• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina gaus naują karinę pagalbą iš Lietuvos – šešis antžeminius radarus „Amber-1800“, skirtus erdvės stebėjimui, rašoma Vokietijos gynybos ministerijos tinklalapyje.

19

Ukraina gaus naują karinę pagalbą iš Lietuvos – šešis antžeminius radarus „Amber-1800“, skirtus erdvės stebėjimui, rašoma Vokietijos gynybos ministerijos tinklalapyje.

REKLAMA

Susitikime su krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius pagyrė tvirtą Lietuvos paramą Ukrainai atremiant brutalią Rusijos agresiją. Jis pridūrė, kad Lietuva pasiekia itin aukštą karinės pagalbos lygį.

„Lietuva pasiekė neįprastai aukštą rezultatų lygį“, – teigė B. Pistorius.

Kasčiūnas lankėsi Berlyne

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ketvirtadienį su oficialiu vizitu lankėsi Berlyne, kur susitiko su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistoriumi.

Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM), susitikimo metu ministrai aptarė Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje pasiruošimą, Lietuvos nacionalinės divizijos steigimo planus bei planuojamus įsigijimus.

REKLAMA
REKLAMA

Be kita ko, skirtas dėmesys ir paramos Ukrainai bei kitiems bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje klausimams.

Tai pirmasis oficialus L. Kasčiūno susitikimas su aukščiausiu Vokietijos gynybos ministerijos pareigūnu.

REKLAMA

Vokiečių brigada Lietuvoje

ELTA primena, kad balandį į Lietuvą atvyko pirmasis Vokietijos brigados elementas – per 20 karių, kurie bus atsakingi už brigados perkėlimo į Lietuvą planavimą bei karinei infrastruktūrai keliamų reikalavimų derinimą. Taip pat iki metų pabaigos išaugsiantis pirminis štabo elementas padės į šalį perkeliant Vokietijos karius.

Iš viso į Lietuvą ketinama perkelti apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių. Dalis jų atvyks su savo šeimomis.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad iki 2026 metų į Lietuvą bus perkelta didžioji brigados dalis. Vokietijos gynybos ministro Boriso Pistoriuso teigimu, pilną operacinį pajėgumą brigada įgis 2027 metais.

Berlynas 2022 metų vasarą įsipareigojo Lietuvoje dislokuoti brigados dydžio karinį vienetą – toks sutarimas numatytas Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo ir prezidento Gitano Nausėdos pasirašytame komunikate.

---Ir kunigas persižegnoja pamates Šimonytę ir kasciunus ir kitus tvarto gyventojus...
Protingas visada durneli pagirs nors jis dėl savo kvailumo ir basas liks
Belarusus lauk iš Lietuvod
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų