Beprasmė žmogžudystė Kaune: viskas prasidėjo nuo „pragerto“ vandens čiaupo

Dešimčiai metų už grotų įkalintas Andrius Tomkevičius pripažintas kaltu ir nuteistas už tai, kad dėl absurdiškos priežasties taip stipriai sumušė savo auką, jog žmogus neišgyveno.

Viskas įvyko dar 2018 m. kovo 17-ąją, apytiksliai nuo 6.15 val. iki 11.15 val., tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, Kaune esančiame bute.

Žudikas sulaukė švelnesnės nei numatytas vidurkis bausmės, tačiau toks teismo sprendimas jam pačiam pasirodė per griežtas. Todėl buvo kreipiamasi į Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu sutrumpinti įkalinimo trukmę bei sumažinti priteistos turtinės ir neturtinės žalos dydį.

Kaltas alkoholis

Kauno apygardos teisme skelbiant nuosprendį pabrėžta, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, A. Tomkevičius sukėlė konfliktą su V. J., pas kurį girtavo su dar vienu žmogumi.

Įsiūčio pagautas A. Tomkevičius tyčia rankomis, kojomis bei ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu daiktu, sudavė aukai ne mažiau kaip devyniolika smūgių į galvą, krūtinę bei dešinę plaštaką.

Po tokio smurto proveržio, nukentėjusysis V. J. nuo patirto galvos sumušimo, pasireiškusio kraujo išsiliejimu į smegenis, mirė įvykio vietoje. Atvykę medikai sumuštajam niekuo padėti nebegalėjo.

Nebandė išsisukinėti

Nuteistojo A. Tomkevičiaus ir jo gynėjo Georgijaus Zavtrakovo apeliaciniame skunde prašoma Kauno apygardos teismo 2019 m. spalio 22 d. nuosprendį pakeisti ir paskirti nuteistajam švelnesnę bausmę, priteistą turtinę ir neturtinę žalą sumažinti.

Apeliaciniame skunde nurodoma, kad A. Tomkevičius kaltu prisipažino visiškai, parodydamas, kad pas nužudytąjį negyveno, o lankėsi iki tol 6-7 kartus bei ten nakvojo.

Dienos metu pas pastarąjį neidavo, kad jo nerastų pusseserė, kuri pykdavo, kai kas nors būdavo. Prieš įvykį A. Tomkevičius nakvojo pas nužudytąjį, kompanijoje buvo trečias asmuo.

Visi vartojo alkoholį. Po išgėrimo, kaip išsireiškė jis pats, reikėjo atsigauti, tad nuspręsta išgertuves pratęsti. A. Tomkevičius su savimi turėjo krano čiaupą. Jį parduoti ir nusipirkti pilstuko pasisiūlė nužudytasis V. J.

REKLAMA

Po kurio laiko V. J. grįžo apgirtęs, be čiaupo ir be pinigų. Išgėrus pilstuką, tarp A. Tomkevičiaus ir V. J. įvyko konfliktas, per kurį esą būsima smurto auka apeliantui griebė už kaklo, prasidėjo muštynės.

A. Tomkevičius teigė, kad sudavė kelis kartus V. J. į veidą ir į galvą. Nuo smūgių pastarasis susmuko. Tuo metu kambaryje buvęs D. J. muštynėse nedalyvavo. Po kurio laiko pamatę prie gulinčio V. J. kraujuotas grindis, nuteistasis su D. J. pastarąjį paguldė ant sofos.

Grindis A. Tomkevičius iššluostė dėl to, kad galėtų prieiti medicinos darbuotojai. Nuteistojo gynėjas pabrėžė, kad A. Tomkevičius dėjo visas pastangas pagelbėti V. J. Kvietė greitąją medicinos pagalbą.

Tyčios nužudyti jis esą neturėjo. O viskas prasidėjo nuo... pilstuko. Dėl V. J. nužudymo A. Tomkevičius teigė labai sielvartaujantis.

Pabrėžta, kad nors A. Tomkevičius nedirbo, nebuvo registruotas užimtumo tarnyboje, legalaus pragyvenimo šaltinio neturėjo, bet Lietuvoje teistas nebuvo. Su nužudytuoju buvo pažįstami, to paties likimo.

Skundas atmestas

Vis dėlto, skundo motyvai teisėjų nesugraudino ir jie paliko galioti anksčiau paskirtą bausmę.

A. Tomkevičius jam paskirtą 10 metų laisvės atėmimo bausmę toliau atlikinės pataisos namuose.

Taip pat iš A. Tomkevičiaus vienai nukentėjusiajai priteista 1496 eurų turtinei bei 8 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.


Rašyti komentarą...
I
Ilka
2020-03-21 19:52:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ką? iš to alkoholiko paimsi ,turtinės ir neturtinės žalai atlyginti ,ką tas alkoholis padaro ,bet kol geria ,tai nesupranta kad blogai,nes tuo metu jie protingi ,kieti ,o kaip priėina prie nusikaltimo ,tai rėkia kaltas alkoholis .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų