naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo mėnesį girtos prie vairo sulaikytos žurnalistės ir laidų vedėjos Editos Mildažytės byla šį trečiadienį atversta Vilniaus miesto apylinkės teisme.

Rugsėjo mėnesį girtos prie vairo sulaikytos žurnalistės ir laidų vedėjos Editos Mildažytės byla šį trečiadienį atversta Vilniaus miesto apylinkės teisme.

REKLAMA

Teismo posėdis surengtas nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo kaltinamoji Edita Mildažytė. Taip pat prokuroras Valdemaras Baranauskas ir E. Mildažytės advokatas Algimantas Kliunka.

Prokuroras pasakojo, kad E. Mildažytė yra kaltinama dėl vairavimo išgėrus: „Ji vairavo „Honda Jazz“ būdavo apsvaigusi nuo alkoholio. Jai nustatytas 2,35 promilės girtumas.“

Negalėjo paaiškinti, kodėl taip pasielgė

E. Mildažytė patvirtino, kad kaltinimus supranta ir pripažįsta savo kaltę. „Neplanavau niekur važiuoti tą dieną. Bet taip susiklostė, kad likau be ryšio priemonių. Turėjau sulaukti stipriai vėluojančios kūrybinės grupės. Buvo ruduo, vėlai temsta.

Negaliu paaiškinti, kodėl sėdau prie vairo neblaivi. Negaliu niekaip pasiteisinti. Kiek žinau, kad kažkas skambino, nes mano vairavimo stilius sukėlė abejonių. Skambino 6 kartus.

REKLAMA

Buvau nustebusi dėl alkotesterio rezultatų. Pareigūnė sakė pūsti dar kartą. Bet buvo taip, kaip buvo. Tada antrą kartą patikrino blaivumą“, – pasakojo E. Mildažytė.

REKLAMA

Moteris pasakojo, kad alkoholį vartojo vairavimo dieną. „Gėriau vyną. Išgėriau vieną butelį. Kai baigiau gerti, iškart sėdau prie vairo. Girta nuvažiavau apie 30 kilometrų“, – pridūrė E. Mildažytė.

Ji sutiko tiek su kaltinimais, tiek su alkotesterio parodymais. E. Mildažytė vairavo įmonės automobilį. Automobilio, kurį vairavo E. Mildažytė, vertė yra apie 17 tūkst. eurų.

E. Mildažytė taip pat prašė teismo kuo trumpesniam laikui atimti vairuotojo pažymėjimą. „Turiu sūnų, kuris turi sveikatos problemų, jam reikia pagelbėti. Taip pat vairuotojo teisės reikalingos darbui.

REKLAMA

Prašyčiau nekonfiskuoti automobilio. Buvau tik pasikeitusi senesnę mašiną į ekologišką transporto priemonę. Jei nusikalstamą veiką būčiau padariusi savaite anksčiau, tai senesnio automobilio vertė tebūtų 5 tūkst. eurų“, – pasakojo moteris.

Už moterį laiduoti norintis Saulius Pilinkus teismui pasakojo, kad su E. Mildažyte yra sugyventiniai: „Pamačiau Editą praėjus kelioms minutėms po to, kai pareigūnai ją sustabdė. Iš pradžių ją raminau. Manau, kad įvyko beprotybė. Griežtai vertinu tokį poelgį.“

REKLAMA
REKLAMA

Baigiamosios kalbos

Prokuroras V. Baranauskas pabrėžė, kad kaltinamoji prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi: „Situacija yra aiški. Kaltinamoji pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, kuri priskiriama prie nesunkių. Ji nuoširdžiai gailisi. Esant šioms sąlygoms, manau, kad teismas gali atleisti E. Mildažytę nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Prašyčiau E. Mildažytę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, perduodant ją S. Pilinkaus atsakomybei 2 metų laikotarpiui. Taip pat prašau atimti vairuotojo teises 2 metams, terminą skaičiuojant nuo šių metų rugsėjo 19 d. Dar teismo prašau išieškoti iš E. Mildažytės automobilio vertę atitinkančią sumą, kuri dar neišmokėta bankui, t. y. 17 tūkst. eurų.“

REKLAMA

E. Mildažytės advokatas A. Kliunka teigė, kad moters padarytas nusikaltimas yra pirmasis: „Ji gailisi dėl savo poelgio. E. Mildažytė jau patyrė viešą visuomenės reakciją. Ji iš karto prisipažino, kad yra neblaivi, klausė policijos pareigūnų nurodymų. E. Mildažytė anksčiau nevairavo transporto priemonės būdama neblaivi.“

Advokatas teigė, kad vidutinė E. Mildažytės vairuoto automobilio vertė šiuo metu siekia beveik 14 tūkst. eurų: „Būtų neteisinga išieškoti net ir tokią sumą. Nelogiška, kad konfiskavimo mastas priklauso nuo kaltininko vairuoto automobilio vertės. Ji pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, niekada anksčiau nevairavo transporto priemonės būdama neblaivi. Prašytume E. Mildažytei skirti baudžiamojo poveikio priemones – įmoką į nukentėjusių nuo nusikalstamų veikų fondą bei teisės vairuoti atėmimą.“

REKLAMA

E. Mildažytė per savo baigiamąją kalbą padėkojo teismui: „Pripažįstu savo kaltę. Kaip būsiu nubausta, taip būsiu. Gražių visiems švenčių.“

Įvykis rugsėjo mėnesį

Naujienų portalas tv3.lt šių metų rugsėjo 19-ąją rašė, kad E. Mildažytė, vairavusi automobilį „Honda Jazz“, buvo sulaikyta neblaivi Vilniuje, Nemenčinės plente. Jai nustatytas vidutinis 2,36 prom. girtumas.

Žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus.

Baudžiamajame kodekse už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų