Seimo narys Evaldas Jurkevičius kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą, prašydamas patobulinti socialinio būsto nuomos sąrašų sudarymo tvarką. Ministerija turės numatyti esmines sąlygas ir aplinkybes, į kurias turi būti atsižvelgiama perrašant asmenis į kitus sąrašus ir nustatant jų eilės numerį.
2008 metais įsigaliojusios nuostatos, numačiusios galimybę asmeniui ar šeimai persirašyti iš vieno sąrašo į kitą, užskaitant visus buvimo ankstesniame sąraše metus iki šiol kursto aistras. „Kas metai aš ne kylu į sąrašo viršų, o krintu žemyn. Užpernai buvau antras, pernai – penktas, o šiemet – jau septintas eilėje“ – tokių ir panašių nusiskundimų iš klaipėdiečių sulaukė politikas.
Pasak Seimo nario, problema kyla dėl to, kad asmenų, esančių bendrajame sąraše, buvimo laikas, juos perkeliant į kitus sąrašus, visiškai sulyginamas su asmenų, jau esančių neįgaliųjų, našlaičių ar daugiavaikių šeimų buvimo sąraše laiku. Nėra atsižvelgiama į tai, kad pastarieji jau tam tikrą laiką būsto laukia sudėtingesnėmis sveikatos, finansinėmis ir socialinėmis sąlygomis.
Tokia situacija kelia pagrįstą gyventojų pasipiktinimą, nes dėl naujai į sąrašą įrašytų asmenų, seniau sąraše laukiantys neretai atsiduria jų pabaigoje. Pavyzdžiui, šeima, penkerius metus laukusi būsto bendrame sąraše ir per tą laiką sulaukusi trečios atžalos, gali būti perkeliama į gerokai trumpesnį daugiavaikių šeimų sąrašą ir net pakilti į pat jo viršų, nustumdama žemyn kitas šiame sąraše jau laukusias tris ir daugiau vaikų auginančias šeimas.
Kad dabar galiojanti tvarka nėra teisinga pripažino ir Klaipėdos savivaldybės darbuotojai. Pasak jų, dažniausiai būsto laukiantiems nepasitenkinimą ir įtarimus neskaidrumu kelia būtent iš vieno sąrašo į kitą perkeliamos pavardės. Todėl ši sritis turi būti iš naujo peržiūrėta ir tiksliau reglamentuota.