Automobilių vagių įpročiai keičiasi: labiausiai vagiamų automobilių sąraše vokiškus keičia japoniški, o pareigūnai apgailestaudami pastebi, kad nusikaltimui vis dažniau iš nevilties ryžtasi kitos išeities gyvenime nebematantys žmonės.
Ekonominė krizė Lietuvai padarė ir paslaugų: nemažai automobilių vagišių išvažiavo į užsienį, todėl vagysčių skaičius ženkliai sumažėjo. Tačiau likę vis dar kelia galvos skausmą vairuotojams. Kartais užtenka palikti vos tuščią maišelį, kuris tampa masalu, dėl kurio apiplėšiami ar apgadinami automobiliai.
Statistika rodo, kad seniau Lietuvoje dažniausiai būdavo vagiami vokiški automobiliai „Volkswagen“ ir „Audi“, tuo tarpu pastaraisiais metais juos ėmė lenkti japoniškos „Toyotos“. Galbūt tai – ženklas, kad reikėtų susirūpinti jų saugumu?
Kartais nusikaltėlių elgesys būna visiškai nepaaiškinamas sveiku protu. Policija neseniai sulaikė nepilnamečių gaują, kuri nuvariusi automobilius išdaužydavo jiems langus, pavogdavo kelias detales ir padegdavo.
Teigiama, kad vagys vengia draustų automobilių, nes tuomet jų ieškoma kur kas aktyviau bei kaip kai kurie žmonės sumąsto pasipelnyti iš to, kad buvo apvogti. Tačiau ieškantiems nesąžiningų būdų papildyti kišenę gali baigtis liūdnai. Pavyzdžiui, jei turguje automobilių pardavėjas siūlo jums nuolaidą, jei sutiksite pasirašyti dokumentus, kad pirkote automobilį užsienyje be tarpininkų, gali būti, kad jums siūlo vogtą automobilį ir pareigūnams tai išsiaiškinus liksite be automobilio, pinigų ir dar būsite apkaltintas mokesčių slėpimu.
Automobilių vagystes nagrinėjantys specialistai pastebi dar vieną liūdną tendenciją. Jei seniau tuo užsiimdavo tik vadinami „profesionalai“, dabar vis daugiau pasitaiko atvejų, kai automobilius ar jų detales vagiantys sučiumpami iki tol nenusikaltę žmonės, taip „užsidirbti“ nusprendę, nes nebesuduria galo su galu.