Galutinis teismo sprendimas: buvęs Klaipėdos uosto vadovas Vaitkus pažeidė etiką

Iš Klaipėdos jūrų uosto vadovo posto prieš dvejus metus atleistas Arvydas Vaitkus pažeidė tarnybinę etiką, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė A. Vaitkaus skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo pernai kovą priimtą nutartį – pastarasis atsisakė  panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, jog A. Vaitkus pažeidė etiką.

LVAT teigimu,  A. Vaitkus neįrodė, jog tapęs Klaipėdos uosto vadovu pateikė privačių interesų deklaraciją apie jo sąsajas su uosto verslininkais, jį parėmusiais per Klaipėdos tarybos ir mero rinkimus.

„Valstybės tarnyboje dirbančiam asmeniui yra keliami padidinti atidumo, rūpestingumo bei apdairumo standartai. Tai reiškia, jog toks asmuo, pateikiantis deklaraciją, privalo įsitikinti, jog deklaracija buvo gauta institucijoje, kuriai minėtas asmuo privalėjo ją pateikti“, – rašoma LVAT nutartyje.

Pasak jos, A. Vaitkus per mėnesį nuo jo paskyrimo Klaipėdos uosto generaliniu direktoriumi 2013 metų vasario 4 dieną privalėjo pateikti deklaraciją.

Anot teisėjų kolegijos, su Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu tarybos rinkimuose dalyvavusio A. Vaitkaus nurodyti veiksmai pateikiant deklaraciją neatitinka atidumo, rūpestingumo standartų.

„Pareiškėjo (A. Vaitkaus – BNS) dalyvavimas vietos savivaldos rinkimuose traktuotinas kaip neturtinis suinteresuotumas, dėl ko galėjo kilti interesų konfliktas pareiškėjui dalyvaujant sprendimų dėl Klaipėdos uosto veiklos priėmime“, – pažymėjo LVAT.

VTEK 2019-ųjų birželį nusprendė, kad A. Vaitkus pažeidė įstatymą nedeklaravęs interesų. Jos teigimu, A. Vaitkus turėjo deklaracijoje nurodyti asmenų, kurie paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo jis kandidatavo rinkimuose, ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų uoste turinčiomis įmonėmis.

REKLAMA

Nuo 2013-ųjų Klaipėdos uostui vadovavęs A. Vaitkus iš pareigų atleistas 2019 metų kovą, kai buvo išrinktas į Klaipėdos savivaldybės tarybą su „valstiečių“ sąrašu. Mero rinkimus jis pralaimėjo antrajame ture.

A. Vaitkų atleido buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis, suabejojęs, ar uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių A. Vaitkų per savivaldos rinkimus, atžvilgiu. A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau teismai jo skundus atmetė. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų