• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus daugiau kaip mėnesiui, kai įsigaliojo įstatymo nuostatos, leidžiančios į smulkias avarijas nekviesti pareigūnų, gerokai sumažėjo policijos pareigūnų iškvietimų į tokių avarijų vietas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirminiais Policijos departamento duomenimis, per mėnesį, balandžio 9 - gegužės 8 dienomis užregistruoti 2 tūkst. 233 eismo įvykiai, kuriuose nenukentėjo žmonės.

REKLAMA

Tai tris kartus mažiau tokių atvejų nei 2007 m. tuo pačiu laikotarpiu - 2007 metų balandžio 9-gegužės 8 d. - 7 tūkst. 88 įvykiai.

Policijos pareigūnų iškvietimų labai sumažėjo Vilniuje. Per mėnesį tokių įvykių užregistruoti 499, kai tuo tarpu praėjusiais metais - 2 tūkst. 451.

REKLAMA
REKLAMA

Kaune per mėnesį policijos pareigūnai vyko tik į 374 įvykius, t.y. beveik 3 kartus mažiau nei 2007 metų balandį - gegužę - 1 tūkst. 69.

Nebegaišdami laiko įforminant eismo įvykius, kuriuose nenukentėjo žmonės, policijos pareigūnai daugiau dėmesio gali skirti kitoms funkcijoms: griežtesnei eismo dalyvių kontrolei keliuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama motociklų ir mopedų vairuotojų daromiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti, sankryžoms reguliuoti ir susidariusioms transporto priemonių spūstims reguliuoti, taip pat prevencinėms priemonėms, reidams, švietėjiškai veiklai, susitikimams su visuomene.

REKLAMA

Policija, siekdama efektyviau ir kokybiškiau įgyvendinti pavestus uždavinius, analizuoja teisės aktus ir vertina galimybes atsisakyti kai kurių funkcijų ir supaprastinti administracinių teisės pažeidimų bylų procesą.

Tam, kad įsigaliotų naujoji į policiją leidžianti nesikreipti tvarka, reikėjo net trijų teisės aktų pakeitimo.

REKLAMA

Kelių eismo taisyklių nuostata leidžia nekviesti policijos į eismo įvykius, kuriose nežuvo ir nebuvo sužeistas žmogus ir avarijoje dalyvavo ne daugiau kaip du automobiliai, o su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai sutaria dėl įvykio aplinkybių.

Su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai privalo eismo įvykio deklaracijoje nubraižyti eismo įvykio schemą, aprašyti eismo įvykio aplinkybes, nurodyti įvykio liudytojus ir jų kontaktus, ir duoti visiems su eismo įvykiu susijusiems eismo dalyviams pasirašyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokias eismo įvykio deklaracijas vairuotojams kartu su draudimo polisu teikia draudimo įstaigos. Neturintys deklaracijų vairuotojai jas gali gauti draudimo įstaigose ir degalinėse. Eismo įvykio deklaracija turi būti laikoma automobilio daiktinėje, pranešė Kauno miesto vyriausiasis policijos komisariatas.

REKLAMA

Tuo atveju, kai nė vienas su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis neturi eismo įvykio deklaracijos, eismo įvykio aplinkybės gali būti aprašomos ir eismo įvykio schema nubraižoma ant švaraus popieriaus lapo, kuriame nurodomi su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai, transporto priemonės, eismo įvykio liudininkai, pateikiama informacija ir eismo įvykio aplinkybės patvirtinamos su eismo įvykiu susijusių eismo dalyvių parašais.

REKLAMA

Eismo įvykio schema turi būti pateikta draudimo įstaigai.

Jeigu su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesutaria dėl eismo įvykio aplinkybių, į eismo įvykio vietą kviečiama policija.

Teigiama, kad naujoji tvarka priartins Lietuvą prie Vakarų Europos valstybių, kuriose panaši sistema galioja jau seniai. Tokia tvarka egzistuoja ir Estijoje ar Latvijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų