Paryžiuje su pernai lapkritį išrinkta UNESCO generaline sekretore Audrey Azoulay (Odri Azulė) susitikusi D. Grybauskaitė pabrėžė, kad UNESCO patiria „politinę, finansinę ir tapatybės krizes“, todėl Lietuva remia naująją vadovę ir jos inicijuojamas reformas.
„Pirmiausia, norėtumėme matyti reformų procesą, politiškai galbūt mažiau įsitraukiančią organizaciją, daugiau objektyvią, vienodai reiklią, bet vienodai objektyvią visoms šalims, nes šiek tiek to politizavimo anksčiau buvo matyti“, – žurnalistams Prancūzijos sostinėje sakė D. Grybauskaitė.
Iš Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos pernai nusprendė trauktis Jungtinės Valstijos, JAV finansavimas organizacijai nutrauktas dar 2011-aisiais, kai UNESCO nariai balsavo Palestinai suteikti visavertės narės teises. Apie ketinimus nutraukti savo narystę praneša ir Izraelis.
D. Grybauskaitė sako, kad organizacijos pagrindinė misija ir „kai kurie klausimai tapdavo dėl politinių motyvų užgožti“, o tai lėmė ir mažesnį organizacijos finansavimą.
„Būtų labai gerai, kad tos politizacijos būtų kuo mažiau ir kad misija – kultūra, švietimas, paveldas, žmogaus teisės, žodžio laisvė – išliktų prioritetinėmis sritimis, kokios buvo anksčiau“, – sakė ji.
Prezidentė teigė, kad Lietuvos problemos detaliau nebuvo aptartos.
„Taip detaliai nekalbėjome, man nebuvo pareikšta jokių pastabų, tikiuosi, kad rimtų ir nėra, nors girdime įvairius spėliojimus. Bet tikrai rimtų pastabų nebuvo ir tikrai džiaugiuosi, kad Lietuva palaiko naują vadovę, jos reformų paketą (...). Tikiuosi, kad Lietuva bus iš tų šalių, kurios darys indėlį ir padės šiai organizacijai atlaikyti iššūkius, tapti efektyvesniai“, – sakė D. Grybauskaitė.