Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ypač neigiamai vertina Seimo priimtą sprendimą neleisti panaikinti parlamentaro Evaldo Lementausko teisinės neliečiamybės.
„Apgailestauju, kad Seimui pritrūko vos trijų balsų, kad būtų panaikinta Evaldo Lementausko teisinė neliečiamybė ir teisėsaugos institucijos galėtų netrukdomos nagrinėti galimos korupcijos bylą. Tokį sprendimą vertinu ypač neigiamai, nes po jo kyla dar daugiau klausimų ir abejonių, ar Evaldas Lementauskas tikrai atėjo į Seimą ne tam, kad išvengtų atsakomybės nuo jam pareikštų įtarimų dėl galimos korupcijos. Esu įsitikinusi, kad tokie balsavimo rezultatai daro žalą visų politikų reputacijai, kenkia visai Lietuvos politinei sistemai ir skatina piliečių nusivylimą teisingumu", - sakė I. Degutienė.
Gegužės 10 d. Seimas nepanaikino parlamentaro Evaldo Lementausko teisinės neliečiamybės. Už rezoliucijos projektą, siūlantį panaikinti E. Lementausko teisinę neliečiamybę, balsavo 68 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš, 4 Seimo nariai susilaikė.
Pagal Seimo statutą, tam, kad rezoliucija būtų priimta, už ją turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Taigi Seimas neatsižvelgė į laikinosios tyrimo komisijos siūlymą sutikti, kad parlamentaras E. Lementauskas būtų traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė.
Svarstymo metu parlamentaras E. Lementauskas atmetė kaltinimus, teigdamas, kad nėra davęs kyšio Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vidui Urbonavičiui ir yra tapęs provokacijos auka.
Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą panaikinti Seimo nario E. Lementausko teisinę neliečiamybę, primena ELTA. Baudžiamosios bylos duomenimis, E. Lementauskas kaltinamas bandymu papirkti Vilniaus miesto tarybos narį.
Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo jo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma Seimo nario laisvė.