Andrius Kubilius apie Ramūną Karbauskį: arba jis neracionalus, arba čia tokia taktika

Valstiečių-žaliųjų partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasisakymai apie Gabrielių Landsbergį neprasprūdo pro patyrusių konservatorių ausis. G. Landsbergio siekį dar šią naktį pradėti dėlioti koaliciją R. Karbauskis įvertino itin kontraversiškai.

95

Valstiečių-žaliųjų atstovas viešai pareiškė, kad G. Landsbergis „matyt, patyrė psichologinę traumą per debatus ir nebepasitiki savo jėgomis, todėl skuba kalbėti apie koalicijos sudarymą“. R. Karbauskis taip pat atkreipė dėmesį į konservatorių lyderio amžių ir su tuo susiejo norą dar šiąnakt pradėti derybas.

(95 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabas

Vienas konservatorių partijos lyderių Andrius Kubilius tokius pasisakymus įvertino itin griežtai: „Manau, kad tokie pasisakymai atskleidė R. Karbauskio neprofesionalumą kaip partijos lyderio. Jei planuoji eiti į koaliciją (derybas), tai taip įprastai nekalbi. Arba tai yra bendrai jo elgesio psichologinis būdas, arba tai yra daroma sąmoningai. Sunku pasakyti, todėl visą laiką kartoju, kad sudarant koaliciją yra labai svarbu sutarti dėl aiškių tikslų, ko bus siekiama. Lygiai taip pat yra labai svarbu sutarti dėl racionalių veikimo principų.“

REKLAMA

Anot A. Kubiliaus, R. Karbauskis per paskutines savaites parodė, kad to racionalumo jam tikrai trūksta.

„Galiu tą priskirti rinkimų kampanijos taktikai. Bet jei paaiškės, kad tai yra įprastas jo elgesys, tai bus labai sunku tokį sutarimą pasiekti. Matau labai neblogas galimybes susitarti su Sauliumi Skverneliu, kuris yra racionalus žmogus, bet R. Karbauskio elgesys sukelia abejonių, ar tikrai to racionalumo jame yra pakankamai. O visą valstiečių partiją mes labai menkai pažįstame, todėl turėsime įsitikinti, kad to racionalumo partijoje yra pakankamai, kad būtų galima sudaryti racionalios valdžios koaliciją. Racionalumas šiomis aplinkybėmis yra labai svarbus“, - akcentavo A. Kubilius.

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad per spalio 9 dieną įvykusį pirmąjį rinkimų turą buvo išrinkta 70 parlamentarų daugiamandatėje apygardoje ir 3 – vienmandatėse.

Suskaičiavus rezultatus VRK paskelbė, kad daugiamandatėje apygardoje per pirmąjį turą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 20, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 19, Socialdemokratų partija – 13, Liberalų sąjūdis – 8, o Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga ir partija „Tvarka ir teisingumas“ – pasidalijo po penkis mandatus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų