„Preliminariu matymu, (...) apie 13 bus steigiami atskiri juridiniai asmenys, jungsis į vieną juridinį asmenį, o kitur bus daromos bendradarbiavimo sutartys“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras.
„Kol kas nebuvau tokioje savivaldybėje, kuri išvis nesvarstytų sveikatos centro, o apie mažąsias ir nekalbu“, – pridūrė jis.
Siekiant gerinti medicinos paslaugas regionuose, nuo rugpjūčio Lietuvoje pradėjo veikti nauja, papildoma sveikatos paslaugų organizavimo forma – savivaldybių lygmens sveikatos centrai.
Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, tai leis gyventojams gauti daugiau paslaugų, jos bus teikiamos patogiau – vieno langelio principu, pasitelkus atvejo vadybą mažės našta gydytojams, bus galima racionaliau naudoti turimus resursus.
Sprendimus, ar steigti sveikatos centrą, priima savivaldybės. Įvertinusios visų teritorijoje esančių gydymo įstaigų efektyvumą ir teikiamų sveikatos paslaugų skaičių, jos nuspręs – įstaigas jungti ar pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, kad būtų teikiamas bazinis paslaugų paketas.
Numatoma, kad pradėsiančių veikti centrų šeimos gydytojų darbas bus sklandesnis, nes jie dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto pasikonsultuoti su centre dirbančiais gydytojais specialistais.
Nuo šių metų kovo sveikatos centras kol kas įkurtas tik Švenčionių rajone.
Pasak ministerijos, iki tol veikusi Švenčionių rajono ligoninė dirbo nuostolingai, todėl siekiant sumažinti išlaidas ir toliau užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas, nutarta sujungti rajono ligoninę su poliklinika.
Sveikatos centrams įkurti skirta 122,5 mln. eurų investicijų iš Europos Sąjungos. Joms gauti savivaldybės paraiškas gali teikti iki šių metų gruodžio.