• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šilutės rajone ir visoje šalyje jau keleri metai garsėjančioje Žemaičių Naumiesčio seniūnijos ūkininko Kazimiero Stirbio gyvulių kankinimo istorijoje pagaliau, regis, padėtas taškas - galvijai iš “ūkininko” atimti.

REKLAMA
REKLAMA

Antstolių kontorų sprendimą vykdanti komisija, talkinant Katyčių ir Žemaičių Naumiesčio seniūnams bei šių seniūnijų gyventojams, 21 galviją surinko iš laukų ir perdavė bendrovei “Pajūrio mėsinė”.

REKLAMA

Ne vienerius metus mūsų rajoną šalyje “garsinusi” problema pagaliau išspręsta, nors spręsta ji kaip reta sunkiai. Dėl K.Stirbio gyvulių nepriežiūros rajoną vienas po kito lankė aukšti Lietuvos VMVT pareigūnai, situaciją svarstė Žemės ūkio ministerija ir pats ministras Kazys Starkevičius. Visi jie pripažino, kad situacija - nenormali, ir metų metus žadėjo “žiūrėti ir skubiai keisti įstatymus”...

REKLAMA
REKLAMA

O pretekstu pagaliau nutraukti neprižiūrimų galvijų kančias tapo lapkričio 13 d. priimtas Šilutės apylinkės teismo sprendimas leisti paimti K.Stirbio galvijus ir juos realizuoti.



Galvijai tikrai kentėjo

K.Stirbio bandoje šį rudenį buvo 22 galvijai, 19 iš jų - neregistruoti. Įvairios institucijos ne kartą nustatė, kad gyvulius jis laiko tam visai nepritaikytose patalpose, nors pats K.Stirbys tas “patalpas” - griūvančias, sovietiniais laikais statytas fermas, vadina “moderniausiomis rajono fermomis”. Tikrintojai ne kartą konstatavo, kad neprižiūrimi galvijai vaikšto kaimo gyventojų laukuose, niokoja jų pasėlių ir daržų derlių, yra sulaukėję, neženklinti, neregistruoti. K.Stirbys net neveždavo kritusių gyvulių į utilizacijos įmonę, o tiesiog palikdavo juos ten, kur krito.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išnagrinėjusi Šilutės r. valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) prašymą paimti K.Stirbio gyvulius ir juos realizuoti, Šilutės r. apylinkės teismo teisėja Nijolė Bagdonienė pripažino, kad ūkininko galvijams tenka kęsti kančias dėl bado ir šalčio, “dėl tokių laikymo sąlygų jiems gali grėsti žūtis”. To negana - “palaida galvijų banda kelia grėsmę žmonių sveikatai, gyvybei ir nuosavybei, neužtikrinami gyvulių fiziologiniai poreikiai.”

REKLAMA

“Pagal nustatytas bylos aplinkybes, gyvuliams gali grėsti žūtis, todėl yra reikalinga paimti gyvulius iš K.Stirbio sodybos”, - konstatuojama teismo sprendime.

Teismas konstatavo, kad neženklinti K.Stirbio gyvuliai “gali būti priskirtini benamiams ir beglobiams gyvūnams”. Todėl paskutinioji, ir, beje, šį kartą jau neskundžiama teismo nutartis antradienį įvykdyta.



Darbo ėmėsi antstoliai

REKLAMA

Priminsime, kad ir iki šiol K.Stirbiui buvo iškelta daugybė administracinių bylų, kas kartą skirtos nemenkos baudos. Visi nutarimai perduoti antstoliams, kurie jau areštavo K.Stirbio gyvulius ir kitą turtą. Yra ir teismo sprendimas, kad K.Stirbys privalo atlyginti Savivaldybės išlaidas, kurias ji patyrė, kuomet prieš porą metų jo gyvulius perdavė laikinai prižiūrėti kitai rajono ūkininkei. Už šią priežiūrą mokėta iš Savivaldybės biudžeto, o pinigų išieškojimas sustojo dėl labai gerai visiems skaitytojams žinomos priežasties - K.Stirbys skundė visas nutartis ir visus teismų sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sakė, kad dabar Savivaldybė vėl kreipėsi į antstolių kontoras dėl priverstinio skolų išieškojimo ir nebežada iš savo biudžeto mokėti už K.Stirbio galvijų priežiūrą.

Savivaldybė Kęstučio Košio ir Andželos Tamašauskienės antstolių kontoroms pasiūlė keletą įmonių, kurios galėtų realizuoti K.Stirbio gyvulius. Antstoliai pasirinko “Pajūrio mėsinę”.

REKLAMA

Sutvarkė visam ar tik trumpam?

Tad antradienį į Katyčių ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijų kaimus išdundėjo visa komisija, čia jos jau laukė seniūnai Juzefa Tamavičienė ir Jonas Budreckas. Beje, pastariesiems teko iš anksto suburti beveik poros dešimčių žmonių grupę, kuri padėtų sulaukėjusius galvijus suvaryti į vieną vietą ir sugaudyti.

REKLAMA

J.Tamavičienė sakė, jog suburti žmones nebuvo sunku - vos sužinoję, anot seniūnės, šią džiugią žinią, kad svetimų galvijų karaliavimas jų laukuose baigsis, padėti mielai sutiko ir Stubrių, ir Ulozų kaimų vyrai. Nepaisė, kad pliaupė lietus, kad reikėjo apvaikščioti toliausias pievas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“Ačiū Dievui, susitvarkėm”, - taip “operacijos” pabaigą įvertino J.Budreckas.

Bet J.Tamavičienė tokiu optimizmu netryško. Anot seniūnės, šis atokvėpis ūkininkams gali būti tik “trumputės prieškalėdinės atostogos”, mat K.Stirbys dar tebeturi pastatus. O nuo jo kentėję ūkininkai yra girdėję pažadų, esą jis ir toliau ūkininkausiąs ir jam seksis...

REKLAMA

Pats K.Stirbys, kol komisijos nariai paėmė du šalia namų buvusius galvijus, iš namų nosies neiškišo.

Teisis ir stubriškiai

Beje, dėl K.Stirbio galvijų padarytos žalos pasėliams į teismą kreipsis ir stubriškiai, kurie metų metus mynė visų instancijų slenksčius, prašydami apginti juos ir apsaugoti jų laukus nuo svetimų galvijų - jų turto niokotojų. Kaimynų vardu kalbėjęs ūkininkas Kazimieras Gudavičius sakė, kad bene 5 ūkininkai jau baigė rengti dokumentus teismui, keli stubriškiai atsisakė tai daryti, nes žino, kad laukia ilgas bylinėjimasis, o kada pavyktų sulaukti realaus nuostolių atlyginimo, težino vienas Dievas... Tie, kurie į teismą kreipsis, prašo priteisti jiems K.Stirbio galvijų padarytos žalos atlyginimą. Tą žalą nustatė Kaimo reikalų skyriaus specialistai: keliems ūkininkams - nuo 1000 iki 7000 litų, o pačiam K.Gudavičiui padaryta žalos už maždaug 12 tūkstančių litų.

REKLAMA

Beje, prieš porą savaičių stubriškiai vėl gailėjo po laukus ir minėtas “moderniausias rajono fermas” vaikštinėjančio jaučio sunkiai sužeista koja. Pastarosiomis dienomis sakė jo jau nebematę - gal ir šis gyvulys, kol valdininkai susirašinėjo tarpusavyje, nebeatlaikė K.Stirbio jam skirtų kančių ir nebesulaukė atvykstančios komisijos?

Vilija Budrikienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų