REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą plūsta tūkstančių Bangladešo ir Pakistano gyventojų prašymai leisti jiems apsigyventi ir dirbti mūsų šalyje. Ten pastarąsias savaites transliuojami reklaminiai klipai, kuriuose kalbama, kad Lietuvoje labai trūksta įvairiausių darbuotojų, o atvykę iš Azijos čia gali uždirbti įspūdingas algas siekiančias ir 7000 eurų.

Į Lietuvą plūsta tūkstančių Bangladešo ir Pakistano gyventojų prašymai leisti jiems apsigyventi ir dirbti mūsų šalyje. Ten pastarąsias savaites transliuojami reklaminiai klipai, kuriuose kalbama, kad Lietuvoje labai trūksta įvairiausių darbuotojų, o atvykę iš Azijos čia gali uždirbti įspūdingas algas siekiančias ir 7000 eurų.

REKLAMA

Pastaruoju metu socialinius tinklus užplūdo vaizdo įrašai, kuriuose neįprastai dažnai minima Lietuva.

Įvairūs vaizdo tinklaraštininkai, save pristatantys vizų specialistais, kviečia Bangladešo, ir Pakistano gyventojus atvažiuoti dirbti ir gyventi į Lietuvą. 

Jie aiškina, kad gauti Šengeno vizą šioje mažoje Europos valstybėje azijiečiams gana paprasta ir žada, kad per penkerius metus azijiečiai taps Lietuvos piliečiais.

REKLAMA
REKLAMA

Vadinamieji vizų specialistai pasakoja, kad ir atlyginimai Lietuvoje yra labai dideli – neva net santechnikai uždirba nuo 1700 iki 7000 eurų per mėnesį.

REKLAMA

Ir pasirodžius šiems vaizdo įrašams internete Bangladešo ir Pakistano gyventojai tikrąja to žodžio prasme užplūdo Lietuvos institucijas.

„Jeigu lygintume su rugsėju, kada užimtumo tarnybos skambučių centras sulaukė iš viso 173 užsienio piliečių užklausų per mėnesį. Tai vien per spalio 1 dieną buvo 400 užklausų“, – teigia Užimtumo tarnybos atstovas Liudas Dapkus.

TV3 žinioms pavyko gauti ir užklausą, kurią užimtumo tarnybai siuntė vyras iš Pakistano. Vyras trumpoje žinutėje dėsto, kad jis yra ūkininkas, baigęs mokslus, ir nori dirbti ūkyje Lietuvoje, o apie užimtumo tarnybą sužinojo iš reklamos socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA

Noriu atvažiuoti į jūsų gražią šalį“

„Kažkas atsitiko spalio pradžioje, Lietuva iš tiesų pradėta ypatingai, labai stipriai reklamuoti tame regione, nes daugelis besikreipusių buvo iš Bangladešo ir Pakistano“, – sako L. Dapkus.

Panašių užklausų sulaukė ir migracijos departamentas.

„Laba diena, aš esu labai perspektyvus kas nors. Noriu atvažiuoti į jūsų gražią šalį. Tai tokių elektroninių paklausimų, „Facebook“ žinučių mes sulaukiam nuolatos“, – sako Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

O vadinamieji vizų specialistai nesibodi socialiniuose tinkluose dalintis vaizdo įrašais iš interviu su norinčiais vykti į Lietuvą. Interviu metu užduoda specifinius klausimus, ką šie būsimi emigrantai sugeba, kokias kvalifikacijas turi, o vėliau neva šiuos įrašus siunčia į Lietuvą, kad būsimi emigrantai neva sulauktų daugybės užklausų iš Lietuvos darbdavių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kažkas nusprendė su patikliais Bangladešo piliečiais pažaisti žaidimą ir iš jų pasipelnyti. Ta visa reklaminė vaizdo medžiaga iš esmės tam ir skirta“, – sako Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Lietuvos darbdaviai sako, kad verslui labai trūksta darbuotojų, tad jie nesulaukia, kada valdžia sugalvos ir apsispręs kad ir dabar atsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių. 

„Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuva jau žinoma pasauly ir iš tokių šalių, gana tolimų, labai įdomių šalių yra tokių užklausų“, – sako darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

REKLAMA

O tokių patiklių Bangladešo ir Pakistano piliečių apstu. Socialiniuose tinkluose jie dėkoja tariamiems vizų specialistams, kad šie pagaliau padės jiems iškeliauti į Europą. Migracijos departamentas primena, kad tokius klausimus sprendžia tik už tai atsakingos Lietuvos institucijos, o ne Bangladešo vaizdo tinklaraštininkai.

„Kad leidimą gyventi tu gautum, tau reikia surasti darbdavį Lietuvoje, kuris tave įdarbins. Tai, žinoma, migracijos departamentas periodiškai nustato fiktyvių įmonių, kurios fiktyviai bando įdarbinti užsieniečius, kad šie gautų leidimus gyventi“, – sako E. Gudzinskaitė.

Lietuvoje trūksta darbuotojų

Bangladešas yra tankiausiai apgyvendinta valstybė, kurioje ypač didelis nedarbo lygis. Todėl jauni vyrai nuolat ieško darbo svetur, o darbas Europoje – didžiulė svajonė.

REKLAMA

„Kanada labai džiaugiasi Šri Lankos darbuotojais, tai aš manau, ir mes galėtume pasidžiaugti, nes tai varginga šalis, bet jie pakankamai verslūs yra“, – tikina D. Arlauskas.

Vis dėlto kalbos apie naujus migracijos kelius, siekiant atsivežti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojus, netyla, nes darbuotojų trūkumas nedingo. Kai kurie politikai imigracijai nepritaria. 

„Tai nemanau, kad čia reikia visam pasauly viską steigti. Ir reikia atsargiai su migracija, nes migracija yra socialinių įtampų šaltinis, nepamirškime. Pasižiūrėkime, kas vyksta Švedijoje“, – svarsto L. Kasčiūnas.

Lietuvos institucijos svarsto, ar neišpildę savo svajonės pakliūti į Lietuvą legaliai pakistaniečiai ir Bangladešo gyventojai nesugalvos bandyti laimę nelegaliai – iš Baltarusijos prasmukti į Lietuvą per sieną.

Šiuo metu visoje Lietuvoje legaliai gyvena maždaug 200 Bangladešo piliečių, panašus skaičius ir pakistaniečių. Iš to regiono didžiausią populiaciją Lietuvoje sudaro indai – jų mūsų šalyje gyvena beveik 4 tūkstančiai.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Dieve saugok Lietuva nuo imigrantu ir gobsiu verslininku ir padek lietuviams Lietuvoje
Lietuvoje netrūksta darbuotojų, trūksta vergų. Pas gerus darbdavius ir dabar eilės. Tie, kuriems nuolat trūksta, leidžia spėti, kad pas juos su sąlygomis ir atlyginimais didelės problemos.
Tegul patys lietuviai verslininkai varo pas musulmonus ir juodašiknius ir ten daro verslą o ne mūsų Lietuvėlėje te pilni pakampiai tų aborigenų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų