• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėjant gripo aukų vakar Vyriausybė leido panaudoti ir paskirstyti ligoninėms valstybės rezerve sukauptus antivirusinius vaistus bei antibiotikus. Kai kurios ligoninės jau skelbia apie planinių operacijų nutraukimą arba jų ribojimą.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl gripo epidemijos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) nuo vakar nebeatliekama dauguma planinių operacijų. Klinikų atstovė spaudai Gitana Letukienė LŽ sakė, kad bus daromos tik akių, nosies, gerklės bei dienos chirurgijos operacijos. Pacientai nebus guldomi ir į kai kuriuos terapinius skyrius. "Taip norima apsaugoti pas mus gydomus ligonius ir užtikrinti, kad nepritrūktų vietos naujiems sunkiems pacientams", - sakė G.Letukienė. Kada operacijos bus atnaujintos, nenumatyta. Tai bus daroma atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.

REKLAMA

Lovos - sergantiesiems gripu

Tuo metu Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje (Antakalnio klinikose) planinės operacijos neatliekamos nuo karantino dėl pandeminio gripo pradžios - lapkričio 23-iosios. Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) jos nenutrauktos, tačiau ribojamos. "Tai daroma tam, kad būtų laisvų lovų žmonėms, sergantiems gripu", - sakė KMUK atstovė spaudai Eglė Žemaitienė. Jos teigimu, dėl konkrečių ribojimų sprendžia pačios klinikos ir skyriai.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas LŽ teigė neturintis informacijos, kiek ligoninių Lietuvoje apribojo savo veiklą. Pasak jo, vietų gripu sergantiems pacientams kol kas pakanka. Susirūpinimas kilo praėjusią savaitę, kai padaugėjo į stacionarus atvežamų vaikų. Tačiau ši bėda esą jau sprendžiama.



Daugiau priemonių ir pinigų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešta, vakar Vyriausybė patenkino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) prašymą panaudoti beveik pusę valstybės rezerve sukauptų antivirusinių vaistų - iš viso 49,7 tūkst. pakuočių už 3,9 mln. litų. Šie vaistai bus paskirstyti ligoninėms. Leista panaudoti ir valstybės rezerve sukauptus antibiotikus, medicinos pagalbos priemones bei įrangą, būtiną dėl gripo ir jo komplikacijų į ligonines paguldytiems pacientams. Papildoma aparatūra bus aprūpinami intensyviosios terapijos skyriai. Apsauginių priemonių medikams, gydantiems pandeminiu gripu sergančius ligonius, bus suteikta už 599 tūkst. litų. Papildomas finansavimas skirtas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) laboratorijai, pastaruoju metu tiriančiai daug gausesnį bandinių kiekį.

REKLAMA

Išaiškinami ne visi

Nors dedama daug pastangų, daugėja mirusiųjų nuo pandeminio gripo. Šeštąja oficialiai pripažinta auka tapo 46 metų kaunietis Rimgaudas Garbauskas. Lapkričio 25-ąją vyras rastas miręs apleisto namo antrame aukšte. R.Garbauskas buvo benamis, turėjo priklausomybę nuo narkotikų. Susirgusį jį slaugė likimo broliai. Pareigūnams jie pasakojo, kad tos dienos rytą R.Garbauskas dar buvo gyvas, tik labai silpnas. Jam skaudėjo galvą, pilvą, laikėsi aukšta temperatūra, tačiau ligonis atsisakė medikų pagalbos. Apie pietus jis rastas jau miręs. Skrodimą atlikęs teismo medicinos ekspertas Juozas Velavičius LŽ sakė neabejojąs, kad vyras sirgo pandeminiu gripu. "Buvo matyti visi tipiški požymiai, plaučiuose išsivystė nekrozė, jie buvo suirę", - teigė medikas. J.Velavičiaus iniciatyva bandiniai buvo nusiųsti į ULAC laboratoriją, nors diagnozė jam ir taip atrodė neabejotina. Gavęs patvirtinimą, kad miręs vyras sirgo pandeminiu gripu, medikas paskambino Teismo medicinos instituto direktoriaus pavaduotojui Romui Raudžiui. Šis teatsakė: "Jei nori - pranešk SAM." Neatmetama tikimybė, kad panašių gripo aukų galėjo būti ir daugiau, tačiau ne visų jų mėginiai tirti.

REKLAMA

Skausmas dėl vaikų

Įtariama, kad pandeminis gripas pasiglemžė ir septynmečio berniuko iš Jonavos gyvybę. M.R. buvo persirgęs gripu prieš porą savaičių ir pasveikęs. Tačiau užvakar namuose vaiko širdis sustojo. Jonavos greitosios pagalbos medikams nepavykus atgaivinti širdies veiklos, berniukas reanimobiliu atgabentas į KMUK. Deja, klinikų medikams vaiko nepavyko išgelbėti. Konstatuota, kad M.R. mirė dėl neaiškios priežasties. Medikų teigimu, tikrąją ligos priežastį parodys išsamūs tyrimai, jų rezultatų laukiama maždaug po mėnesio. Pasak KMUK vaikų ligų klinikos vedėjo docento Rimanto Kėvalo, mažai tikėtina, kad vaikui pasveikus po dviejų savaičių galėjo rastis gripo komplikacijų, dėl kurių būtų sustojusi širdis. Vis dėlto medikas neatmetė galimybės, kad mirtį lėmė pandeminis gripas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį būdama itin sunkios būklės į KMUK atvežta ir šešerių mergaitė iš Akmenės. Kaip pasakojo R.Kėvalas, ji sunegalavo pirmadienį - šiek tiek kosčiojo, skaudėjo gerklę, karščiavo. Mergaitė buvo apžiūrėta vietos medikų, tačiau kitą dieną sveikatai pablogėjus reanimobiliu pervežta į Šiaulius. Ten jai nustatyta gripo diagnozė, suteiktas būtinas gydymas ir akmeniškė skubiai pervežta į KMUK. Dar Akmenėje buvo įtarta, kad šešiametei vystosi kvėpavimo nepakankamumas.

REKLAMA

KMUK pacientei iš karto buvo prijungta dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatūra, tačiau mergaitės būklė vakar tebebuvo itin kritinė.

KMUK intensyviosios terapijos skyriuose vakar gulėjo dar trys vaikai, jų būklė apibūdinama kaip vidutiniškai sunki. Reanimuojami ir aštuoni suaugusieji, šešių iš jų būklė labai sunki, jiems prijungta dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatūra.

REKLAMA

VUL SK reanimacijoje vakar gulėjo 13 pacientų, kuriems pasireiškė pavojingos pandeminio ir sezoninio gripo komplikacijos.

Medikai skaudžiai išgyvena dėl prarastų gyvybių ir teigia, kad daugelį sunkių ligonių virusas sudorojo tiesiog žaibiškai, vos per 24-48 valandas, pavojingai pažeisdamas plaučius bei kraujodarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atšaukė eglės įžiebimą

Žmonės raminami, kad sergamumas gripu ir ūminėmis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis šiuo metu stabilizavosi. Nors jų mažėjimas pastebimas ir Klaipėdos rajone, rajono vadovai nusprendė nerizikuoti ir atšaukė kalėdinės eglės įžiebimo šventę Gargžduose. "Sergamumas sumažėjo tik tuomet, kai mokyklose paskelbtas karantinas, pradėti riboti masiniai renginiai. Todėl renginių organizatoriams rekomenduota atšaukti ir kalėdinės eglės įžiebimo renginius, turėjusius įvykti šiandien", - sakė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė. Gargžduose gripo epidemija buvo paskelbta anksčiausiai iš visų Klaipėdos apskrities savivaldybių - lapkričio viduryje.

Parengta pagal LŽ korespondentų Kristinos KUČINSKAITĖS, Mindaugo MILINIO, Aistės STANKEVIČIENĖS, Linos VYŠNIAUSKIENĖS pranešimus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų