Jis tikina, kad būtų neišmintinga ir neatsakinga neišmokti Ukrainos karo pamokų.
„Galėtume kalbėti ir apie bendrą gamybą (dronų – BNS). Panašu, kad ukrainiečiai yra susidomėję dalį gamybos galbūt perkelti į Lietuvą. Tuo padedant ir mums, na, ir galbūt iš dalies sau, jeigu galėtume tais dronais, kurių jiems reikia, galėtume aprūpinti“, – ketvirtadienį žurnalistams Kyjive teigė G. Landsbergis.
Pasak ministro, karo būdas keičiasi, todėl reikėtų mokytis iš ukrainiečių, beveik dvejus metus kovojančių prieš Rusijos invaziją.
„Prieš kelis metus prieš prasidedant karui nebūtų patys planavę tokio karo, kokį kariauja dabar, nebūtų ruošęsi tokiai karo eigai – kad nepilotuojami lėktuvai ir kitos priemonės yra kasdieninis kasvalandinis karo dalyvis. Lietuva gali perimti patirtį. Puikiai suprantame, kad jeigu ruošiamės karui, jis gali būti panašus dėl geografijos, dėl kitų aplinkybių. Ta patirtis aktuali mums“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Mokytis (Iš ukrainiečių – BNS) reikėtų dabar. Juo labiau, kad savo draugams jie yra pasiruošę atverti savo karo knygas. Tokia proga yra neeilinė. Už tokias pamokos, kurias galime išmokti, už jas yra sumokėta pačia aukščiausia kaina“, – pridūrė jis.
Rusijos sukeltame kare Ukrainoje bepiločius orlaivius įvairioms užduotims aktyviai naudoja abi pusės – nuo žvalgybos iki priešo taikinių naikinimo.
Anot dalies karo stebėtojų, tai pigesnė ir sunkiau atremiama alternatyva tradiciniams ginklams. Kiti teigia, kad operacinių ir strateginių tikslų per konfliktus toliau geriau padės pasiekti sunkioji ginkluotė, o dronai gali būti naudojami paramai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!