Šiandien buvo užregistruota Konstitucijos 56 straipsnio pataisa, kuria yra siekiama sumažinti kandidatų į Seimą amžiaus cenzą iki 21 metų. Šiuo metu tapti Seimo nariu gali tik asmuo, sulaukęs 25-erių.
Projekto iniciatorius, vienas jauniausių Seimo narių, Darbo partijos frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys teigia, kad ši pataisa suteiktų galimybę jauniems piliečiams aktyviau įsitraukti į politinę veiklą ir save realizuoti įstatymų leidžiamojoje valdžioje. „Nematau argumentų, kodėl 21-erių sulaukęs asmuo negali kandidatuoti į Seimą, kai tuo tarpu į Europarlamentą gali. Dar daugiau, net į 13 ES šalių parlamentus gali kandidatuoti asmenys, sulaukę 18 metų“, - sako jis.
Konstitucijos pataisos Seime priimamos po 2 balsavimų, tarp kurių daroma ne trumpesnė kaip 3 mėnesių pertrauka. Pataisą turi palaikyti ne mažiau 2/3 visų Seimo narių.
Po Konstitucijos pataisos tekstu pasirašė 45 parlamentarai iš daugelio Seimo frakcijų.
Amžiaus cenzas kandidatams į nacionalinių parlamentų (žemųjų rūmų) narius ES valstybėse svyruoja nuo 18 iki 25 metų. Beveik pusė ES šalių kandidatams taiko 18 metų amžiaus cenzą. Aštuonios šalys, įskaitant Lietuvos kaimynes — Lenkiją, Latviją ir Estiją, taiko 21 metų cenzą. Dvi šalys (Prancūzija ir Rumunija) yra nustačiusios 23 metų cenzą, o toks pat kaip ir Lietuvoje amžiaus cenzas kandidatams taikomas tik trijose ES valstybėse — Graikijoje, Italijoje ir Kipre.