Balsavusių didmiesčių nuotaikos: vardijo, kas skaudžiausia

Lietuva išsirinko naujuosius merus, beliko suskaičiuoti balsus. II-ojo rinkimų turo iš viso prireikė 41-ai iš 60-ies savivaldybių. Balsuoti į apylinkės šiandien žygiavo ir vilniečiai. Sostinė rinkosi tarp Remigijaus Šimašiaus ir Artūro Zuoko. Už vieną jų atiduoti savo balsą atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė rėžė, kad pasirinko nevagiantį kandidatą. Tačiau dar kandesnė prezidentė buvo Sauliui Skverneliui. Šalies vadovė premjerą apkaltino antikonstituciniais veiksmais ir Lietuvai darant tarptautInę gėdą.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė balsuoti atvyko iškart po vizito JAV, kur viešėjo nuo antradienio. Šioje Saulėtekio apylinkėje, kuriai ji priklauso gyvendama Turniškėse, prezidentinėje rezidencijoje, Dalia Grybauskaitė pasirodo popiet. Kas taps Vilniaus meru, miestiečiams ir prezidentei šiame antrajame ture tenka rinktis tarp Artūro Zuoko ir Remigijaus Šimašiaus. Dalia Grybauskaitė sako pasirinkusi nevagiantį merą.

(39 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Savivaldos rinkimai

„Tas, kuris ramiai dirba, mažiau šneka apie tai ir nevagia“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskatė. 

Grįžusi iš Amerikos Dalia Grybauskaitė negaili kritikos premjerui Sauliui Skverneliui, kuris Baltarusijai pasiūlė Astravo atominę jėgainę paversti dujine.

„Konstitucija numato, kad sprendimus priima tik prezidentas, užsienio politika vykdoma kartu su Vyriausybe. Tai kadangi nebuvo derinta ši tema, o tai yra strateginis užsienio politikos tikslas, manau, kad tai antikonstitucinis veiksmas. Paskutiniu metu sugebėta grįžti iš Izraelio komandiruotės su protesto nota iš Palestinos, sugebėta pasakyti kai ką apie artimiausius kaimynus. Tai reikia didelių gebėjimų tokią tarptautinę gėdą daryti iš premjero pusės", – mano šalies vadovė.

O štai kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus balsuoti šįkart ateina vienas. Alma trapi, saugosi, laukia šiltesnių orų.

V. Adamkus yra į merus po 4-erių metų pertraukos vėl nusitaikiusio Artūro Zuoko sūnaus krikštatėvis ir sako, kad pasirinkti, už ką atiduoti balsą, nebuvo sunku.

„Tikiuosi, bus energingas, naujom idėjom. Vilnius gali tikėtis viso geriausio. Abu patyrę, buvo merai, tam tikri skirtumai charakterių, veiklos būdo. Pažįstant abu nebuvo sunku apsispręsti, tikiuosi, mano sprendimas bus teisingas", – dėstė V. Adamkus.

REKLAMA

Atėjęs balsuoti į apylinkę Naujojoje Vilnioje ir Gitanas Nausėda, artėjančiuose prezidento rinkimuose tarp pretendentų esantis reitingų viršūnėje, už ką balsavo, neatskleidžia.

„Pasakyčiau ir būtų blogai paskui. Ilgiau mąsčiau prieš pirmąjį turą, dabar buvo labai lengva, ilgai kabinoje neužtrukau. Viliuosi, kad bus geriau, judėjimas į priekį, nestoviniavimas vietoje. Tikiuosi, kad bus geriau, kad Vilnius turėtų kuo didžiuotis, neatsiliktų miestų varžybose", – komentavo G. Nausėda. 

Į prezidento postą pretenduojantis premjeras Saulius Skvernelis šįkart nebalsuoja, mat pagal gyvenamąją vietą jis priklauso Vilniaus rajonui, o ten antrojo rinkimų turo nebeprireikė.

Į prezidentus pretenduojanti Ingrida Šimonytė savo balsavimo laiko nusprendė neviešinti.

Na, o žmonės eina balsuoti trokšdami, kad gyventi Vilniuje būtų jaukiau – tvarkos savo gyvenamajame rajone, patogaus susisiekimo ir saugios aplinkos vaikams.

„Visuomeninį transportą realu nemokamą padaryti, o dėl kamščių, ateity artimoj nemanau, kad pasikeis kažkas", – kalbėjo žmogus.

„Prie daugiabučių neišspręsta dėl automobilių stovėjimo, stovi ant šaligatvių, vejų, tai didelė problema", – kalbėjo kitas gyventojas.

„Tegu pabando draugauti su Kaunu, matys, ką reikia daryti žmogui, kad eitų ir girtų savo miestą. Vilniečiai nelabai giria", – svarstė dar kitas žmogus.

„Valstybinio darželio negavom, tada užrašėm vaikus į privatų darželį. Kai vaikai buvo integravęsi, po pusmečio sulaukėme atsakymo, kad priimti į valstybinį. Bet nebenorėjom nieko keist. Adaptacijos nėra lengvos", – kas svarbu vilniečiams su mažais vaikais kalbėjo gyventoja.

„Man tautinių mažumų atžvilgiu požiūris ir veiksmai nulėmė vieno kandidato pasirinkimą. Švietimas, kultūra, pasakymai kartais neatsargūs, skuboti", – atviravo kitas žmogus.

„Kad būtų viskas skaidru ir sąžininga. Manau, viskas gerai Vilniuj, bent kol kas", – dėstė vilnietis.

„Kad gražesnis, smagesnis, malonesnis miestas būtų, gatvės tvarkingesnės, kamščių ne tiek, kiek yra", – man vilnietis.

REKLAMA

Į Vilniaus tarybą, su kuria teks kartu dirbti šiandien renkamam merui, pateko 6 politinės jėgos.


Rašyti komentarą...
M
Marke
2019-03-17 23:12:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai skaudziausia del 130 tukstanciu kurie yra depozitineje saskaitoje... pasirodo pinigu yra. O lietuviam sausu pusryciu ir konservu uzteks
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų