REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šiandien prasideda intensyvesnis vairuotojų tikrinimas norint kirsti savivaldybių ribas. Policijos planuose patikros, kurių metu bus pasitelktos ir papildomos pajėgos.

Nuo šiandien prasideda intensyvesnis vairuotojų tikrinimas norint kirsti savivaldybių ribas. Policijos planuose patikros, kurių metu bus pasitelktos ir papildomos pajėgos.

REKLAMA

Magistralėje Vilnius-Kaunas penktadienio popietę kontrolės situaciją pristatė Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato, Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas.

Pasitelkta daugiau policijos pareigūnų

D. Daukanto teigimu, esant itin gausiam automobilių eismui teks į pagalbą pasitelkti didesnį skaičių policijos pareigūnų.

„Postai jau dirba. Dirbame tikrai intensyviau. Tiek šiandieną, tiek visą savaitgalį dirbs tikrai labai gausios policijos pajėgos, jų tikslas – užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi.

Jeigu paprastai kalbant, mūsų noras yra apsaugoti tuos žmones, kurie patys saugosi, nori išvengti tos ligos. Taip pat padėti susiprasti tiems, kurie patys savarankiškai nesusipranta, kad reikėtų mažiau judėti ir laikytis tam tikrų reikalavimų“, – pasakoja D. Daukantas.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos postai – tiek stacionarūs, tiek mobilūs

D. Daukantas žurnalistams minėjo, kad kontrolės postai bus ne tik stacionarūs, tačiau ir mobilūs. Viešasis tarpmiestinis transportas taip pat sulauks policijos dėmesio.

REKLAMA

„Postai bus ir stacionarūs, ir mobilūs. Dirbsime ir geležinkelio stotyse, užsuksime ir į autobusų stotį, nors autobusai važiuoja tais pačiais keliais, tai jie gali būti kontroliuojami ir kontrolės postuose.

Vykdysime tikrai gausias priemones tam, kad padėtume žmonėms ir apsaugotume juos nuo klastingos ligos“, – tvirtina pareigūnas.

Policija viliasi, kad vairuotojams neteks ilgai laukti

D. Daukantas apžvelgė ir spūsčių klausimą. Pareigūnas tikisi, kad gyventojai ilgąjį savaitgalį bus sąmoningi ir srautai nebus tokie, kuriuose žmonėms teks ilgai laukti.

REKLAMA
REKLAMA

„Intensyviausio eismo metu intensyviausiai ir dirbsim. Spūstys susidaro dėl dviejų dalykų: didelio automobilių srauto ir kontroliuojančių pareigūnų skaičiaus. Dirbs gausesnės pajėgos.

Jei matome, kad kyla eismo problemos, tai tikrai posto veiklą galima keisti, pareigūnai gali tikrinti ne visas transporto priemones, o pasirinktinai atsižvelgiant į tai kas važiuoja, koks kiekis žmonių, koks automobilis ir taip toliau. Tikimės, kad tų srautų tokių nebus ir nereikės mažinti kontrolės funkcijų“, – tikisi D. Daukantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakomybė pasivys ir kurortuose

Primename, kad šiandien Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas pristatė priemones, kurios bus taikomos, viso šventinio savaitgalio metu.

Bus ne tik tikrinami keliaujantys gyventojai, tačiau ir tie, kurie atvyko į kurortus tikėdamiesi pailsėti.

„Prieš ilguosius savaitgalius didžiausias srautas yra iš didmiesčių. Vis tiek žmonės stengiasi patekti į tas kurortines vietas. Kalbant apie kurortinius miestelius yra visai kita tendencija. Stebimas srautas, kuris bando patekti į tas kurortines vietas.

REKLAMA

Mūsų pareigūnai kurortiniuose miesteliuose, dažnu atveju lankytinose vietose, tiesiog vietoje pamatę, kad žmonės atvyko, prisistato, prieina ir paprašo pagrįsti, kodėl jie čia yra, kokiu pagrindu atvyko iš kokios savivaldybės ir įvertina ar jie čia yra teisėtai.

Atsakomybė yra numatyta už keliavimą tarp savivaldybių ir nėra būtina sulaikyti žmogų, kažkur ant sienos savivaldybių, „ant ribos“. Jei žmogus yra kitoje savivaldybėje sulaikomas ir identifikuojama, kad jis neteisėtai prieš kelias dienas ar tą pačią dieną kirto savivaldybės ribą ir pateko į kitą savivaldybę, tai yra traktuojama kaip pažeidimas“, – teigia A. Paulauskas.

REKLAMA

Ribojimai galios visą ilgąjį savaitgalį

Tv3.lt primena, jog nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių. 

Judėjimas leidžiamas tik tarp besiribojančių Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių.

Išimtys taikomos kai asmenys vyksta į savivaldybę, kurioje gyvena; kai į kitą savivaldybę vyksta dėl artimųjų giminaičių mirties. Taip pat judėjimas neribojamas, kuomet asmuo tarp savivaldybių juda darbo reikalais, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba keliauja į tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Keliauti leidžiama ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. Ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų