Smūgis skerdynes Kaune surengusiam žudikui: už grotų sėdės ilgiau nei tikėjosi

Vieną vyrą nudūrė, o kitą sužalojo. Dėl tokių veiksmų Deividas Pauliukevičius praėjusių metų spalį išgirdo nuosprendį – 11 metų už grotų. Paskirta bausmė kaltės neneigiantį žudiką tenkino, todėl jis net nesivargino teikti apeliacijos.

Bet su tokia bausme nesutiko nužudytojo artimieji, kurie iškart kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą. Aukos artimieji apeliaciniu skundu ne tik prašė skirti griežtesnę bausmę, tačiau taip pat pareikalavo priteisti didesnę neturtinę žalą nei buvo priteista apygardos teismo teisėjų.

Šią bylą išnagrinėjęs teismas priėmė naują sprendimą dėl paskirtos bausmės. Tad D. Pauliukevičiui už grotų dabar teks praleisti ne 11, o 13 metų. Tiesa, skundo dalis dėl priteistos neturtinės žalos liko nepakeista.

Bausmės vingrybės

Dar skiriant bausmę Kauno apygardos teisme, D. Pauliukevičius už nužudymą buvo nuteistas 11 metų. Taip pat už pasikėsinimą nužudyti kitą asmenį jam paskirta bausmė – 9 metai nelaisvės. Subendrinus šias bausmes D. Pauliukevičiui buvo paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė.

Lietuvos apeliacinis teismas didžiausią dėmesį atkreipė būtent į tą kaltinimų dalį, kur D. Pauliukevičius nužudė arba kėsinosi nužudyti mažiausiai du asmenis. Teismas konstatavo, kad reikia panaikinti atsakomybę lengvinančią aplinkybę, jog D. Pauliukevičius prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi.

Taip pat nuspręsta panaikinti dar vieną lengvinančią aplinkybę, kad nusikalstamos veikos padarymui esą įtakos turėjo provokuojantis nukentėjusiojo elgesys.

Atsižvelgiant į šiuos pakeitimus, teismas nusprendė pakeisti D. Pauliukevičiui paskirtą devynerių metų laisvės atėmimo bausmę ir ją padidinti iki 13 metų. Būtent tiek, subendrinus visas bausmes, D. Pauliukevičius turėtų praleisti pataisos namuose.

Klaikios skerdynės

Už grotų 29-erių D. Pauliukevičius atsidūrė dėl 2018 m. vasario 15-sios nakties įvykių. Panerių gatvėje gyvenęs vyras tą vakarą susipyko su drauge. Netrukus kivirčas peraugo į smurtą. D. Pauliukevičius trenkė kumščiu moteriai į veidą.

REKLAMA

Sumušta moteris nusprendė pasiguosti kitoje namo dalyje gyvenančiai, tačiau tuo metu išvykusiai seseriai. Paskambino telefonu ir pasipasakojo apie D. Pauliukevičiaus išpuolį.

Sesuo tuo metu buvo su dviem draugais – Pauliumi G. ir šio draugu iš Baltarusijos Aleksandru K. Sugrįžus namo iškart nueita pas seserį. Tarp D. Pauliukevičiaus ir jį paauklėti žodžiais bandžiusio 25-erių Pauliaus G. įsiplieskė konfliktas.

Jie susimušė. Nors Paulius G. ir buvo fiziškai stipresnis, tačiau įsiučio apimto D. Pauliukevičiaus jam ilgam sutramdyti nepavyko. Konfliktas plėtojosi namo kieme. Tada D. Pauliukevičius staiga sugrįžo į vidų.

Iš namų jis išėjo pasiėmęs peilį. Pirmuoju jo taikiniu tapo nuošalyje visą laiką buvęs Aleksandras K. Vyrui pavyko išvengti dūrio peiliu. Jam vėliau buvo nustatyti paviršiniai sužalojimai.

Žymiai labiau nepasisekė Pauliui G. Šis bandė sprukti nuo ginkluoto D. Pauliukevičiaus, tačiau pastarasis jį pasivijo ir pargriovė ant žemės. Po akimirkos D. Pauliukevičius jau smeigė peiliu tiesiai į širdies sritį.

Nors buvo iškviesta greitoji ir Paulius G. kurį laiką dar buvo sąmoningas, tačiau pakeliui į ligoninę jo būklė sparčiai blogėjo. Netrukus ligoninėje jam buvo atlikta operacija, bet medikams nebepavyko išgelbėti jo gyvybės.

Kriminalinė praeitis

D. Pauliukevičius savo kaltę teisme pripažino. Jis tikino, kad elgėsi apimtas įsiūčio. Teismas jį nuteisė dėl nužudymo, kito asmens sužalojimo ir sugyventinės sumušimo.

Iki šio nusikaltimo D. Pauliukevičius jau buvo teistas dėl vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų bei kitų nusikaltimų. Teisme paaiškėjo, kad prieš sugyventinę jis yra smurtavęs ir anksčiau. Tiesa, tada pora susitaikė.

Nužudyto Pauliaus G. tėvams teismas iš D. Pauliukevičiaus priteisė 40 tūkst. eurų neturtinę ir 5 tūkst. eurų turtinę žalą. Sužalotam baltarusiui priteista 1 tūkst. eurų neturtinė žala.


Rašyti komentarą...
n
nezinau
2020-02-23 20:16:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daktaras gavo iki gyvos galvos,cia 13 ,kitur jei patrenki perejau 5, dar byloj zurnalista uzverti 18, kazkokia nesamone
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų