Kaip penktadienį pranešė KAM, 85 proc. apklaustųjų visiškai arba iš dalies sutinka su tuo, kad NATO pajėgumų dislokavimas Baltijos regione padidino Lietuvos saugumą.
Apklausa taip pat patvirtino, kad Lietuvos narystę NATO palankiai vertina didžioji dalis visuomenės – 83 proc. gyventojų. Iš jų labai palankiai narystę vertina beveik 26 proc., palankiai – beveik 57 proc. respondentų.
Pernai per analogišką apklausą bendras palankiai narystę vertinančių respondentų skaičius buvo 70 proc., iš jų labai palankiai narystę vertino 12 proc. apklaustųjų.
Dauguma šių metų tyrimo dalyvių - 69 proc. - manė, kad agresijos atveju Lietuvą gintų Lietuvos kariuomenė ir NATO sąjungininkai. Beveik 12 proc. teigimu, gintų tik NATO sąjungininkai, apie 7 proc. - kad gintų tik Lietuvos kariuomenė. Manančių, kad Lietuva nebūtų ginama, buvo apie 8 procentus.
Gyventojų nuomonės dėl Lietuvos narystės NATO tyrimą KAM užsakymu šių metų birželį atliko bendrovė „Sprinter tyrimai“. Apklausoje dalyvavo 18–75 metų amžiaus gyventojai, iš viso 1010 respondentų iš visos Lietuvos.