REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Seimą besiveržiantiems politikams parlamentaro darbas gali būti nebloga proga užsidirbti. Be kelių milijonus pernai uždirbusių kandidatų į Seimą, esama nemažai tokių, kurie visus metus vertėsi iš kelių tūkstančių litų, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Jau po mėnesio į Seimą išrinkti politikai bent jau artimiausius ketverius metus galės nesukti galvos dėl pastovaus nemenko atlyginimo. Politinių partijų kandidatų į Seimą sąrašų pirmosiose vietose puikuojasi ir milijonus, ir kelis šimtus ar keliasdešimt tūkstančių litų pernai į kišenę įsidėję politikai. Į priešakines linijas šturmuoti Seimo taip pat pasiųsta ir nemažai keliolika ar tik kelis tūkstančius litų per metus uždirbusių kandidatų.

REKLAMA

Neina užsidirbti

Bene daugiausia kuklias sumas uždirbusių politikų yra neseniai susikūrusios partijos „Frontas“ kandidatų į Seimą pirmajame dešimtuke. Penktuoju numeriu įrašytas Antanas Čebatariūnas pernai gavo kiek daugiau nei 4 tūkst. 600 litų pajamų. Iš karto po jo „Fronto“ daugiamandatininkų sąraše einanti Giedrė Gorienė praėjusiais metais tenkinosi kiek didesnėmis pajamomis - 6 tūkst. 500 litų. Dešimtuoju numeriu įrašyta Violeta Gembicka gavo 17 tūks. litų pajamų. Partijos „Frontas“ pirmininkas Algirdas Paleckis gali pasigirti pernai uždirbęs kur kas solidžiau - beveik 56 tūkst. litų. Čebatariūnas LŽ tvirtino, kad į Seimą jis eina ne pasipinigauti, o atstovauti tautai ir ginti esą niekinamą liaudies meną. Anot kandidato, Seimo nario alga ir jos priedai jo visai nevilioja. „Seimo narių atlyginimai - nerealūs. Man tokie pinigai nereikalingi. Jei mūsų partija laimėtų rinkimus, sumažintumėme juos dvigubai“, - tikino A.Čebatariūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Milijoninės įplaukos

Iš į Seimą besiveržiančių politikų solidžiausias pajamas pavyko gauti Darbo partijos (DP) pirmininkui Viktorui Uspaskichui. Pernai jis uždirbo beveik 7 mln. litų. Iš tokios nekuklios sumos jam nebuvo išskaičiuota nė cento pajamų mokesčio. Kiti į koalicinio „DP + jaunimas“ sąrašo pirmąjį dešimtuką įrašyti politikai apie tokias įplaukas galėjo tik pasvajoti. Seimo narys Jonas Pinskus gavo beveik 400 tūkst. litų pajamų, parlamentarė Dangutė Mikutienė - 187 tūkst. litų.

Į kandidatų sąrašą trečiuoju numeriu įrašytas leiboristas Vytautas Gapšys pernai uždirbo kiek daugiau nei 100 tūkst. litų pajamų. Nuo jo nedaug atsiliko Seimo narys „darbietis“ Kęstutis Daukšys - 104 tūkst. litų. Kiti DP atstovaujantys parlamentarai - Loreta Graužinienė, Virginija Baltraitienė ir Vydas Gedvilas - tenkinosi kuklesnėmis - nuo 54 iki 82 tūkst. litų siekusiomis pajamomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažesnė alga negąsdina

Tautos prisikėlimo partijos kandidatų į Seimą sąrašo pirmajame dešimtuke rikiuojasi solidžiu uždarbiu pasigirti galintys ir iš gana kuklių pajamų besivertę asmenys. Partijos pirmininkas Arūnas Valinskas pernai gavo beveik milijoną litų. Septintuoju numeriu kandidatų sąraše įrašyta Regina Zasienė - 13 tūkst. litų, o iš karto po jos sąraše einanti Renata Kazlauskienė - 15 tūkst. litų pajamų. A.Valinskas LŽ sakė nesibaiminantis, kad tapus Seimo nariu jo pajamos gerokai sumažės. Jis tvirtino užsidirbęs tiek, kad laimėjęs rinkimus greičiausiai iš viso atsisakys parlamentaro atlyginimo.

REKLAMA

A.Valinskas džiaugiasi galėdamas į politiką pasinerti ne tuščiomis kišenėmis. „Tikrai neturiu menkiausio noro ir ketinimų politika uždirbti pinigų“, - tvirtino jis.

„Perspjovė“ premjerą

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatų į Seimą sąrašo viršuje - seni parlamento ir ministrų kabineto vilkai. Ministro ir Seimo nario darbus derinantys socialdemokratai pernai galėjo džiaugtis nemenkomis įplaukomis. Partijos pirmininko, premjero Gedimino Kirkilo ir Seimo vadovo Česlovo Juršėno sąskaitos pasipildė po kiek daugiau nei 100 tūkst. litų. Tačiau juos pajamomis gerokai aplenkė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė ir susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius. Jų kišenės pernai pasunkėjo po 230 tūkst. litų.

REKLAMA

Penktuoju numeriu LSDP kandidatų sąraše įrašyta parlamentarė Milda Petrauskienė uždirbo 60 tūkst. litų, o jos kolega Zigmantas Balčytis - 132 tūkst. litų. Partijos kandidatų dešimtuką baigiantis Linas Jonauskas, palyginti su kitais kolegomis, gavo santykinai menkas pajamas - apie 10 tūkst. litų.

Gautų ir priedus

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatų į Seimą sąrašo viršuje, palyginti su kitomis partijomis, puikuojasi ne per daugiausia užsidirbę politikai. Partijos pirmininkas Andrius Kubilius pernai gavo beveik 80 tūkst. litų, Valentinas Stundys - 68 tūkst. litų. Parlamentarai Rasa Juknevičienė, Jurgis Razma ir Irena Degutienė susižėrė po 60 tūkst. litų. Septintuoju numeriu TS-LKD kandidatų sąraše įrašytas Paulius Saudargas pernai turėjo verstis iš beveik 7 tūkst. litų siekusių pajamų. Išrinktas į Seimą jis galėtų džiaugtis kur kas gausesnėmis piniginėmis įplaukomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu paprastas Seimo narys, neatskaičius mokesčių, gauna didesnį kaip 4,6 tūkst. litų atlyginimą. Komitetų pirmininkai uždirba daugiau - beveik 6 tūkst. litų. Seimo pirmininko alga siekia 8,3 tūkst. litų, o jo pavaduotojų - beveik 6,4 tūkst. litų. Kiekvienam parlamentarui kas mėnesį dar išmokama po 6,5 tūkst. litų kanceliarinėms išlaidoms padengti.

Roberta Tracevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų