REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sulaukė opozicinės valstiečių frakcijos klausimų apie karantiną, atlaisvinimus ir vakcinavimo procesą. Buvęs premjeras, dabartinis Seimo narys Saulius Skvernelis teiravosi, ar yra rengiama strategija atlaisvinus karantiną, kaip suvaldyti protrūkius, kad Lietuvoje nebūtų ir trečias karantinas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sulaukė opozicinės valstiečių frakcijos klausimų apie karantiną, atlaisvinimus ir vakcinavimo procesą. Buvęs premjeras, dabartinis Seimo narys Saulius Skvernelis teiravosi, ar yra rengiama strategija atlaisvinus karantiną, kaip suvaldyti protrūkius, kad Lietuvoje nebūtų ir trečias karantinas.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad rinksis kombinuotą strategiją ir atsargiai atpalaiduos suvaržymus.

„Matyt, čia mūsų išsigelbėjimas, mes matome kombinuotą strategiją. Matosi aiškiai kaimyninių šalių patirtis, visos, kurios staigiai susigriežtino, bet jei lengva ranka atleisdavo, nenaudodavo kitų priemonių – tai taip, jūs teisingai pastebėjote, iškart sugrįžimas į antrą, į trečią karantiną. Su psichine sveikata prasčiau, nes psichologiškai žmonės yra sunkiau. Nėra pergalės jausmo, atrodo, kad beviltiškumas.

Dabar mus labai neramina viruso atmainos. Kurios signalizuoja, kad mes lyg tai kovojame su vienu dalyku, bet kas mūsų laukia su tomis atmainomis, tos vakcinos, ar tie testai ir priemonės bus pajėgios pasitikti tuos naujus išbandymus.

REKLAMA
REKLAMA

Kombinuota strategija būtų, kad reikėtų labai atsakingai žiūrėti, kada ir kokias priemones atpalaiduoti. Tai pirmas dalykas. Ir jas derinti, kombinuoti, kad ir su tais pačiais antigenais. Kad įtraukiant dideles bendruomenes, organizacijas, kad nuimti krūvį nuo gydymo įstaigų“, – teigė A. Dulkys.

REKLAMA

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Vyriausybės valandoje kalbėjo, kad artimiausiu metu neplanuojama naikinti judėjimo ribojimų. Vyriausybės vadovės teigimu, šie ribojimai davė teigiamą rezultatą, kurį būtina išlaikyti: „Tikrai artimiausiu metu neplanuojame“.

Pasak jos, pirmadienį vyks pasitarimas tarp Vyriausybės ir ekspertų, kur bus peržvelgta pirmųjų 2021-ųjų savaičių pandeminė situacija. Nors situacija gerėja, I. Šimonytės teigimu, nerimauti verčia naujos viruso mutacijos, kurios, jei patektų į Lietuvą, imtų labai greitai plisti: „Mes dar nuo gana aukšto nuokalnės taško pradėtume vėl kilti į viršų, ko mes labai norėtume išvengti“. Premjerė tvirtino, kad bus vertinama, kokių aplinkybių ir papildomų sąlygų reikia, kad būtų galima dalį judėjimo apribojimų panaikinti.

REKLAMA
REKLAMA

Dulkys: skiepijant visuomenę turėtų padėti šeimos gydytojai

S. Skvernelis teiravosi, koks yra tolimesnis gyventojų vakcinavimo planas, ypač su senyvo amžiaus gyventojais – kur žmonėms reikės kreiptis, ar pas juos atvažiuos, ar yra derinama logistika.

Ministras A. Dulkys teigė, kad dar prie A. Verygos buvo paskirti koordinatoriai savivaldoje. A. Dulkys pažymėjo, kad pereinant prie masinio senyvo amžiaus žmonių skiepijimo ketina pasitelkti šeimos gydytojus.

„Pasakyčiau, kad tai buvo geras sprendimas. Kai reikia praktikoje suveikti, matome, kad ne  visada. Vienas dalykas, kaip mes įsivaizduojame, kaip organizacijos veiks savivaldoje, o kitas – kaip yra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penkiose pagrindinėse regioninėse (ligoninėse – aut. past.) viskas vyko pakankamai sklandžiai tos pirmosios dienos. Dabar mes perėjome į 64 gydymo įstaigas – jau turime platesnį judėjimą ir turime daugiau problemų.

Kuo labiau plečiasi geografija, tuo daugiau susiduriame su taisyklių nesilaikymais, taisyklių interpretavimais, negebėjimais organizaciniais. Kai pereisime į platesnį ratą – tai reikės labiau pasitelkti savivaldą ir šeimos gydytojus.

Manome, kad čia bus šeimos gydytojai, kurie bus arti tų senyvų žmonių, kurie mums turėtų padėti. Logistika pakankamai aiški, o visa kita – dar reikės padirbėti“, – teigė A. Dulkys.

Greitu metu gali būti pakoreguota prioritetinė vakcinavimo tvarka

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teiravosi, ar onkologiniams pacientams numatyta prioriteto tvarka.

REKLAMA

Ministras A. Dulkys atsakė, kad plaukė visi pasiūlymai dėl vakcinacijos prioritetų, visus pasiūlymus kaupė į vieną vietą. Vakar ekspertų taryba svarstė ir buvo aptariama dėl onkologinių ligonių. Ministras tikisi šiandien gauti jų sutarimo protokolą.

„Atitinkamai galbūt gali būti peržiūrėta ir gali būti suteikta daugiau rekomendacijų iš ekspertų ir tokiu atveju, matyt, būtų kažkokios korekcijos“, – teigė A. Dulkys.

Opozicija teigia, jog nerimą kelia, kad Vyriausybė drauge su Sveikatos apsaugos ministerija neužtikrina skaidraus prioritetine tvarka skiepijimų asmenų sąrašo sudarymo, į jį papuola asmenys, su sąrašų sudarytojais turintys įvairių asmeninių ryšių, taip aplenkiantys tuos žmones, kurie yra rizikos grupėje ar pirmose gretose kovoja su COVID-19.  

REKLAMA

Valstiečiai teigia turintys ministrui daug klausimų, nes visuomenė esą nemato jokių skiepijimo nuo COVID-19 pasirengimo ženklų, tampa visiškai neaišku, kaip bus vykdomas visuotinis vakcinavimas, kai bus skiepijama visa populiacija, ne tik rizikos grupės.

„Kasdienybe tapo žiniasklaidos pranešimai, kad skirtingose šalies vietose vakcinas nuo COVID-19 gauna aukštų politikų ar medicinos įstaigų vadovų šeimų nariai, kurie skiepijami ignoruojant eiliškumą ir tiesiog į paraštes nustumiant globos įstaigų gyventojus, sunkiai sergančius ligonius,  kurie laukia jiems skirtos vakcinos dozės, kuri dažnam jų yra gyvybiškai svarbi“, – sako LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pabrėžia, kad valstybės demokratijai didžiausią žalą daro žmonių skirstymas, nes ji susijusi su žmonių gyvybėmis. 

Seniūnės teigimu, žiniasklaidos atskleisti faktai patvirtina, jog ministras A. Dulkys nesugeba užtikrinti sklandžios tvarkos, gyvena tik skambių deklaracijų apie skaidrumą pasaulyje, taip rūpindamasis tik viešaisiais ryšiais, o ne realiais darbais. 

„Nusiplauti nuo atsakomybės ir apkaltinti buvusią valdžią šį kartą nepavyks.  Ministras turi pats prisiimti atsakomybę. Jis jos bijojo leisdamas išmesti kas šeštą vakcinos dozę, jos bijo ir dabar, slėpdamasis už darbo grupių nugaros ir aiškindamas, jog bus atliekami tyrimai.

REKLAMA

Reikia ne tik tyrimų, reikia priimamų sprendimų – visi turime žinoti, kas keisis vakcinavimo reguliavime, kad tokios situacijos nepasikartotų. Į Lietuvą atvyko jau ketvirtoji vakcinų siunta, bet iki šiol nežinome, nei kaip vakcinos bus paskirstytos, ypač kai bus baigtos vakcinuoti rizikos grupės, nei to, ar jos tikrai pasieks žmones, kuriuos ir turi pirmiausiai pasiekti.

Kaip galima pasitikėti ministru, kuris paskelbė turįs 130 punktų kovos su pandemija planą, tačiau to plano niekas ir niekada nematė? Drįstu manyti, kad to plano tiesiog nėra“, – sako A. Norkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų