Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienio vidurnaktį į Marijampolės ligoninę iš Alytaus rajono buvo pristatyta ir dėl galimo apsinuodijimo medikamentais stebėjimui paguldyta mažametė, gimusi 2020 m.
Surinkta medžiaga dėl nesunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo.
Šeima nebuvo žinoma
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk pasakojo, kad pranešimą apie įvykį vaiko teisių gynėjai gavo iš policijos:
„Šiuo metu svarbiausia – vaiko sveikata, ja rūpinasi medikai, ir mūsų žiniomis, vaikas jaučiasi gerai. Vaiko teisių gynėjai susisiekė su šeima, pabendravo su tėvais, pasiūlė pagalbą. Šis vaikas yra ne vienintelis šeimoje augantis vaikas.
Vaiko teisių gynėjai šiuo metu aiškinasi įvykio aplinkybes ir vertins, kokios pagalbos gali reikėti šeimai, ir prireikus inicijuos jos teikimą. Iki šio atvejo vaiko teisių gynėjų pagalbos šeimai nebuvo prireikę.“
Anot jos, tokie atsitikimai dar kartą primena, kaip svarbu visuomet išlikti dėmesingiems, kai mūsų aplinkoje yra mažametis vaikas arba kai vienu metu rūpinamės net keliais vaikais:
„Vaiko saugumą stenkimės vertinti ne iš suaugusiojo, o iš vaiko pozicijos. Net jeigu mums, suaugusiesiems, atrodo, kad aplinka saugi, atminkime, kad mūsų mažieji iš prigimties smalsūs, linkę tyrinėti aplinką ir ne visada dėl amžiaus ir brandos gali įvertinti grėsmes sau.
Būtent dėl jų noro ištyrinėti aplinką ir joje pažaisti, svarbu pasirūpinti vaikų saugumu ir atvykus į bet kurią naują vietą ar paliekant paviešėti pas artimuosius. Apsidairykite, ar nėra pasiekiamų aštrių daiktų, pravertų langų ten, kur vaikai žaidžia. Vedini smalsumo vaikai gali skaudžiai susižeisti palietę degančią žvakę, kyštelėję pirštuką į karštą puodelį arbatos.
Vis pasitaiko atvejų, kai minutei be dėmesio likę vaikai susidomi vaistų pakuote ar net paragauja spalvotų tablečių, kurios mažam vaikui gali asocijuotis su saldainiais. Tad net ir trumpam nukreiptas dėmesys ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas, bet kada gali virsti nelaimingu atsitikimu.“
Primename, jog ypatingai svarbios prevencinės priemonės, galinčios apsaugoti vaiką nuo nelaimingų atsitikimų tiek namuose, tiek viešumoje, kai tėvų nėra šalia, yra vaiko mokymas, nuoširdūs pokalbiai šeimoje ir tarpusavio ryšio kūrimas, kuriame vyrauja abipusis atvirumas ir pasitikėjimas. Jei tėvai nuo mažens kalbės su vaiku apie saugų elgesį, saugumą, primins jam, kad būtų atsargus, parodys galinčius grėsti pavojus, paaiškins apie galimas neapdairaus ir neatsakingo elgesio pasekmes – vaikas ilgainiui elgsis atsakingai ir saugiai.
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!