• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauja COVID-19 atmaina, atsakinga už infekcijų antplūdį Indijoje, sukėlė baimę, kad ji taip pat gali padidinti susirgimų skaičių Jungtinėje Karalystėje (JK).

Nauja COVID-19 atmaina, atsakinga už infekcijų antplūdį Indijoje, sukėlė baimę, kad ji taip pat gali padidinti susirgimų skaičių Jungtinėje Karalystėje (JK).

REKLAMA

Tyrimai rodo, kad naujasis variantas – Arcturus gali būti 1,2 karto labiau užkrečiamas nei paskutinis COVID-19 variantas. Taip pat žinoma kaip omicron subvariantas XBB.1.16, atmaina pirmą kartą buvo nustatyta sausį, o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ją stebi nuo kovo 22 d.

Kovo 29 d. spaudos konferencijoje kalbėdama apie Arcturus atsiradimą, dr. Maria Van Kerkhove, PSO techninė COVID-19 vadovė, sakė: „Jis veikia jau keletą mėnesių. Mes nepastebėjome, kad individų ar populiacijų ligos sunkumas pasikeistų, tačiau stebime toliau. Jis turi vieną papildomą mutaciją, kuri laboratorinių tyrimų metu rodo didesnį užkrečiamumą ir galimą padidėjusį patogeniškumą“.

Nėra mirtinesnis už kitus

Subvariantas, vienas iš 600 iki šiol atsiradusių iš omicron, bet, atrodo, nėra mirtinesnis už kitus, iki šiol buvo aptiktas 22 šalyse, įskaitant JK ir JAV. Indijos sveikatos ministerija balandžio 12 d. pranešė apie 40 215 aktyvių COVID-19 atvejų – 3 122 atvejų daugiau vos per vieną dieną, todėl kai kuriose valstijose buvo įvestos privalomos veido kaukės, ligoninėse buvo atliekamos bandomosios pratybos, o vakcinų gamyba buvo paspartinta.

Daktaras Vipinas Vashishtha „The Hindustan Times“ sakė, kad Arcturus simptomai yra didelis karščiavimas, kosulys ir „niežtintis“ konjunktyvitas arba rausvas bėrimas. Iki šiol Jungtinėje Karalystėje buvo aptikta apie 50 atvejų, rašo „The Daily Mail“, tačiau Rytų Anglijos universiteto profesorius Paulas Hunteris laikraščiui sakė, kad dar per anksti teigti, jog Didžiojoje Britanijoje gali kilti naujas Arcturus sukeltų infekcijų antplūdis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų