Eltos žiniomis, ketvirtadienį, po pietų, teismui tęsiant vieno iš kaltinamųjų 2021 m. riaušių prie Seimo byloje apklausą, pastebėta, kad vienas iš kaltinamųjų advokatų Laisvius Margaitis elgiasi įtartinai. Gynėjas esą nerišliai kalbėjo, uždavinėjo keistus klausimus, nuo jo sklido alkoholio kvapas. Dėl L. Margaičio elgesio, Eltos žiniomis, teko nutraukti teismo posėdį.
Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas spaudai Giedrius Janonis patvirtino, kad toks incidentas ketvirtadienį teisme buvo fiksuotas. Anot jo, po pietų pertraukos teismo posėdyje vyko vieno iš kaltinamųjų apklausa, kai posėdžių salėje buvęs kitų kaltinamųjų gynėjas L. Margaitis ėmė savo veiksmais ir klausimais trikdyti posėdžio eigą.
„Kilus įtarimams dėl gynėjo būklės, teisėjų kolegija iškvietė policijos pareigūnus, kad šie atliktų gynėjo blaivumo patikrą. L. Margaitis atsisakė vykdyti policijos pareigūnų reikalavimus pūsti į alkotesterį, todėl jis buvo paprašytas palikti teismo posėdžių salę“, – Eltai sakė G. Janonis.
Anot teismo atstovo, po pietų pertraukos vykusiame teismo posėdyje advokatas L. Margaitis atstovavo ne tik jam paskirto kaltinamojo interesams, bet dar ir pavadavo kitą gynėją advokatę Snaiguolę Mažeikienę, gindamas šiai patikėtos kaltinamosios interesus.
„Kadangi pašalinus iš posėdžio L. Margaitį du kaltinamieji liko be gynėjo, teisėjų kolegija buvo priversta nutraukti tuo metu vykusią kito kaltinamojo apklausą ir anksčiau laiko baigti teismo posėdį“, – teigė G. Janonis.
Eltai susisiekti su advokatu L. Margaičiu.
Gali netekti savo pareigų
Advokatų taryba Eltai nurodė, kad pasitvirtinus informaciją, kad advokatas L. Margaitis teismo posėdžio galėjo būti neblaivus, jo atžvilgiu būtų pradėta drausminės atsakomybės procedūra.
„Advokato ir advokatūros didžiausia vertybė – tinkamas pareigų vykdymas, kompetencija ir atsakomybė už savo veiksmus. Jeigu gausime patvirtinimą, kad advokatas buvo neblaivus ir dėl to buvo sutrikdytas bylos procesas, nedelsiant bus pradėta drausminės atsakomybės procedūra, kuri gali baigti viena iš nuobaudų, tame tarpe pašalinimu“, – Advokatų tarybos komentarą Eltai perdavė advokatūros atstovė spaudai Ieva Paliliūnienė.
Kaltinimai pateikti 87 asmenims
ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Astrai Genovaitei Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.
Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.
2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!