naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios politinės jėgos neturėjo, ką pasiūlyti į savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, sako politologė Rima Urbonaitė ir „Elta“ vyr. redaktorius Vytautas Bruveris. Anot jų, partijos neturi stiprių vietos lyderių, galinčių konkuruoti su dabartiniais merais.

Didžiosios politinės jėgos neturėjo, ką pasiūlyti į savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, sako politologė Rima Urbonaitė ir „Elta“ vyr. redaktorius Vytautas Bruveris. Anot jų, partijos neturi stiprių vietos lyderių, galinčių konkuruoti su dabartiniais merais.

REKLAMA

„Tai yra kadrų badas, totalus kadrų badas. Tais pačiais žmonėmis bandoma užkišti visas skyles. Konservatoriai, jei galėtų, apskritai klonuotų Šimonytę ir Šimonytę visur sudėtų“, – situaciją „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ apibendrina R. Urbonaitė.

V. Bruverio vertinimu, partijoms apskritai trūksta lyderių. Todėl dažnai į rinkimus leidžiami vietiniai neypatingi politikai arba politikai išimami iš nacionalinės politikos, taip rizikuojant jų karjera.

Laidos iškarpą žiūrėkite straipsnio viršuje.

Ekspertai mato konservatorių klaidą sostinėje

Jau aišku, kas bandys siekti sostinės mero posto. Tarp kandidatų – buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

REKLAMA

V. Bruveris mano, kad A. Zuokas rinkimuose turėtų pasiekti tam tikros sėkmės ir turėtų patekti į antrą turą. Jo nuomone, pagrindinės partijos, paprastai Vilniuje turinčios galimybių laimėti, galėjo deleguoti rimtesnių kandidatų.

REKLAMA

„Jie visada turi sisteminę klaidą lyderystės vietoje. Visada būna geri šansai, matosi, kad partija bus pakilime, Vilnius yra Vilnius konservatoriams. Pasirenka kažkokį formalų inertišką variantą. Kaip ir šiais metais.

Visi kalbėjo apie Moniką Navickienę, kuri būtų atrodžiusi logiškai, būtų buvę ją galima vadinti viena iš akivaizdžių favoričių Vilniaus mero rinkimuose. Tačiau buvo pasirinktas vietinis lyderis ponas Benkunskas, kuris be šūkio kol kas nelabai ką gali, be cirkų, man atrodo, ir baigs“, – svarsto V. Bruveris.

REKLAMA

Anot politologės R. Urbonaitės, konservatoriams renkantis kandidatą į sostinės merus, į tai pasižiūrėta kaip į eilinę biurokratinę pareigybę, lyg renkant kandidatą į eilinę seniūniją.

„Jie neiškėlė kandidato, kuris iš esmės gali laimėti rinkimus. Jie iškėlė kandidatą, kuris maksimum gali patekti į antrą turą, viltys tam ir yra, kad antrame ture susirinktų balsus prieš Zuoką. Kokio lygio kandidatą turime? Labai menką“, – pastebi R. Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Visą laidą „Dėmesio centre“ žiūrėkite čia: 

Anot jos, konservatoriai turėjo gerus šansus sėkmingai pasirodyti rinkimuose, tačiau dabar pasirinktas savotiškai techninis variantas.

„Šiuo metu pagrindinė šalies jėga neturi kreatyvo, sužaisti didesnį (žaidimą – aut. past.). Juolab, kad yra atsiradę daug laisvo elektorato po dviejų Šimašiaus kadencijų. Tas pats liberalusis elektoratas, kurio Raskevičius nesurinks“, – kalba V. Bruveris.

REKLAMA

Anot apžvalgininkų, Laisvės partijos kandidatas yra gerokai drąsesnis bei ryškesnis nei konservatorių. Vis dėto, kaip sako R. Urbonaitė, T. V. Raskevičiui koją gali pakišti buvimas nišiniu.

Nemano, kad informacija apie verslą Rusijoje pakiš koją Matijošaičiui

Dabartinis Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis neatsisako verslo prieš Ukrainą kariaujančioje Rusijoje, tačiau ir iš politikos trauktis kol kas neketina.

„Pirmoji priežastis – jo mentalitetas. Jis ką, paklus kažkokiam spaudimui, reikalavimams? Yra jo biznis – rimtas dalykas. O visa tai, apie ką mes kalbame, karas, moraliniai dalykai yra rėkavimai, kuriuos jis pagal savo mentalitetą nežiūri, iš principo negali nusileisti minios spaudimai.

REKLAMA

Antra – jis mato ir jaučia, kad tai nėra joks lemiamas faktorius, kauniečiai už jį vis tiek balsuos“, – svarsto V. Bruveris.

R. Urbonaitė sako, kad atėjus laikui pildyti biuletenį kauniečiai gali susidurti su daugybe dilemų.

„Netgi konservatoriai, kurie bando atsikovoti Kauną kaip tvirtovę, iškėlė kandidatą, kuris, neįsivaizduoju, kaip gali rimčiau sukonkuruoti su V. Matijošaičiu“, – sako R. Urbonaitė.

Anot jos, vargu, ar informacija apie V. Matijošaičio verslą Rusijoje paveiks rinkėjų apsisprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

Neatmeta, kad Grubliauskas kandidatuos su Laisvės partija

R. Urbonaitės nuomone, dabartinis meras Vytautas Grubliauskas turėtų šansų dar kartą sėkmingai pasirodyti rinkimuose. Anot jos, gali būti, kad V. Grubliauskas nuspręs kandidatuoti su Laisvės partija.

„Nebent rinkėjams suveiks „nusibodo“ principas, bet jis savivaldoje nelabai veikia. Merų perrenkamumas savivaldybėse yra gana didelis, rinkėjai sąlyginai retai keisti kandidatus. Todėl V. Grubliausko šansai yra gana dideli“, – pastebi R. Urbonaitė.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai kitais metais vyks kovo 5-ąją.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

Palikit mūsų merą ramybėje, susikiskit savo nuomonės net nenoriu keiktis kur. Niekada Kaunu taip nieks nesirūpino ir nesugebėjo taip sutvarkyti. O nauji, nežinau net kaip įvardinti, manau tiksliausias žodis būtų p.ederastai, čia tikrai nereikalingi!
Tv3 ištiko ekspertų badas.
Atstokit pagaliau nuo mūsų mero Kauniečiai nesvarbu kas bebūtų myli.ir gerbia savo merą už padarytus miestui darbus.Daug kas turi verslus Rusijoje ir nieko. .Mes dauguma Kauniečių už Matjošaiti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų