• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį įsigaliojo Kelių eismo taisyklių nuostata, leidžianti nekviesti policijos į eismo įvykius, kuriose nežuvo ir nebuvo sužeistas žmogus ir avarijoje dalyvavo ne daugiau kaip du automobiliai, o su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai sutaria dėl įvykio aplinkybių.

REKLAMA
REKLAMA

Su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai privalo eismo įvykio deklaracijoje nubraižyti eismo įvykio schemą, aprašyti eismo įvykio aplinkybes, nurodyti įvykio liudytojus ir jų kontaktus, ir duoti visiems su eismo įvykiu susijusiems eismo dalyviams pasirašyti.

REKLAMA

Tokias eismo įvykio deklaracijas vairuotojams kartu su draudimo polisu jau teikia draudimo įstaigos. Neturintys deklaracijų vairuotojai jas gali gauti draudimo įstaigose ir degalinėse. Eismo įvykio deklaracija turi būti laikoma automobilio daiktinėje, pranešė Kauno miesto vyriausiasis policijos komisariatas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo atveju, kai nė vienas su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis neturi eismo įvykio deklaracijos, eismo įvykio aplinkybės gali būti aprašomos ir eismo įvykio schema nubraižoma ant švaraus popieriaus lapo, kuriame nurodomi su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai, transporto priemonės, eismo įvykio liudininkai, pateikiama informacija ir eismo įvykio aplinkybės patvirtinamos su eismo įvykiu susijusių eismo dalyvių parašais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eismo įvykio schema turi būti pateikta draudimo įstaigai.

Bet jeigu su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesutaria dėl eismo įvykio aplinkybių, į eismo įvykio vietą kviečiama policija.

Pareigūnai primena, kad vairuotojams reikėtų įsidėmėti, kad ši tvarka galioja tik tuomet, jei eismo įvykio metu nebuvo sužalotas ar nežuvo žmogus ir dalyvavo tik dvi transporto priemonės.

REKLAMA

Priešingu atveju, jeigu eismo įvykio metu žuvo ar buvo sužeistas žmogus, ir tuo atveju, kai eismo įvykyje dalyvavo daugiau kaip dvi transporto priemonės, būtina pranešti policijai apie eismo įvykį ir pasilikti eismo įvykio vietoje, arba, pranešus policijai, sugrįžti į eismo įvykio vietą ir laukti, kol atvažiuos policija, išskyrus atvejus, kai policija leido palikti eismo įvykio vietą arba kai turi būti suteikta pirmoji pagalba nukentėjusiam asmeniui ar kitam eismo įvykio dalyviui.

REKLAMA

Be to, visais atvejais vairuotojas (ir kitas eismo dalyvis), įvykus eismo įvykiui, privalo nedelsdamas sustoti, nesukeldamas papildomo pavojaus eismui; pagal galimybes imtis visų reikiamų priemonių saugiam eismui užtikrinti eismo įvykio vietoje, o tais atvejais, kai į eismo įvykio vietą kviečiama policija, neleisti (kiek tai nekelia pavojaus eismui), kad pasikeistų eismo įvykio aplinkybės, taip pat saugoti eismo įvykio pėdsakus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala ir nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra, su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis privalo nedelsdamas pranešti apie eismo įvykį policijai.

Pasak Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato Eismo priežiūros tarnybos viršininko Alfonso Tarasevičiaus, ši tvarka sumažins policijos patrulių darbo krūvį, todėl jie galės daugiau dėmesio skirti viešosios tvarkos palaikymui.

Kita vertus, eismo įvykio dalyviams naudinga patiems sutarti dėl įvykio aplinkybių ir užpildyti dokumentus, nes tuomet bus išvengta administracinės atsakomybės ir baudos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų