• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reaguodamas į viešumoje pasirodžiusią informaciją dėl pasikeitusio Atliekų tvarkymo įstatymo, tačiau nepatvirtintų poįstatyminių aktų, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma oficialiu raštu kreipėsi į aplinkos ministrą, partijos Tvarka ir teisingumas atstovą Valentiną Mazuronį.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras teiraujasi, kodėl nuo šių metų sausio 1 d. pasikeitus minėtajam įstatymui nėra išleisti įstatymo įgyvendinamieji teisės aktai, nors apie jų nebuvimą Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija ministeriją informavo dar pernai lapkritį.

REKLAMA

Nors Atliekų tvarkymo įstatymas pakeistas dar 2011 m., tačiau iki šiol Aplinkos ministerija nepatvirtino tvarkos, reglamentuojančios, kaip atliekų perdirbėjams ir surinkėjams patekti į sąrašą atliekų tvarkytojų, turinčių teisę įmonėms išrašyti gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą patvirtinančius dokumentus. Tokių dokumentų reikia, kad supakuotų prekių ir apmokestinamųjų gaminių importuotojai bei gamintojai galėtų įrodyti, jog įvykdė gaminių pakuotės ar atliekų tvarkymo užduotis, ir išvengtų mokesčio už aplinkos teršimą. Ankstesniame sąraše buvo 120 tokią veiklą vykdančių įmonių.

REKLAMA
REKLAMA

"Kadangi ankstesnis sąrašas nustojo galioti šių metų pradžioje, o naujojo nėra ir tokią veiklą vykdančioms įmonėms neaišku, kaip į jį patekti, nes ministerija nepatvirtino sąrašo sudarymo tvarkos, verslininkai neturi teisės supirkti kai kurių atliekų, o vykdantieji veiklą jaučiasi tai darantys neteisėtai. Nebūdami tokiame sąraše visi atliekų perdirbėjai neturi teisės išrašyti dokumentų, įrodančių, kad gamintojas ar importuotojas vykdo įsipareigojimą finansuoti savo gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymą", - sako J. Razma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rašte aplinkos ministrui jis klausia, dėl kokių priežasčių nebuvo reglamentuota tokio sąrašo sudarymo tvarka ir kaip ministerija ruošiasi atlyginti verslui padarytą žalą dėl poįstatyminių aktų vilkinimo nutraukto arba pristabdyto atliekų supirkimo. Be to, parlamentaras pasiteiravo, kaip vykdomas Lietuvos įsipareigojimas sumažinti į sąvartynus pilamų atliekų, palyginti su 2000-aisiais, kiekį iki 2013 m. - 50 proc., iki 2020 m. - tris kartus.

REKLAMA

"Tikėkimės, kad Aplinkos ministerijos vadovas bent pavėluotai išgirs šios srities verslininkų keliamas problemas ir artimiausiu metu ištaisys padėtį", - sako J. Razma.

***

Portalas Balsas.lt primena, kad dabartinis ministras V. Mazuronis prisiekė 2012 metų gruodžio 13 dieną. Iki tol (ir 2011 metais, kai buvo pakeistas įstatymas) ministerijai vadovavo Gediminas Kazlauskas - rinkimus triuškinančiai pralaimėjusios Liberalų ir Centrų partijos (LiCS) atstovas. LiCS buvo TS-LKD koalicijos partnerė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų