REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertai sustiprinamąją COVID-19 vakcinos dozę rekomenduoja visiems pilnamečiams

papildyta 18.26 val.

Nepriklausoma ekspertų patariamoji taryba (NEPT) prie Vyriausybės pirmadienį pateikė rekomendaciją sustiprinamąja COVID-19 vakcinos doze skiepytis visiems, vyresniems nei 18 m. asmenims, praėjus 6 mėnesiams nuo skiepijimo pagal visą vakcinacijos schemą. Tačiau dėl papildomo skiepo reikalingumo palikta apsispręsti pačiam žmogui. 

Nepriklausoma ekspertų patariamoji taryba (NEPT) prie Vyriausybės pirmadienį pateikė rekomendaciją sustiprinamąja COVID-19 vakcinos doze skiepytis visiems, vyresniems nei 18 m. asmenims, praėjus 6 mėnesiams nuo skiepijimo pagal visą vakcinacijos schemą. Tačiau dėl papildomo skiepo reikalingumo palikta apsispręsti pačiam žmogui. 

REKLAMA

Kaip portalui tv3.lt patvirtino premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė, ekspertai pateikė rekomendaciją dėl pilnamečių asmenų skiepijimo sustiprinamąja COVID-19 vakcinos doze. 

„Yra ekspertų rekomendacijos, kad sustiprinančiąja doze galima skiepyti visus suaugusius asmenis. Tačiau sprendimas gali būti individualus – įsivertinus poreikį pagal darbo pobūdį ir kitas aplinkybes“, – nurodė ji.

Kaip ir iki šiol, sustiprinančiajai dozei būtų tinkamos RNR tipo vakcinos – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer-BioNTech“) ir „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“).

REKLAMA
REKLAMA

Galimybių paso tvarkos keisti neplanuoja

Kaip kartu teigė Ž. Gudlevičienė, kol kas nėra planuojama keisti galimybių paso išdavimo taisyklių, t.y. sustiprinančioji skiepo dozė nebūtų privaloma jam gauti.

REKLAMA

„Kol kas apie galimybių pasą šiuo metu nebuvo kalbos“, – sakė ji.

Europos vaistų agentūra (EVA) praėjusią savaitę nusprendė pritarti siūlymui, kad 18 metų ir vyresnius asmenis Europos Sąjungoje galima skiepyti „Pfizer“ir „BioNTech“ vakcinos „Comirnaty“ sustiprinančiąja doze.

Kaip skelbė agentūra, „praėjus mažiausiai šešiems mėnesiams po antrosios dozės, 18 metų ir vyresniems žmonėms gali būti svarstoma skirti pastiprinamąsias „Comirnaty“ dozes“.

Dėl „Modernos“ siūlo sulaukti daugiau gamintojo rekomendacijų

NEPT posėdyje šiandien svarstyti ir stiprinamosios dozės po „Jansen“ vakcinos ir tolesnio „Moderna“ vakcinos naudojimo klausimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jansen“ vakcinos tyrimai rodo, kad vienos dozės apsauginis efektas nuo sunkios ligos ir mirties išlieka ir po 6 mėnesių, tačiau jis palaipsniui mažėja ir yra mažesnis nei kitų vakcinų. Atlikti antrosios „Jansen“ dozės skyrimo tyrimai (po 2 ir po 6 mėn.) parodė, kad vakcinos efektyvumas didėja.

Todėl siūloma asmenims, pasiskiepijusiems viena „Jansen“ vakcinos doze, praėjus 6 mėnesiams, skirti stiprinamąją „Jansen“ (arba mRNR vakcinos dozę), taip pat įvertinus individualų poreikį ir riziką.

Pasirodžius pranešimų, kad kai kurios šalys nutraukė „Moderna“ vakcinos skyrimą berniukams ir jauniems vyrams, rekomenduojama sulaukti daugiau duomenų ir gamintojo rekomendacijų, galbūt dėl mažesnės dozės revakcinacijos tikslais berniukams ir jauniems vyrams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PSO davė žalią šviesą dėl silpno imuniteto žmonių skiepijimo

Portalas tv3.lt primena, kad Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) patariamoji grupė pirmadienį rekomendavo, kad asmenys, kurių imunitetas nusilpęs, gautų vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 papildomą dozę.

„Asmenims, kurių imunitetas vidutiniškai arba smarkiai nusilpęs, turėtų būti siūloma papildoma dozė... kadangi mažiau tikėtina, kad šių asmenų atsakas į vakcinavimą bus adekvatus po standartinės pirminės skiepijimo programos, ir jiems gresia didelė sunkios COVID-19 ligos rizika“, – sakoma PSO Imunizacijos ekspertų strateginės patariamosios grupės pranešime.

REKLAMA

Kas gali skiepytis sustiprinamąja doze?

Skiepytis sustiprinamąja doze gali šie asmenys:

  • pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;
  • gydymo įstaigų darbuotojai, teikiantys arba dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kiti gydymo įstaigų, išskyrus tų, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojai;
  • gydymo įstaigose praktiką atliekantys profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir studentai, dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas;
  • darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;
  • savanoriai, gydymo įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojai, gydymo įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su pacientais ar būnantys patalpose, kuriose jie lankosi;
  • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai ir nuolat kartu su budinčiais globotojais gyvenantys asmenys, šeimynų dalyviai ir kartu šeimynoje dirbantys ar nuolat kartu su šeimynų dalyviais gyvenantys asmenys, socialinės globos įstaigų gyventojai, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir (ar) besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir asmenys, socialinių paslaugų įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, kitų juridinių asmenų darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su šių įstaigų gyventojais ar lankytojais ir (arba) būnantys patalpose, kuriose minėti gyventojai ar lankytojai lankosi;
  • visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 ligos tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;
  • COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius;
  • vaistinių darbuotojai;
  • savivaldybės (ar jos paskirti) ir gydymo įstaigų vairuotojai, pervežantys asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga;
  • vyresni nei 65 metų asmenys.

Trečia vakcinos doze dar prieš kurį laiką nuspręsta skiepyti didžiausios rizikos pacientus, sergančius onkohematologinėmis ligomis, gaunančius gydymą dėl onkohematologinių ligų, dializuojamus ar po organų transplantacijos, sergančius autoimuninėmis ligomis sergantys, kai jiems taikoma imunosupresinė terapija.

Statistikos departamento duomenimis, trečią skiepo dozę Lietuvoje yra gavę beveik 39 tūkst. žmonių.

V pirmiause tegu seimo narei visi pasiskiepija ,ir viriausybė kodėl kitos šalys stabdo skiepus o mūsu valdžia per prievarta bruka ,kas atsakys skiepų padaryta žala
Ar dar neatsibodo terorizuoti žmones , prisipirkot ir skiepikites , idijotų šaika .
Užsienio spauda jau juokiasi iš mūsų ribojimų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų