dėl S. Skvernelio liberalių pažiūrų.
„Mes visi žinojome, <...> kad dirbome su Sauliumi Skverneliu, kuris niekada nebuvo tradicinių pažiūrų. Jis yra liberalas. Mes tą žinojome, dėl to įvyko kaip įvyko“, – kalbėjo R. Karbauskis.
„Dėl pažiūrų Igno Vėgėlės man abejonių nekyla. Jis tikrai ne liberalas“, – atsakė LVŽS lyderis.
Jo manymu, I. Vėgėlės darbas su „valstiečiais“ šiems padėtų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
„Manau, kad bet koks bendradarbiavimas yra naudingas visais atvejais. Vienyti jėgas, atstovaujant savo vertybes, visada yra naudinga. Jeigu tai įvyks Seimo rinkimuose, jeigu mes su Ignu sugebėsime susitarti dėl bendradarbiavimo Seimo rinkimų kampanijoje, manau, tai bus labai stiprus sėkmės faktorius dėl LVŽS sąrašo Seimo rinkimuose“, – kalbėjo R. Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis: kviečiau Petrą Gražulį neatsisakyti mandato į EP
R. Karbauskis džiaugiasi jo vadovaujamos partijos iškovotu mandatu į EP. Politikas sako EP matantis bendrą darbą su Petru Gražuliu.
„Pirmiausia norisi padėkoti tiems žmonėms, kurie atėjo į rinkimus ir palaikė LVŽS. Džiaugiamės, kad laimėjome mandatą, truputį liūdna, kad neužteko iki antro. Tokiuose rinkimuose, kur dalyvauja tiek nedaug rinkėjų, mūsų rezultatas yra užtikrintas kalbant apie Seimo rinkimus“, – kalbėjo R. Karbauskis.
Politikas sako P. Gražulį paraginęs neatsisakyti mandato į EP. Anot jo, pastarasis galėtų dirbti kartu su LVŽS mandatą gavusiu Aurelijumi Veryga.
„Aš jį kviečiau dalyvauti Europos Parlamente, neatsisakyti to mandato. Jis galėtų būti trečias žmogus Europos konservatorių ir reformistų frakcijoje. Ten prieš tai buvo vienas iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, dabar ir Aurelijus yra, galėtų prisijungti ir Petras. Frakcija iš Lietuvos pusės sustiprėtų“, – svarstė R. Karbauskis.
Pasak „valstiečio“, rudenį vyksiantys Seimo rinkimai skirsis nuo rinkimų į EP, tad ir jo vadovaujama partija tikisi, kad šį kartą mandatų nepritrūks.
„Seimo rinkimai skirsis nuo šių rinkimų tuo, kad tai yra apygardų rinkimai, LVŽS turi daug stiprių vienmandatininkų. Dėl to tikimės, kad Seimo rinkimuose nepritrūks kažkiek tūkstančių žmonių, norint gauti kažkurį tai papildomą mandatą“, – aiškino jis.
Sekmadienį pasibaigusiuose EP rinkimuose daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatoriams pavyko išlaikyti 3 savo atstovus Europos Parlamente. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kairioji politinė jėga iškovojo 2 mandatus. Po vieną mandatą atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), Laisvės partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) bei Liberalų sąjūdžiui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
SKRAIDIMO LĖKTUVU.,EUROPA NEDIDELĖ PARDUNDĖTŲ AUTOBUSAIS IR RTAUKINIAIS,