Pasak ministro, Vokietijos karių apgyvendinimas priklausys nuo to, kiek jų atvyks su šeimomis. Planuojama, kad didžioji dalis karių gyvens poligono teritorijoje. Anksčiau L. Kasčiūnas sakė, kad pagrindine Vokietijos karine baze taps Rūdninkų poligonas.
„Tas modelis, kuris dabar yra planuojamas, kad didžioji dalis jų gyvens poligono ribose. Ten mes statome vadinamąjį karinį viešbutį“, – antradienį žurnalistams Palangoje kalbėjo L. Kasčiūnas.
Numatoma, kad viešbutyje gyvens kariai, kurie į Lietuvą atvyks be šeimų. Karinis viešbutis turėtų priimti 3000–3500 karių.
Nuo to, kiek karių atvyks su šeimomis, priklausys, kiek iš jų apsigyvens Vilniuje. Čia būstas bus nuomojamas.
„Mes nusprendėme kartu, abi pusės (Vokietija ir Lietuva – red. past.), kad tai yra geriausias sprendinys. Vilnius yra augantis, didėjantis miestas, nuomos pasiūla yra didžiulė ir tikrai bus galima rasti vietų“, – teigė L. Kasčiūnas.
„Rengiamės visiems scenarijams, nes mes dar nežinome, kiek karių atvyks su šeimomis“, – pridūrė jis.
Anot ministro, Vokietijos brigada atvyks etapais per kelerius metus, todėl Krašto apsaugos ministerija (KAM) nemato „didelių iššūkių ir problemų“ priimant karius.
Kaip BNS informavo Krašto apsaugos ministerija, pirmieji į Lietuvą atvykę Vokietijos kariai patys mokės už būsto nuomą, o už biurų nuomą mokės Lietuva.
Iš viso į Lietuvą persikels apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių
Vokietija yra įsipareigojusi Lietuvoje dislokuoti sunkiąją brigadą su trimis manevriniais batalionais ir visais reikalingais įgalintojais, įskaitant kovinės paramos ir aprūpinimo vienetus.
Brigada bus sudaryta iš jau egzistuojančių ir naujai formuojamų vienetų. Į Lietuvą bus perkeltas 203-iasis tankų batalionas iš Šiaurės Reino-Vestfalijos ir 122-asis šarvuotasis pėstininkų batalionas iš Bavarijos. Šiuo metu Lietuvoje esanti priešakinių pajėgų kovinė grupė bus performuota į daugianacionalinį batalioną ir taps sudėtine brigados dalimi.
Į Lietuvą Vokietijos kariuomenės brigada bus perkeliama etapais – šiemet Lietuva priima pirmuosius karius, o 2025-2026 m. vyks pagrindinis brigados vienetų perkėlimas. 2027-aisiais Vokietijos brigada Lietuvoje turės pasiekti pilną operacinį pajėgumą.
Numatoma, kad iš viso į Lietuvą persikels apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių, dalis iš jų atvyks su savo šeimomis.
Tarnybos vietos bus dvi – Rūdninkai ir Rukla, kariai su šeimomis gyvens Vilniuje ir Kaune, papildomai bus kuriami logistiniai taškai ir kitose Lietuvos vietose.
Apie Vokietijos brigados dislokavimą Lietuvoje imta kalbėti po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasarį, Vokietija konkretų įsipareigojimą dėl to paskelbė pernai birželį. Taip siekiama sustiprinti Lietuvos ir viso NATO rytinio sparno saugumą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!