REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei pusė žmonių su negalia sako nežinantys kaip elgtis, jeigu šalyje prasidėtų karas ar atsitiktų kitokia masinė nelaimė. O vos vienas iš septynių yra pasiruošęs planą, kaip tokiu atveju elgtis.

Daugiau nei pusė žmonių su negalia sako nežinantys kaip elgtis, jeigu šalyje prasidėtų karas ar atsitiktų kitokia masinė nelaimė. O vos vienas iš septynių yra pasiruošęs planą, kaip tokiu atveju elgtis.

REKLAMA

Priedangų ženklus ant pastatų klijuojanti Vidaus reikalų ministerija pagaliau susimąstė, kad neįgaliesiems tas priedangas dar reikia pritaikyti, taip pat jiems suteikti daugiau informacijos, kaip gelbėtis.

„Karas kai vyksta dabar, tai pasidomi, pasiskaitai... Ir vis pergyvenu, ar pas mus čia, Lietuvoj, nebus karo“, – kalba vilnietis Vladas.

Vladas serga cerebriniu paralyžiumi. Pačiam vaikinui eiti neįmanoma. O ar žinotų, ką daryti prasidėjus karui?

„Ne, nežinočiau. Trūksta šiaip labai informacijos“, – sako Vladas.

Kur šauktis pagalbos, ilgai svarsto raidos sutrikimą turinti Daiva.

„Pagalbos? Gal kaimynka ar policija kažkaip...“, – kalba Daiva.

Tokių kaip Daiva ar Vladas yra ne vienas. Vidaus reikalų ministerija išsiaiškino, kad prasidėjus karui, branduoliniam pavojui ar stichinei nelaimei, kaip elgtis, nežinotų 6 iš 10 žmonių su negalia. O vos 1 iš 7 gyventojų su negalia turi planą, kaip elgsis pavojaus atveju, ir yra susidėjęs išvykimo krepšį.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas mane namie nėra rūsio, nežinau, kur yra artimiausia priedanga, pritaikyta žmonėms su negalia, jeigu, tarkim, man reikėtų iki jos nukakti“, – teigia Žmonių su negalia sąjungos atstovė Ginta Žemaitaitytė.

REKLAMA

Neįgaliųjų atstovai jau tariasi su ministerija, ką daryti, kad nežinios būtų mažiau.

„Labai būtume linkę pasidaryti tuos namų darbus, kur, tarkim, atsiradus ekstremaliai situacijai, mes nebūtume kaip našta aplinkai, nes šitą mes labai pastebėjom, kai atsitiko karo veiksmai Ukrainoje“, – tvirtina G. Žemaitytė.

Taigi Vidaus reikalų ministerija žada: civilinės saugos mokymų daugės, informacijos, kaip pasirengti ekstremalioms situacijoms taip pat bus daugiau, ji taps prieinama ir žmonėms su įvairiomis negaliomis.

„Bendra situacija yra tokia, kad mes iš tikro pradedame tokią vadinamą kelionę nuo popierinės civilinės saugos į tą realią, praktinę civilinę saugą“, – aiškina Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vasarą priedangų ženklus ant pastatų pradėjusi klijuoti ministerija tik dabar susizgribo, kad priedangas reikia pritaikyti ir neįgaliesiems.

„Šiuo metu yra rengiama tvarka, kas turi būti tose priedangose, kaip jos turi būti pritaikytos žmonėms su negalia. Tai procesas yra eigoje“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Kiek tas procesas truks – ministrė negali atsakyti. Pasak jos, viskas priklausys nuo to, kiek savivaldybės pačios rodys iniciatyvą ir nelaukdamos patvirtintos tvarkos imsis pritaikyti priedangas neįgaliesiems.

„Čia yra mūsų bendras darbas. Ir mes turime padaryti greitai ir nedelsti“, – tikina A. Bilotaitė.

Taip pat svarstoma sudaryti žmonių, kuriems reikalinga pagalba, registrą. Taip tokius žmones greičiau pasiektų pagalbininkai. Skaičiuojama, kad iš viso Lietuvoje yra 223 tūkstančiai žmonių su įvairiomis negaliomis.

kad ir be negalios nezinom nei kur begt ,nei kur rekt............
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų