• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė Seimo narių siūlo nuo 141 iki 101 mažinti renkamų parlamentarų skaičių.

Trečiadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistruota tai numatanti Konstitucijos pataisa. Ją pasirašė 36 įvairioms Seimo frakcijoms priklausantys politikai. Nėra tik Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovų parašų.

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma į Konstituciją įrašyti, kad „Seimą sudaro Tautos atstovai - 101 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams, remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.“

REKLAMA

„Palyginti su 1993 metais, Lietuvoje žmonių sumažėjo daugiau kaip 700 tūkstančių. Pagrindinė teisinė bazė suformuota, vis dėlto mes dabar daugiau svarstome įvairias pataisas, vientisų teisės aktų nėra. Didžioji dalis Europos Sąjungos teisyno perkelta. Kitas dalykas, ką matome iš šios kadencijos darbo - jeigu po pietų per valandą-dvi baigiame popietinę darbotvarkę, vadinasi, arba dabartinė koalicija neefektyviai dirba, nesuformuoja darbotvarkių, arba nėra tų krūvių“, - BNS sakė vienas iš Konstitucijos pataisos autorių konservatorius Antanas Matulas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, dar vienas argumentas, kodėl reikėtų sumažinti Seimo narių, tas - kad būtų sutaupyta valstybės biudžeto lėšų.

A.Matulo tvirtinimu, Lietuva yra tarp Europos valstybių, kuriose vienam Seimo nariui tenka mažiausiai gyventojų. Skaičiuojant nuo 3 mln. žmonių, dabar Lietuvoje vienas parlamentaras tenka 21 tūkst. gyventojų. Tuo metu daugelyje didesnių Europos valstybių, pasak A.Matulo, šis skaičius yra dvigubai didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorius atkreipė dėmesį, kad Konstitucijos pataisa dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo teikiama dar neįpusėjus Seimo kadencijai, tai yra dar nekalbant apie būsimus rinkimus.

„Kadangi teikiame dar neįpusėjus kadencijai, tikriausiai niekas nepripaišys, kad tai yra koks nors populizmas“, - BNS sakė A.Matulas.

REKLAMA

Jis tvirtino, jog rinkdamas Seimo narių parašus po šia iniciatyva sulaukęs geranoriškumo ir pritarimo, tik keli atsisakė palaikyti pasiūlymą.

„Jeigu susiimtume, atsižvelgtume į valstybės interesus, manau, tikrai įmanoma sumažinti parlamentarų skaičių“, - sakė A.Matulas.

Iniciatyvų mažinti Seimo narių skaičių buvo ne viena, tačiau daugumos palaikymo jos nesulaukdavo. Norėta vietų Seime mažinti iki 111, 101, 71.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų