Intensyvus pasiruošimas: jau gilinamasi į pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą klausimus

 Prieglobsčio perkėlimas – viena aktualiausių problemų ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje, todėl Seimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys susitikę su Vidaus reikalų (VRM) viceministru Elvinu Jankevičiumi susipažino su prieglobsčio prašytojų perkėlimo į Lietuvą procedūra, aptarė kitus su prieglobsčio prašytojų perkėlimu susijusius klausimus.

Susitikime diskutuota, kiek ir kokiais būdais prieglobsčio prašytojai pateks į Lietuvą, kur ir kokias etapais jie bus apgyvendinti Lietuvoje. Seimo kontrolieriai atkreipė viceministro dėmesį į tai, kad Užsieniečių registracijos centras yra perpildytas, o Pabėgėlių priėmimo centre – vos kelios dešimtys laisvų vietų.

„Europos Taryba spalio pradžioje priims sprendimą dėl užsieniečių perkėlimo į Lietuvą ir nustatys priėmimo būdą nuo kurio priklausys, kur ir keliais etapais jie bus apgyvendinti Lietuvoje. Vykdydami nacionalinę kankinimų prevenciją privalome užtikrinti, kad šis procesas būtų kuo sklandesnis ir nepažeistų žmogaus teisių“, – po susitikimo su VRM viceministru sakė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas A. Normantas.

Prieglobsčio prašytojų perkėlimo iš Graikijos ir Italijos procedūros taip pat buvo aptartos ir su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstove Lietuvoje Renata Kuleš ir Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos generaline direktore Gintare Guzevičiūte, kurios rūpinasi, kad būtų užtikrintas orus prieglobsčio prašytojų priėmimas šalyje.

REKLAMA

„Prieglobsčio prašytojų paskirstymas po Europą – itin aktualus klausimas, todėl apie pagrindinių žmogaus teisių standartų užtikrinimą reikia kalbėti prieš užsieniečiams atvykstant į Lietuvą. Džiaugiuosi, kad susitiktus su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro ir Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos atstovais mums pavyko aptarti opiausias prieglobsčio prašytojų perkėlimo ir integravimo problemas“, – sakė Seimo kontrolierius.

2015 m. rugsėjo 25 d. lankydamasis Užsieniečių registracijos cente Seimo kontrolierius A. Normantas pastebėjo, kad centras perpildytas, o priimant užsieniečius būtina užtikrinti bent minimalius žmogaus teisių standartus, todėl vertina, ar priimant užsieniečius į Lietuvą bus užtikrintos žmogaus teisės, kaip bus vykdoma užsieniečių atranka ir perkėlimo procedūra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų