• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opiausia problema Lietuvos apeliaciniame teisme – per ilgas bylų nagrinėjimas, teigia kandidatas į Apeliacinio teismo pirmininkus Algimantas Valantinas.

Opiausia problema Lietuvos apeliaciniame teisme – per ilgas bylų nagrinėjimas, teigia kandidatas į Apeliacinio teismo pirmininkus Algimantas Valantinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Opiausia problema šiame teisme išlieka bylų nagrinėjimo terminai, kurie netenkina nei pačių teisėjų, nei visuomenės. Nėra gerai, kada bylos nagrinėjamos po 7-8 mėnesius apeliacine tvarka“, – antradienį prisistatydamas Seime sakė Apeliacinio teismo teisėjas A.Valantinas.

REKLAMA

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prašo Seimo pritarimo A.Valantiną skirti Apeliacinio teismo pirmininku. Jo kandidatūrą toliau svarstys Seimo komitetai ir frakcijos.

Sieks kalbėti suprantamai

Pristatydama kandidatą prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė tvirtino, kad tai patyręs, aukštos kvalifikacijos ir profesionalumo teisininkas, taip pat sukaupęs didelę administracinio darbo patirtį. Anot jos, dalykinės ir asmeninės kandidato savybės leidžia tikėtis, kad A.Valantinas užtikrins tinkamą Apeliacinio teismo administravimą.

REKLAMA
REKLAMA

Pats kandidatas teigė pasiūlymą vadovauti Apeliaciniam teismui vertinantis ne kaip privilegiją, o didelę atsakomybę.

Pasak jo, šalies teismai yra padarę nemažą pažangą įvairiose srityse, tačiau jis teigė, kad būtina trumpinti bylų nagrinėjimo terminus.

„Pagerinus organizacinius dalykus, galima pasiekti greitesnio bylų nagrinėjimo“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kita vertus, nesu šalininkas labai greito bylų išnagrinėjimo, turime surasti balsaną tarp greito ir kokybiško bylų išnagrinėjimo“, – pabrėžė teisėjas.

Kandidatas taip pat sakė, kad teismų sprendimai turėtų būti paaiškinami žmonėms suprantama kalba, paaiškinami, kokie argumentai lėmė vienokį ar kitokį sprendimą.

Anksčiau A.Valantino kandidatūrai pritarė Teisėjų taryba.

Iš GP vadovo pareigų pasitraukė dėl Seimo išvadų

54 metų A.Valantinas turi 30 metų teisinio darbo patirtį, iš jų beveik 22 metus yra dirbęs teisėju. Jis yra dirbęs Jonavos rajono apylinkės teisme, Vilniaus apygardos teisme, tuometiniame Vilniaus miesto apylinkės teisme ir buvęs jo vadovu. 2005 – 2010 metais A.Valantinas vadovavo Generalinei prokuratūrai, iš šio posto pasitraukė po neigiamų Seimo išvadų dėl prokuratūros darbo tiriant vadinamąją pedofilijos bylą Garliavoje. A.Valantinas vadovavo ir Teismų departamentui prie Teisingumo ministerijos.

REKLAMA

Prezidentūra pažymi, kad Pretendentų į teisėjus atrankos komisija A.Valantiną vienbalsiai įvertino kaip tinkamiausią kandidatą eiti Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko pareigas. Atsižvelgta į jo aukštą kvalifikaciją ir profesionalumą, ilgametį teisinio darbo stažą, įvairiapusę administracinę patirtį, gerus darbo kokybės rodiklius, asmenines ir dalykines savybes.

REKLAMA

2010 metų spalį prezidentė D.Grybauskaitė nusprendė neskirti A.Valantino Vilniaus apygardos teismo teisėju, pareiškusi, kad už darbo stažą yra svarbiau profesionalumas, aukšta darbo kokybė, nepriekaištinga reputacija ir pagarba žmogui. Vėliau A.Valantinas dirbo Vilniaus miesto apylinkės teisme, 2012 gegužę jis tapo Vilniaus apygardos teismo teisėju, o šiemet – Lietuvos apeliacinio teismo teisėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apeliacinis teismas nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų birželio, kai iš pareigų pasibaigus kadencijai buvo atleistas tuometinis šio teismo pirmininkas Egidijus Žironas. Teismo vadovo pareigas laikinai eina Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aloyzas Kruopys. Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėja apeliacinius ir kitus skundus dėl neįsiteisėjusių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardos teismų sprendimų, nuosprendžių ir nutarčių civilinėse ir baudžiamosiose bylose.

Pagal Konstituciją, Apeliacinio teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria prezidentas Seimo pritarimu.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų